Knihomolka Rů Knihomolka Rů komentáře u knih

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Tolik roztomilosti v jedné knížce.. :D Když mám špatnou náladu, přečtu si ji, a hned se musím usmívat ^^ Košišta nezklamala.

03.01.2015 4 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Abych byla upřímná ze začátku mi hodně vadil styl psaní. Chápu, že mi to mělo přiblížit dospívajícího chlapce, který logicky takto mluvit bude, ale jeho osobnost mě chvílemi vytáčela do takové míry, že jsem měla chuť knihu odložit.
Jak jsem ale pokračovala ve čtení, můj názor na knihu se postupně měnil. Nemůžu říct, že by to byla jedna z knih, které zařadím mezi své nejoblíbenější, ale nakonec mne nezklamala. Je to něco jiného než jsem čekala, ale koneckonců, snad i lepšího.

03.01.2015 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco jiného, ale nemohu říci, že by mne zklamala. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila styl, jakým autorka píše a do knihy se začetla, ale ve výsledku se mi líbila.
Co hodně oceňuji je to, že je kniha jiná. Zaujala mě jak obálka poprvé v obchodě, tak i její obsah. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

03.01.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

John Green nezklamal. Z každou další knihou, kterou si od něj přečtu, jsem z tohoto autora nadšenější. Má něco, co mi jinde chybí, donutí mě se zamyslet. U jeho knih se dokážu smát i brečet a Papírová města jsou podle mě další vydařenou knihou, která má kouzlo, čtenáře uchvátí a drží se ho až do poslední strany. Rozhodně všem doporučuji k přečtení.
Doufám že toho napíše ještě hodně. Upřímně se těším na jeho další skvělé a nezaměnitelné příběhy.

03.01.2015 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Miluju tuhle knihu, neskutečně!
Vzala jsem si ji na prázdniny s vědomím, že to bude snad takové nějaké to lehké prázdninové čtení, ale tato kniha mě do sebe šíleným způsobem pohltila a za jedno odpoledne jsem ji měla přečtenou.
Páni, ani nemůžu vyjádřit všechny pocity co z ní mám.
Jedním slovem je pro mě prostě úžasná. Miluju ten příběh, postavy, autorčin styl psaní, který mě ani na jednu chvíli nezačal nudit.
Ale ten konec.. uff, na to jsem musela ještě dlouho myslet. Až pak mi došlo, že jestli nepřestanu, asi se z toho zblázním:D
Tím pádem to má pro mě jediný závěr, musím co nejdřív sehnat druhý díl, jelikož tento konec mi vážně nedával spát.
Allyson mě občasně štvala (já to tak mívám skoro u všech hlavních hrdinů), ale měla jsem ji ráda. O Willemovi nemluvě. Jediná postava, co mi nesedla byla Mélanie, tu jsem neměla z duše ráda už od začátku, ani sama nevím proč.
Abych to nějak uzavřela, byla to úžasná kniha s neskutečnou fůrou skvělých myšlenek, která mě jednou po dlouhé době zase opravdu bavila a já zažila opravdový požitek z četby:) Všem vřele doporučuju.

05.07.2014 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha mě nezklamala, naopak. Sice mě ze začátku moc nechytla a bylo to jednoduše řečeno vcelku předvídatelné, ale pro mě byla Cinder neskutečně fascinující a čtivá kniha. Rozhodně se těším, až si přečtu další díly:)
Jen tak ve zkratce k postavám, opravdu neskutečným způsobem mě vytáčela Levana ale ještě více Adri a zamilovala jsem si Kaie (jak jinak:D). Pak mi bylo líto, že umřela Pivoňka.. ačkoli než až takovým způsobem, jelikož jsem ji tolik ráda neměla, ale byla to škoda. A Cinder? Ta byla prostě borec:D
Jsem ráda že jsem knihu přečetla, ale mělo to pro mě ještě nějaké rezervy, z toho důvodu dávám čtyři hvězdičky:)

05.07.2014 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Tato kniha se mi moc líbila, ačkoli mi chvíli trvalo, než jsem se do ní pořádně začetla. Na začátku mi docela vadili krátké "kapitoly" ale časem jsem si na to zvykla a do knihy se dostala. A přibližně od čtyřicáté strany mě chytila a naprosto vtáhla do sebe. Zase jsem zažila ten pocit, kdy večer čtu a už bych měla jít spát, ale prostě NEMŮŽU :DD
Takže za mě obdiv, ačkoli mě trochu iritoval začátek, ve kterém jsem se naprosto ztrácela. Styl psaní autorky mi přišel občas trochu odfláknutý, ale to je tak jediné co mohu vytknout.
Kniha na mě občas působila temně, ale já mám takovýto styl ráda, takže jsem spokojená a hrozně se mi líbilo, že Judith nakonec dokázala promluvit, říct pravdu a taky že skončila s Lucasem, kterého jsem si oblíbila víc než ji samotnou :D
Hodně mi tam vadila asi jen její matka. Nechápala jsem, jak dokáže být ke své dceři takto krutá..
Každopádně 'Všechna pravda co je ve mě' je krásná kniha, kterou rozhodně všem doporučuji :)

16.06.2014 4 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Pro mě hrozné zklamání. Než jsem tuhle.. eh, "skvělou knihu" dočetla, hodně jsem se zapotila. Takže takhle, hodně jsem se do toho nutila. Upřímně čekala jsem od toho docela dost. Vzhledem k tomu, že to měl být "skvěle napsaný román, který nikdy nezestárne". Pro mě obyčejná slátanina. Asi do poloviny se to ještě dalo snést, brala jsem to jako milý průměr, ale od části, kdy se Than začal vrhat po Ebony, se mi příšerně znechutil. To jeho zamilované chování, které se k jeho postavení naprosto nehodilo.. hrozné. A potom ještě samotná Ebony, která se do něj jak jinak také zamilovala dřív, než s ním vůbec poprvé promluvila. Achich ach, vskutku romantické! Obě tyto postavy mi vůbec nesedly. Jediné co mě přimělo knihu dočíst byl Jordan (který mi přišel docela roztomilý a sympatický, ačkoli ke konci se mi jeho chování trošku příčilo) a fakt, že nerada nechávám knihy nedočtené, ale další díl..? To už nikdy! Podobná témata už byla zpracována tolikrát a mnohem lépe. Jsem naštvaná a zklamaná. Pro mě naprostá ztráta času.
Takže, abych to shrnula.. Postavy.. to bez komentáře. Jediného Jordana jsem shledala pro mou mysl snesitelným. Příběh.. byl vcelku nudný. Mohlo to být lépe zpracované. Autorka mohla příběh více rozvinout, využít toho, jaký potenciál mohl mít, více propracovat dialogy. které mi přišli příliš strojené, některé nelogické reakce poupravit.. ovšem to neudělala. Tudíž pro mě je to slabší průměr. Nebýt toho, že je to taková neskutečná slaďárna.. rozhodně bych tuto knihu hodnotila lépe, ale v tuto chvíli mi je z takového množství klišé jen špatně.
Vzhledem k tomu, že tohle píšu chvíli po dočtení, moje reakce jsou možná přehnané, ale toto je pouze můj názor.
Co mohu hodnotit kladně je prvotní myšlenka příběhu a obálka. Je mi líto, že z toho autorka udělala jen další obyčejný román pro náctileté, kterých už tu bylo tolik i předtím.

10.05.2014 2 z 5

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Úchvatná manga, která mi po dobu čtení (a že byla krátká) nedala spát a zanechávala ve mě takový nepopsatelný pocit. I teď, po přečtení, z ní mám stále silné pocity. Autor dokázal napsat něco úžasně strašidelného, co mě nutilo hltat stále další a další strany. Rozhodně si přečtu další díly :)

08.05.2014 4 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Knihy od Dana Wellse mají podle mě neskutečné kouzlo. 'Já monstrum' mě uchvátilo stejně a ještě více, než první díl. Moc se mi na této knize líbí, že je opravdu čtivá. Na takové knihy v poslední době moc štěstí nemám. O to víc to oceňuji. Příběh se mi líbil a rozhodně si nenechám ujít i poslední díl série :)

16.03.2014 4 z 5

Za zrcadlem Za zrcadlem Alina Bronsky

Kniha byla.. řekněme, zajímavá. Ačkoli jsem od ní čekala mnohem víc, líbila se mi. Zatím nevím, jestli si koupím i další díl, protože z ní jednoduše takový podivný pocit a nevím co čekat od pokračování.
I tak to s touto sérii zatím nevzdávám.

09.03.2014 3 z 5

Past Past Lauren DeStefano

U této knihy je pro mne velké mínus, že se mi špatně četla. Několikrát jsem ji odkládala a než jsem ji přelouskala, měla jsem několikrát chuť začít číst něco jiného. Jinak se mi příběh docela líbil, i když mě to občas lehce nudilo. Každopádně druhý díl už mám doma, takže si ho přečtu, třeba to ještě předčí mé očekávání.

28.02.2014 3 z 5

Každá jsme jiná 2 Každá jsme jiná 2 Aoi (p)

První díl se mi možná líbil trochu víc. Každopádně jsem zvědavá na trojku.

09.02.2014 4 z 5

Každá jsme jiná 1 Každá jsme jiná 1 Aoi (p)

Tato manga se mi moc líbila, sice by možná bylo co zlepšit, ale třeba se to najde v dalších dílech :) Kresba se mi líbila i když se mi zdálo trošku zvláštní jak měli namalovaný horní ret :D Jinak jsem s touto mangou spokojená.

04.02.2014 4 z 5

Líbání zakázáno 3 Líbání zakázáno 3 Nači Júki

Skvělý konec, tento díl se mi líbil nejvíc ze všech ^^

31.01.2014 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Popravdě jsem trochu zklamaná. První díl se mi líbil mnohem víc, ale nemůžu říct, že by Crescendo bylo špatné. Je to hrozně čtivá kniha, nutí vás to část dál a dál i když se tam zrovna nic neděje.
Musím se přiznat, občas jsem Noru trochu nechápala, a párkrát se chovala lehce přehnaně, ale jinak si nemůžu moc stěžovat. Jen mi tam prostě chybělo něco, co Zavržený měl, ale Crescendo ne. Tak doufám že se to u dalších dílů znovu objeví :)

09.01.2014 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Dokonalé zakončení série. Z této trilogie jsem upřímně nadšená a je mi líto že nebude ještě aspoň dalších dvacet dílů :) Strašně se mi líbí vtipný styl, jakým autorka píše a Sophii Archera i Jennu jsem si strašně oblíbila. Těchto knih se naprosto nemohu nabažit :D Ale bylo mi líto že umřel Cal, ačkoli jsem ho neměla tak ráda, jako Archera, do kterého jsem se naprosto zamilovala :D

03.01.2014 5 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Opravdu skvělá kniha. Seba mi občas trochu lezla ne nervy svojí tvrdohlavostí, ale hodně jsem si ji oblíbila. Je to opravdu moc hezky napsaný příběh, nutilo mě to číst pořád dál a dál než jsem ji měla přečtenou. Určitě si přečtu další díl a jsem zvědavá co se stane :) Jediný koho jsem moc neměla ráda byl Lugh, nevím proč, ale Sebu mám mnohem raději a rozhodně si nemyslím, že by měla být jeho stín :D

01.01.2014 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Do této knihy jsem se naprosto zbláznila. Na konci jsem brečela jak velryba minimálně půl hodiny. Je to moje srdcovka, možná nejoblíbenější kniha ze všech a rozhodně jedna z mála co ve mě vyvolala plno emocí.

30.12.2013 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Moc jsem si neoblíbila Juliana, to je možná taky jeden z důvodů mého nízkého hodnocení, ale podle mě to prostě ztratilo kouzlo prvního dílu. Poslední SLOVO to ale docela zachránilo, bylo mi to jasný už od začátku, ale stejně mě to strašně potěšilo :D

30.12.2013 2 z 5