knížečka2002 knížečka2002 komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Upřímně jsem asi jediná na světě, ale tahle knížka asi opravdu není pro mě. Pokusila jsem se jí přelouskat, ale přes stranu 80 jsem se dostat prostě nedokázala. Nevím čím to je, ale po pár dnech jsem knížku vrátila do knihovny a vrátit se k ní nechystám.

01.09.2017

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Jako všechny české čtenáře mě naštval překlad. Asi by mi ani tolik nevadilo, že knížka není v překladu jednotná s původní sérií, mnohem víc mi vadí, že překlad není jednotný ani v rámci jedné knížky. Ale o tom se tady už řeklo hodně, takže to rozebírat nebudu. Jinak je kniha naprosto dokonalá, snad až na jednu maličkost. Chápu, že vypracovat rodokmeny na konci muselo být hodně náročné (zvlášť u Targaryenů), ale pozvedla bych je ještě výš přidáním datumu začátku vlády nebo třeba narození jednotlivých panovníků, protože takhle jsem trošku zmatená. V některých příbězích Martin napovídá, že třeba Aegon Dobyvatel a Torrhen Stark žili ve stejnou dobu, ale u většiny panovníků tohle vůbec nevíme, musíme si to domýšlet a to mi trochu kazí dojem z knížky. Jinak samozřejmě koupě nelituji.

01.09.2017

Aliance Aliance Veronica Roth

Ten konec mě dostal

29.03.2015 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Úžasná kniha! doporučila mi ji kamarádka a rozhodně nejsem zklamaná. Děj je zapletený a přitom tak ,,směšně" jednoduchý. Těším se na každou novou stránku.

03.12.2014 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dala bych i 6 hvězd, kdyby to ovšem šlo. Nechápu tě zlovlk a souhlasím se sheylka. A tak se tě na něco zeptám. Dokázal bys ty napsat světový bestseller? Ne

24.03.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kniha se mi moc nelíbila. Asi to bude tím, že jsem teprve v polovině ZŠ. Dávám jednu hvězdu.

15.03.2014 1 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Kdyby pan Kipling žil, musela bych se mu poklonit za tuhle knížku.

17.01.2014 5 z 5

Bájná Atlantida Bájná Atlantida Moony Witcher (p)

Tato kniha byla z celé edice nejnapínavější. Byla dokonce tak napínavá, že jsem se chvílemi bála číst dál. A to se u mně moc často nestává!

16.01.2014 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

zase jsme se přesvědčili že je kniha lepší než film

05.01.2014 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

tenhle příběh je opravdu moc krásný. ale od začátku jsem věděla že annabeth NENÍ MRTVÁ :)

31.12.2013 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tahle kniha má jen jednu jedinou chybu a to tu, že Percy je podle mě moc malý. Ale jinak skvělé dílo.

26.12.2013 5 z 5

Amélie a barevný svět Amélie a barevný svět Petra Neomillnerová

a další úžasná kniha p. neomillnerové! ale musime si priznat ze prvni dil byl lepsi

23.12.2013 4 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Tak tahle knížka je to nejlepší od P. Neomillnerové.

23.12.2013 5 z 5

V zajetí V zajetí Kathryn Lasky

tahle kniha je napsaná opravdu bezkonkurenčně. kathryn lasky vytvořila velmi pozoruhodné dílo.

22.12.2013 5 z 5

moc moudrá kniha. a právě proto mám ráda j k rowling

22.12.2013 5 z 5

dlouho jsem u se u knihy nesmála a nebrečela zároven. skvele napsaná kniha. klobouk dolů

Zakletý kouzelník Zakletý kouzelník Jill Murphy

mooc zajímavá kniha, ale moc mě nenadchla

22.12.2013 3 z 5

Gorilí máma Gorilí máma Lucy Daniels

souhlasim s elihunou

22.12.2013 4 z 5

Obležení Obležení Kathryn Lasky

tahle knížka je tak skvělá že to ani není možný!!!!

22.12.2013

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Skvělá knížka. Četla jsem jí a opravdu moc mě bavila.

21.12.2013 5 z 5