luckomar luckomar komentáře u knih

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Kde bych začala. Pohádku a její příběh znám xlet z pohledu známých, kteří jsou jednou z rodin zasažených neštěstím. Proto musím říct, že mě hned start knihy zklamal nepravdou. Ale jak sama autorka píše..kniha je z poloviny pravdivá, proto nesoudím a chápu, že třeba z důvodu ochrany přeživších, nelze napsat pravdu. Kniha mě nejspíše donutí pátrat po dalších informacích. Jinak.... četlo se to pěkně. Tři linie super a duchařinky mám ráda. Takže celkově fajn čtení.

14.04.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Oddychovka, ale jak už bylo řečeno...až moc ideální..téměř bez zápletky

23.03.2024 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Řekla bych, že je to zase skvost české literatury. Kniha, která by v jiném jazyce absolutně ztratila smysl. Chápu zařazení mezi knihy k maturitě.

03.03.2024 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Zajímavá kniha...hrozně mě štvalo odhalení pachatele v 2/3 a pak mile překvapil konec.

18.02.2024 3 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Tahle kniha a Simona Lazzari na instagramu mě vysekaly z poporodní deprese a strachu manipulovat s dítětem. Vše evokuje klid a řád, který jsem potřebovala najít. Foto návody jsou velmi užitečné

08.01.2024 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Fajn oddychovka pro mladší čtenářky..trochu jsem se vrátila do puberty a připomnělo mi to čtení Lenky Lanczové.

01.05.2023 4 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Moc hezká kniha k zamyšlení a změně v životě

24.04.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Knížka nebyla špatná, ale zbytečně dlouhá. Zajímavých bylo posledních 30 stran.

24.04.2023 2 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Já uctívám myšlenky přitažlivost a pozitivního myšlení a proto jsem knihu zaklapla u osobních příběhů spisovatelky. Nemám tohle ráda.

30.03.2023 2 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Kniha je napsaná hezky. Naučila jsem se pár nových věcí, které opravdu fungují. Třeba pravidlo 2 minut

26.03.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Před lety jsem přečetla Pýchu a byla jsem z ní nadšená. Čekala jsem něco obdobného, ale hrozně mě to nebavilo :-/

24.03.2023 2 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

David Michie tohle opravdu umí. A co tohle? Dostat Vás do pomalé přítomnosti. Naučit se vnímat maličkosti. Pohladit po duši a rozplakat...ale hezky rozplakat. Oceňuji to, jakou formou seznamuje čtenáře s buddhismem. Upřímně jsem v další díl už nedoufala a o to víc jsem nadšená.

07.03.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Moc hezky, odpočinkový román. Nechyběl hlasitý smích i smutné souznění s hlavní hrdinkou.

05.02.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Další knížka od Dvořákové, která zanechá pachuť a rozjitřené emoce. Téma se mi nelíbilo. Mám z osobních důvodů tendence nenávidět lidi, kteří si sáhnou na život, ale chápu, že tato životní dramata lidi baví číst.

31.01.2023 3 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Za první část knihy dávám 2 hvězdičky...zbytek knihy se z mého pohledu nedal moc číst.

24.01.2023 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Hezká kniha a oceňuji odkrytí jmen v závěru. Slza ukápla.

22.01.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Masakr... podobá knihám B.A.Paris a vážně mě to hodně bavilo

30.12.2022 5 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Paní Hegerovou mám jako zpěvačku moc ráda. Její život byl určitě zajímavý a musím říct, že mě překvapila její lehká protivnost. Kniha byla velmi hezky propojená s poznámkami z aktuálního dění v dané roky jejího života. Člověk se alespoň orientoval a pochopil celý kontext.

21.12.2022 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Oddychovka z mého dětství

29.11.2022 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Audiokniha - Aleš Procházka! Prostě úžasné podání a příběhy Tolkiena miluji.

10.11.2022 5 z 5