Lossosska Lossosska komentáře u knih

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Musím se přiznat, že mě kniha dostala. Ne,opravuji se : pasáže Clary mě dostaly. Do jejího příběhu jsem se ponořila, zžila jsem se s ním, cítila jsem každý záchvěv štěstí, její lásku, její strach. Bolelo mě, co se jí stalo. Autorka krásně popisovala sled událostí s úžasnou atmosférou. O to víc jsem nechápala, jak mohla příběh Izzy tolik odbýt. Jsem ráda, že Clara zůstala v popředí, avšak Izzyin život byl dosti neoriginální a přiznávám, že ač mi je to líto, tak mi přišel i trapný. Proto bych ráda vyzdvihla Claru. Jen díky ní uděluji knize 5* a mohu ji doporučovat.

26.07.2017 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Je to druhá kniha od této spisovatelky a jsem opět dojatá. Kniha měla děj, rychle utíkala, konec byl opravdu dramatický. Znovu jsem se neubránila slzám. Obsažené básně jsem si četla snad stokrát, znovu a znovu. Jsou úžasné. Dodávají na prožitku a již zmíněné dramatičnosti. Celá knížka je úžasná a plná pohledů z různých úhlů. Je to krásné a smutné a všechno možné dohromady. Že těm dvěma bude stát v cestě osud bylo nad slunce jasné, -komu také v cestě nestojí, že? -ale tuto překážku jsem upřímně nečekala. Jedině doporučuji, ale pravdou je, že Odvrácená tvář lasky se mi líbila o něco víc (je emotivnější a celkově zapletenější, i originálnější). Každopádně se k této knize budu ráda vracet.

27.12.2016 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Kniha se mi upřímně líbila. Zdála se mi příjemná, oddychová, nijak složitá. Zezačátku mi trochu vadilo, že Nádherné bytosti byly psané nespisovně. Trvalo mi dlouho, než jsem si na to zvykla. Na druhou stranu to přiblížilo pohled Ethana. Opravdu mám tuto knížku ráda. Po nějaké době jsem viděla film. Po jeho shlédnutí jsem si nebyla úplně jistá, zda to bylo zpracování TĚCHTO Nádherných bytostí, protože kdybych knihu nečetla, nevím, o co ve filmu jde. Maximální zklamání. Doporučuji přečíst, špatné čtení to rozhodně není.

14.08.2016 4 z 5

Odkaz Odkaz C. J. Daugherty (p)

(SPOILER) Jak jsem byla z prvního dílu nadšená,všechny mé ideály se tímto dílem rozpadly.(SPOILERY)Naštvala mě smrt Jo,naštvalo mě Alliino chování,naštval mě rozchod s Cartrem a úplně mé rozhořčení završil konec.Kdybych druhý díl nečetla,bylo by mi líp.

11.08.2016 2 z 5

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

Kniha se mi moc líbila:nápaditá,originální.Přišlo mi to po všech stranách zajímavé.Noční škola je rozhodně povedená.

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Osobně nechápu čtenáře,kteří si stěžují,že je už konec.Já jsem skončila u čtvrtého dílu a bohatě mi to stačilo.Tohle už není série,ale seriál.A docela mě překvapuje,že se s Kalonou vypořádali až osm dílů poté co na něj přišli....nápad dobrý,ale na mě příliš dlouhé....

11.08.2016

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Jsem šokovaná!!!Ne ze třetího dílu,ten byl pochopitelně naprotsto dokonalý,ale z toho,že se až nyní dozvídám,že v knize opravdu chybí poslední dvě kapitoly!!!Nechápu proč se vydavatelství neobtěžovalo přeložit takový poslední kousek,ale jsem hodně ,,Rozohněná"!Takže nyní děkuji uživateli AjinQa a jsem ráda,že jsem to teď po roce mohla konečně dočíst.Vrátím-li se k samotné knize(k samotné přeložené knize),děj je zkrátka úžasný.Překrásný závěr,překrásný děj,překrásné všechno.Jen mě stejně jako ostatní moc mrzí,že tato absolutně dokonalá série končí...

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Druhý díl je možná maličko lepší,než ten první.Ale po pravdě-každý má něco do sebe.Tento díl vysloveně podtrhuje rčení:,,Nesuď knihu podle obalu".Týká se to především Warnera.V prvním dílu jsem ho upřímně nenáviděla,v tomto ho mám ráda a naprosto to vyvrší poslední díl.Naopak se mi zošklivila představa o Adamovi.A Juliett-to je prostě Juliett.Mnoho lidí si tu stěžuje na to,jak je ze všeho nešťastná,na druhou stranu,je potřeba s ní soucítit.Pakliže to neuděláte,chápu vaše reakce.Shrnu-li to,opět mohu říct jen:skvělé.Opravdu se mi kniha,jakožto i celá série neuvěřitelně líbila.

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Moc,ale opravdu moc se mi kniha líbila.Skvělé úvahy,velice pěkně psané.Uchvátila mě pasáž ,,Jsem kapka deště"(kdo četl,pochopí).Doslova mne zaskočily přeškrtané věty,ale tento nápad mě opravdu zaujal,možná právě proto,že jsem se s tím ještě nesetkala.Dokazuje to,že někdy člověk zkrátka chce některé své mýšlenky vymazat z hlavy,ačkoli to jen tak nejde.Této knize snad ani není co vytknout.Velice povedené dílo.Je to jediná série,u které si neumím vybrat nejoblíbenější díl.A to,že autorka kopíruje X-meny,mi absolutně nevadí.

Drakie Drakie Sophie Jordan

Ač je nápad s kombinací lidí a draků bezpochyby skvělý,tak nějak mi přišlo,že celá kniha sice rychle ubíhala,četla se dobře a svižně,přesto se ale nic moc nedělo.Musím souhlasit s již předešlými komentáři,že když už to konečně začalo být opravdu zajímavé,kniha skončila.Na druhou stranu mě donutila podívat se po dalším dílu,takže za to velké plus.Co se týče děje,nic složitého se neodehrávalo,ale co se týče postav,už je co říct.Hlavní hrdinka je typicky naštvaná,že je výjimečná(nic nového).Zamiluje se do nepřítele(opět nic nového).Oba jsou pochopitelně miláčky čtenářů,jak taky jinak,od spisovatelky dostali vlastnosti,pro které je musí mít každý rád.Na druhou stranu je tu sestra hlavní hrdinky,kterou bych snad za každou větu zabila.Pochopitelně s ní soucítím,ale její chování je příliš i na mě.Zdá se mi,že Drakie nepřekvapila snad absolutně ničím.A aby to bylo zajímavější,hádám,že ve druhém díle se charaktery postav zázračně změní.Na knize se mi líbí nápad.Nápad je velice dobrý,ale zbytek tak trochu pokulhává.Na další díl se ráda vrhnu,alespoń mohu doufat,že bude lepší,než jeho předchůdce.

10.08.2016 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tato kniha je bez pochyby zajímavá a takřka vším výjimečná.Chování postavy mi absolutně nevadilo,líbil se mi její vývoj.Hned ze začátku jem byla velice ráda,že kniha není psaná stylem:,,Jsem zvláštní/výjimečná/populární/střed pozornosti a nesnáším to.Proč nemohu být ovcí,ztratit se v davu,splynout a vzhlížet k někomu,kdo by byl mnohem lepší vůdce,než jsem nyní já?",za to spisovatelce jedině děkuji.Je to první kniha,kterou jsem od L.Oliver četla,nicméně se mi mi líbí styl psaní a nebránila bych se jejím dalším knížkám.Chvíle před koncem jsou prosycené emocemi,posleních 120 stran jsem prakticky probrečela.Kniha je skvělá,jen mi trošičku ucházel důvod(POZOR,SPOILER),proč se musela Sam za Juliet obětovat.Bylo to právě osudem,že seděla na místě spolujezdce,zemřela právě ona a tím páem musela také ona zachránit Juliet život?Každopádně byla Sam neuvěřitelně silná,co se týče loučení,já bych to takhle skvěle nezvládla.Pominu-li detail se sebeobětováním,který mi tam trochu nehraje,patří Chvíle před koncem rozhodně mezi knihy,které mohu jedině doporučovat.

10.08.2016 5 z 5