Likandros Likandros komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Za mě naprostá klasika. Četl jsem, viděl jsem film, ba dokonce i divadelní zpracování. Nemá cenu více komentovat. Dle mého by měla být tato kniha zařazena jako povinná četba na druhém stupni základní školy.

18.03.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Četl jsem dost kritiky na to, že autor vlastně řekl všechno, co už dávno víme. Nevím, proč bychom si měli z každé knihy brát ponaučení. Z mého pohledu - krásný pohádkový příběh s filozofickým podtextem. Kdybych chtěl číst do hloubky, sáhnu po jiné knize. Naprosto splnila mé očekávání a přiznávám, že ''moudra'' jsou klišé, ale počítal jsem s tím. Naštvaní jsou dle mne lidé, kteří si za svými sny chtěli jít a selhali, nebo nedokázali najít cestu. Chápu, že vás kniha pak provokuje.

18.03.2017 4 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Pro fanoušky Warcraftu skvělá kniha, pokud ji však srovnám na poli žánru fantasy, jedná se slabší o průměr. Prachsprostý přepis děje ze hry, ale na druhou stranu, autorka dokázala podat příběh Arthase, celkem čtivou formou. Tak vysoké hodnocení příkládám obrovské základně fanoušků Warcraft univerza

11.03.2017

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Ideální kniha do podzimních deštivých dnů. Okamžité zlepšení nálady a příjemně zahřeje na duši i srdci.

11.03.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělý námět, ale kniha samotná se mi špatně četla. Nemělo to takovou šťávu a asi mi nesedne styl psaní autora. Sečteno podtrženo, stále se jedná o velmi kvalitní dílo a můj pohled je spíše subjektivní.

11.03.2017

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dětská kniha, které není úplně pro děti. Do dnes si pamatuji divadelní ztvárnění Malého prince v mých 7 letech, kdy jsem toto dílo pochopil zcela jinak, než nyní.. o 13 let později. Je důležité v sobě i přes dnešní uspěchanou dobu, zanechat trochu dětské představivosti.

Knihu přečtu znovu za dalších 13 let. Uvidíme, jak na mne bude působit.

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Pokud se zajímáte alespoň trochu o psychologii, tak nemusíte zběsile ''googlit'' odbornou terminologii. Autor se opírá o fakta, na které odkazuje a krásně pochopíte tyto patologicky nemocné lidi, kteří se tolik liší od vrahů sériových, a to svými motivy a myšlením.

Meč severu Meč severu Luke Scull

Lepší než první díl, ačkoliv druhé díly trilogií většinou vyplňují prostor, zde se to neděje. Měl jsem však stejný problém jako u Temného bratrstva. Prvních 300 stran jsem přečetl za dva dny a poté mne kniha přestala bavit. Musel jsem ji na měsíc odložit, ale poté jsem zbylých cca. 160 stran nelitoval.
Nevím čím to je, ale Luke Scull mne zkrátka nedokáže vtáhnout do děje tak, abych knihu neodložil. Snad příště.

11.03.2017 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Nikdy jsem ve fyzice nevynikal a bál jsem se, že knihu nepochopím. Stephen Hawking však dokázal svoje myšlenky napsat tak, že ho pochopí každý, kdo oplývá selským rozumem, logikou a má všeobecný přehled. Vše do sebe krásně zapadá a konečně jsem pochopil i Schrodingerovu kočku. :)

10.03.2017 5 z 5

Přečetl jsem během chvíle. Autor je mi sympatický svým spontánním jednáním a tím, že si nic neplánuje. Motivoval mne, abych se sám na podobnou cestu vydal a stejně jako on si koupím i zpáteční letenku, jelikož domov mám zde. :) Ideální kniha na pozvednutí nálady, často jsem si připadal jako idiot, co čte a kření se.

10.03.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dočteno za dva dny, zkrátka geniální. :)

18.02.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jak již bylo řečeno, tak autor předběhl svoji dobu. Precizně popsaný konec společnosti a s ním spjaté změny morálky. Autor se s ničím ''nemaže'' a vše popisuje s novinářskou precizností. Pořádné sci-fi o konci společnosti bez ''přiblblých'' zombie. :) Věřím, že si po letech knihu přečtu znovu a leč nejsem fanoušek tohoto žánru, má místo v mé knihovně. :)

16.10.2016 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Povinnost pro každého geeka, který hltá popkulturu, a to zejména 80. let minulého století. Dobře vyprávěná jednoduchá zápletka. Geek bude nadšen, nezasvěceného kniha nebude bavit.

10.10.2016 4 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

První polovina knihy je zmatená, nemastná a neslaná... celkově se špatně čte. Po měsíci jsem se k ni vrátil a druhou polovinu dočetl se zatajeným dechem. Jsem zvědav na druhý díl. Moji oblíbenou postavou je Brodar Kayne, který by měl dostat v druhém dílu více prostoru. Tak snad!

10.10.2016 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jedním dechem přečteno během dvou dnů. Neuvěřitelně detailní popis osobnosti, která nebyla ani natolik patologicky nemocná, nýbrž čestná.

10.10.2016 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Konečně jsem se dočkal toho, co jsem očekával od tragického druhého dílu. Mrzí mne však ten otevřený konec...

10.10.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Při četbě jsem si neustále vybavoval historické události a osobnosti. Původně jsem po této knize sáhl pouze kvůli povinné četbě, nyní je jedna z mých nejoblíbenějších.

10.10.2016