LucieRossi LucieRossi komentáře u knih

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Pro mě bohužel velké zklamání a nejslabší díl jinak skvělé série. Některé zvraty hodně předvídatelné, naopak kroky některých postav naprosto nepochopitelné. Tato série si rozhodně zasloužila lepší zakončení.

27.08.2023 3 z 5

Otrávené duše Otrávené duše Petr Švec

Ze začátku mě knížka velice zaujala, rychle jsem se začetla a byla zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet. Bohužel, postupem času začalo moje zaujetí mírně klesat, začala jsem ztrácet v množství postav a konec bych si představovala taky jiný, i když epilog to vylepšil.
Palec nahoru dávám určitě za práci s jazykem, slovní zásobu, to mě bavilo. Doposud jsem sice nečetla mnoho knih od českých autorů, ale v tomto směru se Otrávené duše řadí mezi ty nejlepší.
Celkově na mě kniha působila jako by byla určena spíše pro mladší čtenáře, což samo o sobě jistě není nic špatného, ale můj šálek kávy to úplně není.
Dávám 3/5 a případné další knihy pana autora si určitě ráda přečtu. :-)

14.04.2019 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Musím říct, že po přečtení zdejších komentářů jsem přistupovala ke knížce docela se strachem. Naštěstí mě knížka velmi příjemně překvapila. Nemůžu říct, že bych se nudila, naopak si myslím, že kdyby v knize nebyly oné popisné pasáže, už by to byla úplně jiná kniha, ztratila by své kouzlo. Knize rozhodně nepřísluší srovnávání se Světly, jsou to dva naprosto rozdílné příběhy, které nelze stavět vedle sebe. Mě osobně autor opět nezklamal. A obálka je opravdu nádherná!

31.03.2018 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Nejlepší autobiografie, jakou jsem kdy četla. Zase mám Martina o kousíček radši než předtím. :) Ukázal, že je nejen velmi talentovaný pan Sportovec, ale i inteligentní a upřímný člověk.

04.03.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Vůbec nerozumím tomu nízkému hodnocení. Mám pocit, že spousta lidí dává málo hvězdiček jen čistě z principu, že se série ujal jiný autor a je to hodně nespravedlivé. Mě kniha neskutečně bavila, měla spád od začátku do konce. Proto všem, kteří váhají rozhodně doporučuji knihu k přečtení!

02.01.2018 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Bohužel asi zatím letos největší zklamání. Děj byl hodně předvídatelný a co mi vadilo nejvíc, strašně nesympatická paní komisařka. Doufám, že Černé lekníny budou lepší.

05.09.2017 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Jsem trochu na rozpacích. Po přečtení 420 stran v podstatě otevřený konec... Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale poměrně dost se vlekla. A souhlasím s těmi, kteří už tady psali, že velkou roli tam hrály někdy až neuvěřitelné náhody. Kniha podle mě nesplnila potenciál, který měla.

06.07.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Musím říct, že mě překvapilo, že tato kniha je opravdu tak dobrá, jak se o ní tvrdí. Nebrečela jsem, ale donutila mě přemýšlet o dilematech v lidském životě, o bytí a nebytí. Dávám 5 hvězdiček a určitě se porozhlédnu po autorčiných dalších knihách.

20.06.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jedním slovem - parádní. Sérii s Martinem Servazem mám taky moc ráda, ale tato kniha předčila veškerá má očekávání a pan Minier se tímto zařadil mezi mé nejoblíbenější autory. Čtivost, skvělé dialogy, napětí do poslední kapitoly, krásná obálka - této knize nechybí vůbec nic.

08.06.2017 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Myslela jsem si, že už jsem zvyklá na všechno a že se u knih nebojím...Ale musím říct, že když jsem četla tuhle knihu v 1 v noci, tak jsem byla totálně podělaná a z každého zvuku na mě šel infarkt. :D Předčila moje očekávání, super!

03.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Popravdě jsem nepochopila, proč je kolem této knihy takový humbuk. Za mě průměrná kniha s dobrými nápady, ale ne moc dobře napsaná.

20.09.2016 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opět parádní, nemám co vytknout. Občas jsem se možná trochu ztrácela v postavách, ale na konci do sebe vše krásně zapadlo. Vůbec mi nepřišlo, že je kniha tak tlustá, výborně se četla.

09.09.2016 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

V první řadě, naprosto dokonalá obálka!
Je pravda, že některé povídky byly trošku slabší, nicméně ty skvělé převažují.
Nejméně se mi líbily povídky Smrt, Morálka a Tommy, naopak nejvíce se mi líbily Blokáda Billy, Nekrology, Letní bouře. A pro mě úplně TOP povídka je Duna, především pro její závěr.

29.08.2016 5 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Kniha mě docela nudila, hlavní zápletka byla objasněna po pár kapitolách a ve zbytku knihy už nebylo žádné napětí. Jediným plusem byl závěr, kde se naštěstí tak úplně nekonal klasický happyend.

26.06.2016 2 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Tato kniha pro mě byla speciální ještě než jsem ji vůbec začala číst, protože v ním mám podpis od autorky, ale po přečtení se můj dojem ještě výrazně zvýšil. Krásný příběh, pro mě od Alexandry jeden z nejlepších.

21.06.2016 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Knížka přečtená jen kvůli škole a i když musím přiznat, že to nakonec nebylo tak strašné, jak jsem očekávala, není to můj šálek kávy.

31.05.2016 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.

23.05.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Další parádní detektivka. V polovině jsem se sice trochu ztratila v myšlenkách a teoriích Strika, ale nakonec mě opět překvapilo, jak do sebe vše zapadlo. Nezbývá mi nic jiného, než se vydat do knihkupectví pro další Cormoranův případ. :)

08.05.2016 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Knížka mě začala bavit až od druhé poloviny. Hlavní hrdinka mi bohužel nebyla vůbec sympatická.

29.04.2016 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

U této knihy se moje emoce střídaly jak na horské dráze. Jednu kapitolu jsem se smála, druhou jsem měla slzy na krajíčku. Dalo by se říct, že podobnou knihu jsem ještě nikdy nečetla. Navíc jsem se s hlavním "hrdinou" v lecčem ztotožňovala. Hodnotím plným počtem.

08.04.2016 5 z 5