Lumine Lumine komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Bohužel jsem se zasmála jen jednou. Styl deníku mi k tomu moc nesedl, protože nás připravil o líčení scén, které tady bylo velmi chabé.

08.03.2020 3 z 5

Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Juliana Foster

S touhle knížkou jsem vyrostla. Vyzkoušela jsem něco přes polovinu nápadů a moc jsem se bavila. Vydržela mi dlouho a ráda jsem se k ní vracela. Rozhodně doporučuji. :)

08.03.2020 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Líbila se mi. V příběhu bylo několik pěkných zvratů, ucházející boje a obecně se lišila od klasické YA přes kopírák.
Nápad s magií mezi stranami knih je ve svém provedení ojedinělý a dobře provedený. Hlavní postavy jsou silně napsané a podpůrné charaktery nezastiňují hrdiny.
Slušná knížka s odsýpajícím dějem. Mám ji ráda.

31.12.2019 4 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Zvláštní ale dobrá knížka! Má trochu pomalejší rozjezd, ale za ten zbytek to stojí. Škoda, že nevydají další díly. ;_;

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Tohle byla knížka, která mě uvedla do post-apo YA žánru a udělala to správně. Asi tu a tam to moc smysl nedává, ale je to příjemná jízda a já se vemli ráda svezla i vícekrát.

Šampion Šampion Marie Lu

WooOOooOOOOoOoooW! Perfektní finále. Nemůžu přestat doporučovat, kudy chodím.

Fenomén Fenomén Marie Lu

Hell yeah! Skvělé pokračování.

Legenda Legenda Marie Lu

Skvělá post-apo YA! Nabitá akcí a vyvážená tou správnou dávkou pocitů a vztahů. Děj dává většinou smysl a to i logicky. Styl psaní je také skvělý.

Všechno je v pohodě Všechno je v pohodě Nina LaCour

Suché, nudné. Knížka se dala podle mě pojmout mnohem lépe. Pochopila jsem, o co se autorka snaží, pobužel to nevyšlo. Přechody k tématům jsou strohé a někdy nelogické, postavy až a to i na hlavní nejsou moc uvěřitelné.

14.06.2019 2 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Velmi vtipná sbírka povídek z intru. Mamka mi tuhle knížku darovala před nástupem na internát a já ji dnes předávám svojí sestře, kterou to za pár měsíců také napoprvé čeká.

Doufám, že ji knížka nadchne, vystraší, navdadí a poučí tak jako mě. :D Houbičkám zdar.

14.06.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Skvělé pokračování! Mnohem temnější a líbí se mi autorčino zabrousení i do jiných témat než LGBTQ+. Jsem na Daniela taky moc hrdá!

14.06.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jaká to roztomilá a umně napsaná knížka! Jednu chvíli jsem se culila, další smála a poslední plakala a znova a znova. Rozhodně doporučuji!

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Milá knížka, ale trochu se táhne. Zajímavý nápad se psaním dopisů.

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Milá knížka, ale trochu se táhne.

Zaslíbená Země Nezemě 3 Zaslíbená Země Nezemě 3 Kaiu Širai

Skvělý díl! Moc se mi líbily ty zvraty a zatáčky. Schyluje se k pořádné akci! Už aby byl další díl.

10.06.2019 5 z 5

První dojem První dojem Chip Kidd

Byla zajímavá, ale na první dojem jsem čekala něco úplně jiného. :D Pravděpodobně moc tajemna na obálce.
Když už si nastavím nějakou škálu, čeká se, že ji budu dodržovat, ne? Jednou dvakrát to přehnat a přetáhnout škálu ještě ano, ale tady se to dělo častěji.
Líbí se mi provázání nápad - obálka. Vše je tím pěkně vysvětleno, ale díky tomu, že je většina knihy psána tímto stylem, se čtení za chvíli omrzí.

16.09.2017 3 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Čte se to skvěle. Rozhodně se to čte prakticky samo, protože se v příběhu stále něco děje a zkrátka se nenudíte. Postavy mají pěkně vystavené osobnosti, které se dále v příběhu vyvíjí a vyvíjí se uvěřitelně a zkrátka vše krásně sedí.
Chtěla bych dát 4,5, ale taková volba tu není. Těch 80% dávám za konec a trochu opomenutou linii s vetešáky, kteří byli zajímavým námětem ke zkoumání. Jinak je to vážně skvělá kniha na oddych.
Zkrátka a dobře je to zombie apokalypsa plná krve, vraždění, ale i nějakých těch citů. Paráda.

16.09.2017 4 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Jo! Ano! Super' Wow, prostě... wow. Ten konec... potřebuji další díl. :D

04.02.2017 5 z 5

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Tenhle příběh. Já nevím.
Jsem člověk, který si libuje v logice a reálných řešeních. Normálně by mi to, co zmiňuje Kačkaknihomol pode mnou, vadilo, ale teď ne. Ten příběh je velmi dobře napsaný a přeložený. Je vtipný, napínavý a kouzelný.
Rozhodně je to knížka, kterou bych byla posedlá, kdybych ji četla v 11-14 letech, ale teď je pro mě sladkou knížkou, kterou budu moct doporučovat dětem v knihovně.
Šťastné vlny všem! :)

31.12.2016 5 z 5

Zero: Kdo ohněm Zero: Kdo ohněm Aleš Kot

Wut? WUT? Kdy byl 007 takovýhle? Proč má tohle na obálce nápis nejlepší špion od dob 007 a špionství vůbec? Vždyť. Se. Tam. Nestalo. Nic. Co. Bylo. Slíbeno.
Jestli si chce kniha hrát na vysokou filozofii o vesmíru, multivesmíru, životu, zlém v nás, nebo whatever, do toho. Klidně. Ale ne, pokud to má být špionážní střílečka. Kam se poděl ten slibně vypadající příběh? Co to je? Jsem zklamána. Velmi.
Až si budu chtít přečíst něco těžšího, tak sáhnu po něčem těžším a ne po pokračování špinážního komiksu, protože KUPODIVU, když sáhnu po takovém komiksu... tak čekám špionážní komiks!

15.12.2016 odpad!