LuCyMcLy LuCyMcLy komentáře u knih

Pekelný flirt Pekelný flirt Beatrix Gurian

Pekelný flirt byla úplně průměrná knížka s detektivní zápletkou, satanistickými motivy, zamilovanou dívkou a klukem s tajemnou minulostí. Mladá dívka jménem Tony, hrající v punkové kapele, se zamiluje do tajnůstkářského kluka Valla, o kterém vlastně vůbec nic neví. Tony samotná mi moc sympatická nebyla, byla velmi zbrklá a svým vkusem na hudbu, stylem oblékání ani chovaním si mě moc nezískala. Obecně jsem si v knížce neoblíbila nikoho, krom Toniny sestry a Valla, které mi přišel v celku jako férový kluk. Vall se ale později přizná, že uctívá satana a po Tony chce, aby se k němu přidala. Ta se do toho postupem času pořádně zamotá a zajde to tak daleko, že jí půjde o život, a nejen jí.
Musím uznat, že navzdory tak klišoidnímu tématu, mě kniha chytla už od samého začátku a četla se poměrně rychle. Z rozuzlení zápletky jsem nijak šokovaná nebyla, přesto si myslím, že dobrý nápad autorka rozhodně měla.
Byla to dobrá oddychovka, ale pokud si knížku chystáte přečíst, nic světoborného ani skvělého nečekejte.

05.05.2017 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Tuhle sérii si zamilujete a je to jízda, řeknu vám. Jakmile zhltnete posledních pár stránek, kdy se děj blíží konci, máte na výběr ze dvou reakcí, které uděláte: buď to nebudete tak alespoň pět minut schopni slova a budete sedět s pusou dokořán, nebo jakmile vám to, co se stalo dojde, rozbrečíte se. Ehm, pardon, vlastně je tu ještě třetí možnost: Budete sedět s pusou dokořán, neschopni slova a po pěti minutách, po tom, co vám to dojde, začnete brečet. Tohle jsme si mi čtenáři rozhodně nezasloužili.

25.04.2017 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

rozhodně nemůžu vymazat z hlavy konec knížky. Popravdě jsem očekávala úplně něco jiného, nějaké sci-fi, nebo tak, nic takového to nebylo, přesto kniha totálně předčila má očekávání a vážně hodně, hodně silně pochybuji o tom, že by konec téhle dokonalosti kdy kdo čekal, protože na to zkrátka nemůžete přijít, jen číst s otevřenou pusou a koukat na to, co to autorka provedla a jak se čtenáři dokázala bravurně manipulovat!

25.04.2017 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Tahle knížka mě dostala, a hodně. Já jsem celou dobu při čtení Lhářů vlastně vůbec netušila, o co jde, protože knížka byla stále halená v jakési mlze tajemna a těsně za ní se skrývala odhalení, která sice byla na dosah ruky, ale autorka vám nedovolila za tu oponu nakouknout dokud... jste nedošli až na konec, a tam jste na jednu stranu byli rádi, že jste se přes tu mlhu dostali a konečně vás osvítila pravda, ale na druhou byste radši zůstali v tom oparu nevědomosti, protože tohle je až moc velký šok.

25.04.2017

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Na knize mě zaujal celkově naprosto originální a zároveň děsivý příběh. Jsme v době, kdy vybrané děti prochází procesem zvané rozpojení, oddělí se jim veškeré orgány a končetiny a jsou uchovány pro pozdější použití. Děsivé, co? Příběh vypráví o dětech, které měl potkat stejný osud, ale vzepřely se a teď jsou na útěku. Celou dobu jste napjatí a doufáte v dobrý konec. Bez šance je perfektně promyšlený mrazivý příběh o lásce, vzpouře a přežití. Hrozivé na tom je, že v dnešní době, s dnešními technologiemi nám může být tento osud mnohem bližší, než by nám bylo milé.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Pokud čekáte přeslazený příběh jen plný vášně a klišoidních rozchodů a šťastných shledání, jste úplně vedle. Řekla bych, že je to poměrně i drsný příběh z opravdového života. Ukazuje, že ani lidi, ani samotný život nejsou vždy hodní a že láska nemá jen světlou stránku. Mě kniha opravdu nadchla, a i překvapila tím, jaké tajemství na konci příběhu vyplavalo na hladinu. Už od začátku jsem fandila, aby Tate a Miles se dali dohromady. Sice si stanovily pravidla - žádné city, jen sex - ale i slepý by poznal, že se mezi nimi něco rodí. Ale vy se stále pohupujete nad propastí: Ano/Ne - Budou spolu? - Nebo ne? - Tak už je to jasný! - Co? - ... Zkrátka nevíte, jak to celé dopadne a až do samého konce je to neskutečně napínavé.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Celé mě to tak hodně překvapilo, dojalo, rozesmutnilo i vyvolalo na tváři úsměv, že se v žádném případě nedá říct, že je to "další průměrná" knížka. Přiznám se, že jsem nečekala takový děj a takové sledy událostí, co se zde odehrály, ani konec, který znenadání přišel. Violet a Finch, dva na první pohled úplně odlišní dospívající hlavní hrdinové, kteří si jsou navzájem oporou a najdou pochopení v druhém, si prostě oblíbíte a fandíte jim. Ne všechny knihy jsou jen vtipné nebo jen smutné. Některé vás rozbrečí, jiné dojmou, jiné rozveselí a někdy vás i rozzlobí. Nelžu vám, když řeknu, že tahle kniha mě donutila cítit snad všechny emoce, kterých je člověk schopen.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Už se mi osvědčilo, že Backman je opravdu skvělý pán svého řemesla a se slovy to opravdu umí. Věřte mi, že způsob, jakým Backman píše vás opravdu chytne a hlavně pobaví, protože on se myslím snaží do všech svých knih vložit trochu toho vtipu a humorných scén.
Příběh o devětapadesátiletém staříkovi je naučný, smutný i veselý zároveň. Číst o tom, jak si starý děda, který nerozumí a nemá rád novodobé technologie, kupuje Ipad je neuvěřitelně vtipné a vážně se nejde u toho netlemit. Knížka vám ale umožní být i součástí zrodu jedné velké rodiny, provede vás těžkým a zároveň krásným Oveho životem a dá vám spoustu moudrých rad do života. A pokud se na knížku chystáte, připravte si kapesníky.

Slza Slza Lauren Kate

Nehledě na to, že má Slza jednu z nejhezčích modře oblečených obálek v knižním světě (jen můj názor :D), skrývá knížka v sobě i dokonalý a napínavý příběh plný romantiky a velkého nebezpečí, který si zkrátka musíte přečíst.

22.04.2017

Jackaby Jackaby William Ritter

Naprosto dokonalá kniha majíc nádhernou obálku s krásným jménem. Detektivní fantasy román na motivy Sherlocka Holmese a Doctora Who vás provedou devatenáctým stoletím spolu s velmi tvrdohlavým, chytrým a zkrátka svým detektivem Jackabym a jeho bystrou a okouzlující asistentkou Abigail Rookovou. V zezačátku obyčejně vypadajícím světě vám oba ukážou, že se skrývají velmi nebezpečná, ale i krásná a obdivuhodná stvoření, dělajíce svět záhadný a fascinující. Mně kniha neskutečně bavila, nehledě na to, že jsem si Jackabyho zamilovala za to, jak v knize působil, jak se choval a vůbec jak mluvil, tak měl příběh i vtipný nádech spolu s tajemnem a detektivní zápletkou, které nechybělo ani překvapující rozuzlení. Pokud máte rádi fantasy, detektivky, Holmese, či Doctora Who, tohle si nemůžete nechat ujít.

Jeden z důvodů, proč jsem si Jackabyho zamilovala: (úryvek z jedné konverzace mezi Jackabym a Abigail)
"To mi připomíná", řekl Jackaby a zastavil se, "že u mě v kanceláři je sklenice nadepsaná ´kauce´. Kdybyste ode mě do večera nedostala žádnou zprávu, tak ji prostě přineste na stanici v Mason Street, ano? Bývám v první nebo v druhé cele. Budete hodná."

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Velmi smutná, ale krásná knížka o životě mladé dívky milující hudbu a hru na čelo. Svět je někdy opravdu nespravedlivý a hlavní hrdince Mie a její rodině jednoho dne vstoupí do života tragická autonehoda, po které všichni skončí v nemocnici. Mia je v kritickém stavu ohrožení na životě a rozhoduje se, jestli chce dál žít nebo svůj boj vzdá. Knížka se stala i předlohou stejnojmenného filmu, který jsem já osobně viděla ještě dřív, než jsem si přečetla knižní verzi. Jak film, tak knížka byly dokonalé a rozbrečely mě na tolik, že jsem vypotřebovala snad několik balení kapesníků. Určitě stojí za to si knihu přečíst, protože pak si uvědomíte, že i ve vašem životě se může objevit chvíle, kdy najednou ztratíte všechno a bude na vás, jestli to vzdáte, nebo budete bojovat dál.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Velmi výjimečný a smutný příběh z období druhé světové války, který vás donutí se nad některými věcmi zamyslet. A vážně mě kniha ohromila. Knihy s tématikou válek moc nevyhledávám, ale tato byla vážně úžasná, bavila mě, a hlavně jsem pochopila poslání celé této knihy. Poukazuje totiž na největší námořní tragédii v dějinách lidstva. A ne, není to o Titaniku, pokud jste si to mysleli, jen to dokazuje, že o této tragédii vážně moc lidí neví, a přitom to byla daleko větší pohroma, než kdy Titanik byl.

22.04.2017

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Dobře si pamatuji, že jsem z téhle knihy byla hodně nadšená a neskutečně se mi líbilo, jak bylo všechno propojené a každá věc souvisela a navazovala na jinou. Stále mám v hlavě jednu větu, kterou jsem v knize našla. Netuším důvod, proč jsem si zrovna tuhle větu zapamatovala a proč se mi vůbec tak líbila, dokonce ani pořádně nevím, co to znamená, ale z hlavy už jí asi nevypudím.
"Žádný svět, ať už je, jakkoliv odlehlý, není imunní vůči zákeřnému vlivu teorie chaosu."
Další věc, která mě hned zaujala, byly velmi krátké kapitoly a rychlé střídání pohledů osob. Ze začátku to bylo malinko matoucí, ale netrvalo dlouho a člověk si na to zvykl. Osob zde bylo asi pět, možná čtyři, každá od jinud, každá odlišná svým chováním a charakterem a s úplně odlišným způsobem života. Bylo to neskutečně napínavé a tím, že se ty pohledy střídaly rychle, jste museli číst dál a dál, abyste věděli, jak to s nimi dopadne. Jen je velká škoda, že nevydali další díly.

22.04.2017 4 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Nemůžu ani slovy popsat, jak úžasné bylo se zase po tak dlouhé době vrátit zpět do Říše divů. Jsem neskutěčně šťastná, že jsem se dozvěděla, jak to bylo v minulosti, a co se potom odehrálo v budoucnosti. Všechny tři povídky, které se v knížce vyskytovaly, mě bavily. Každá byla svým způsobem vtipná, poutavá a hezká. Přiznávám ale, že povídku třetí - Šest nemožných věcí - jsem si užila ze všeho nejvíc, jelikož jsem se těšila na Morfea a Alyssu v Říši divů.
Už od začátku téhle dokonalé série jsem si všechny zamilovala, ale tahle poslední možnost "setkat" se s nimi ještě jednou, mě donutila je milovat ještě víc.

Děkuji autorce za to, že všem fanouškům této dokonalosti dala možnost prožít neuvěřitelný napínavý příběh, plný zvratů, akce a napětí.
I když Howardová Říši divů a její tajemný svět nevymyslela, myslím, že jí patří velká poklona za to, jakým neuvěřitelným způsobem dokázala svět zdokonalit a vylepšit.
Tato knížka byla konečnou zastávkou po cestě za něčím šíleně skvělým. Už to skončilo, ale já jsem naprosto spokojená. Vše je hezky uzavřené a myslím, že pokračování už není třeba. Už se jen stačí vracet ke starým dílům a číst je znova a znova. (Což já bez pochyb udělám!!)
A nic bych nevyměnila za možnost poznat nejen obyvatele Říše divů, Zacha, Alyssu, nebo její matku, ale hlavně Morfea, naprosto dokonalého, vychytralého a prohnaného můráka ♥

První konec První konec Lauren James

Už jen to, že je knížka o cestování v čase musí být jasné, že to bude super čtení. To, že byly hlavní postavy Kat a Mat tak neskutečně švihlí, sympatičtí a zkrátka dokonalý, je jen třešnička na dortu. Četlo se to rychle, bylo to strašně moc super a příběh originální, že to tak úplně slovy nejde popsat.

Když pak na konci zjistíte, proč se Katy s Mattem stále vraceli k sobě, je to v celku vtipné. Rozhodně bych takový důvod nečekala. Já si ty dva tak neskutečně zamilovala, že to snad ani není možný. Myslím, že autorka je génius. Vážně.

Možná bych měla jednu (ale asi jedinou) výtku, a to konec, upřímně řečeno jsem ho vůbec nepochopila a byla jsem z toho akorát tak zmatená. Nemůžu se rozhodnout, jestli si myslím, že to dopadlo dobře, nebo špatně...

Tohle nebyla kniha, kterou bych hltala tak moc, že bych nemohla dělat nic jiného než ji číst. Ale po dočtení jsem byla z toho úplně mimo. Tak se pozná skvělá knížka. Dostane vás tak, že pak nejste schopni normálně uvažovat ani myslet.

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Knížka byla jedno velké překvapení. Ať už mě nadchl neobvyklý a krásný přebal, nebo styl, jakým je kniha napsaná, rozhodně jsem byla nadšená. Trochu jsem se bála, že mi bude vadit, jak je kniha psaná - soubory telefonních rozhovorů, konverzací, spisů, tajných dokumentů - ale naopak to zážitek ze čtení jen posílilo a navíc se to četlo rychle, což je určitě velké plus, které každý knihomol určitě ocení. Takže se i mamka divila, když jsem jí řekla, že tu 600set stránkovou bichli jsem přelouskala během čtyř dnů. Kady i Ezru jsem si už od začátku oblíbila. Byli mi oba neskutečně sympatičtí a oba autoři dokázali dokonale popsat jejich charaktery, i když je tak úplně nepopsali. Tím chci říct, že oni to doslova nenapsali, jen to krásně vyplynulo z těch konverzací a jiných spisů. Příběh byl napínavý, na každé stránce se něco dělo, takže tu místo pro nudu rozhodně nebylo. Až do posledních stránek - nekecám - to bylo napínavé a já vážně netušila jak to dopadne. Já mám sci-fi a fantasy hodně ráda a tahle knížka nebyla výjimkou. Byla to jízda a já si jí neskutečně užila.

Mám jediný minus, který se vlastně ani netýká samotné knihy, ale toho že další díl mám vyjít až v květnu!!! :D

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Netušila jsem, že nějaký člověk dokáže vytvořit něco tak dojemného, krásného, roztomilého a nesmírně smutného zároveň. Malý princ je knížka, která donutí snad každého člověka uronit nějakou tu slzu. Skrývá se v ní plno rad, mouder, ale i chyb, jakých je prostý člověk schopen. Kniha je plná filozofických vět a myšlenek, a přesto je napsaná tak, aby to pochopily i menší děti. Psáno to bylo čtivě a s lehkostí. Mě Malý princ naprosto dojal, našel si místo v mém srdci a mohla jsem si nad ním vyplakat oči. Samozřejmě měla knížka krásné ilustrace a spoustu citátů pro inspiraci.

"To co dělá poušť krásnou," řekl malý princ, "je skutečnost, že někde schovává studnu."

12.06.2016 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Velmi křehký a dojemný příběh o dospívající dívce jménem Lennon, které nedávno umřela sestra. V příběhu se dozvídáte o tom, jak se se sestřinou smrtí snaží vypořádat a přitom žít prostě dál. Do toho se v jejím životě objeví nový kluk, který s ní sdílí stejnou vášeň k hudbě jako ona sama.
Tahle knížka se mi opravdu zalíbila a dojala mě. Příběh byl čtivý a stále se v něm něco dělo, takže jsem se vůbec nenudila. Už se těším na autorčinu další knihu: Dám ti slunce.

19.03.2016 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Knížka, která vypráví o první lásce, zkušenostech, chybách a úspěchách hlavní hrdinky Theresy. Setkáváme se zde i s Hardinem, přitažlivým mladíkem, který může být úplným opakem Tessy, ať už je to chováním, nebo vzhledem. Přesto se ti dva sejdou a jejich cesty se svým způsobem, alespoň na nějakou chvíli, spojí.
Tohle nebyla knížka, kterou bych mermomocí chtěla domů, ale hodně jsem o ní slyšela a když jsem jí nakonec uviděla v knihkupectví, tak si jí koupila.
Příběh to byl velmi pěkný a čtivý. Myslela jsem si, že mě nic nepřekvapí, že ani nemá co, ale ne, kniha měla ke konci velmi rychlý obrat, byla to chvíle, kdy si vyslovíte otázku: No to snad ne!?

19.03.2016 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Upřímně řečeno, celá série Šepotání od této autorky se stala mojí obrovskou srdcovkou. Je to trilogie s tématem Alenky z Říše Divů, avšak jsou zde jiné postavy a jiný děj. Už od počátku jsem si tu knížku zamilovala. Byla asi ještě lepší než obě předešlé. Řekla bych, že zde bylo nejvíc akce a dobrodružství.
Slova jsem doslova hltala a jen s těží jsem se dokázala odtrhnout. Už od začátku jsem měla svého knižního favorita (postavu) a vždycky jsem byla zvědavá, jak se postavy v knize zachovají, protože to bylo naprosto neočividné. Konec byl opravdu dobře zpracovaný a byl vymyšlen tak, aby uspokojil každého, ať už jste fandili komukoliv.
Děj asi sice byl uzavřený, ale přesto celá ta série svým způsobem teprve začíná.

19.03.2016 5 z 5