Kniga47 Kniga47 komentáře u knih

Deset dnů, které otřásly světem Deset dnů, které otřásly světem John Reed

Pro JAG9 kdyby jste si aspon zjistil zda jde i tu samou verzi co vydavali komanci, tedy bez zminky o Trockem nebo zda jde konecne o kompletni verzi...

05.01.2024

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Kniha absolutně o ničem. Možná pro naprostého začátečníka. Ale i pro ty bych měla daleko vhodnější knihy. I Marie Kondo vám dá víc než tato kniha.

21.03.2022 odpad!

Jak si dělat chytré poznámky Jak si dělat chytré poznámky Sönke Ahrens

Tuto knihu jsem potrebovala!
Lituji, ze jsem se k ni nedostala drive, tedy k te metode. Kniha je v cestine vydana teprve pul roku, ale rikam si, ze jsem moha byt nekde jinde, kdybych se o teto metode dozvedela treba pred dvaceti lety. Ted jsem tedy samozrejme plna nadseni po docteni knihy. Uvidim jak budu tuto knihu hodnotit s odstupem.Zatím mám stáhnutý software a hodlám tuto metodu odzkouset. Nekdo tu psal, ze je to odpad, ze je ta metoda jednoducha. No ano je, ale v tom je jeji kouzlo :) Jediduche asi neni uplne ze zacatku se naucit delat spravne poznamky, spravne je propojovat. Ale bez vyzkouseni nemuze nikdo tuto metodu hned zavrhnout....

Autor knihy mi, krome metody zettelkasten, objasnil i par dalsich problemu, ktere se tykaji studia, premysleni a tak.
Doporucuji ji vsem, kteri maji pocit, ze se zasekli a ze presto ze ctou hodne tak vedi cim dal min....

19.03.2022 4 z 5

Einsteinův mozek a jiné povídky Einsteinův mozek a jiné povídky Josef Nesvadba

V létě 1995 se naše rodina chystala po letech na další zahraniční dovolenou. Já s mamkou jsme se rozhodli pořádně se zásobit knížkami, co když bude hodně pršet a místo koupání se v moři či chození na výlety budeme zavření ve stanu. A co dělat smysluplnějšího při opalování než si číst. Už jsem měla své knížky vybrané, jenže mamka pořád stála u detektivek a přebírala a vybírala.. Nudila jsem se, strašně moc. Ani nevím proč jsem se natáhla pro jednu knížku ze sousedního regálku. Snad mě zaujal název, snad mi autor připoměl oblíbené knížky z dětství (knížky o strašidílkách), fakt už si to nepamatuju. Otevřela jsem ji a začla číst, hned po první povídce mi bylo jasné že ji beru. V té knížce jsem pak „ležela“ téměř celou dovolenou. Od „Vinnetoua“ a „Hochů od Bobří řeky“ si nepamatuji jinou knížku, která by mě tak chytla. Bylo to tak něco strašně odlišného od doporučené literatury ze školy ( i když i ta mě bavila), něco tak strašně odlišného od knížek co jsme měli doma… Bylo to, bylo to nepopsatelné… Byla to první sci-fi (pomineme-li J.Vernea), které jsem četla. Ta knížka se jmenovala „Einsteinův mozek“ a autorem byl Josef Nesvadba.

17.05.2017 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Narozdil od mnohych jsme se v postavach vubec neztracela, dokonce jsme ani nevyuzila papirku, ktery jsme si pro zacatek pripravila. Kdyz mne kazdy strasil, ze je tam moc postav, ze si je zapisu. Kdepak.
Kniha se mi cetla bajecne. Mozna proto, ze nenosim ruzove bryle bezbreheho optimismu, mi kniha vubec neprisla depresivni. Spise hodne realisticka. Zivot je proste takovy. Prala bych si, aby JKR napsala dalsi roman v tomto stylu. Sedí mi více nez detktivky.

13.05.2017 4 z 5

Buffalo Bill Buffalo Bill Helen Cody-Wetmore

Touto knihou mi chtěla kdysi maminka udělat radost k vánocům. No nepovedlo se, těžko životem Buffala Billa nadchnout někoho kdo fandí Indiánům. Po letech se ji chystám přečíst znovu. Možná už k němu nebudu tak strašně kritická jak jsem byla v těch cca 12 letech.

08.05.2017

Bourali jsme vesele c.k. mocnářství zpuchřelé Bourali jsme vesele c.k. mocnářství zpuchřelé Pavel Pešta

Člověk při četbě zjistí kolik moderních politických vtipů není vlastně vůbec moderních...

08.05.2017 5 z 5

Poselství rudého muže Poselství rudého muže Ernest Thompson Seton

Pro každého woodcraftera povinná četba. Je to tenká knížka, jen lehce a opravdu jednostranně podává informace o filozofii a životu severoamerických Indiánů. Ovšem Seton je Seton!

08.05.2017 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Milovala jsem ji od první chvíle, četla jsem ji asi o dva roky dříve než na ni došla řada ve škole (četli jsme ji ve čtvrté třídě). Ze všech štorchovek je dle mne nejlepší. Vždycky mi vadilo, že nevím jak o s těma klukama jeskyníma dopadlo dále.

07.05.2017 5 z 5

Neznám své jméno Neznám své jméno Péter Földes

Sice prý pro děti a mládež, ale kniha je napsaná tak, že se nebude nudit ani dospělý.

07.05.2017 5 z 5

Máma Flora a její rodina Máma Flora a její rodina Alex Haley

Kořeny byli sice lepší, nicméně i tato kniha je plná emocí, silných příběhů.

07.05.2017 3 z 5

Petrolej Petrolej Upton Sinclair

Po "Jatka" a "Boston" docela velké zklamání.

07.05.2017 2 z 5

Kříž a půlměsíc Kříž a půlměsíc Richard A. Fletcher

Útlá kniha shrnující vývoj islámu a křesťanství vedle sebe. jak na sebe kultury působily, respektive nepůsobily.
Obecné shrnutí prostě.

04.05.2017 3 z 5

Běh a maraton Běh a maraton kolektiv autorů

Není to špatné, ale nenadchlo mě to, pro začátek je to dobré.

01.05.2017

Moc hezké, ale je to jen malá část jeho života.

01.05.2017 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Je to trošku pohádka, sem tam je to hodně přikrášleno, ale čte se to úplně samo! A k běhu je to úžasná motivační knížka! Pro mne první kniha o běhu, takže v hodnocení jsem tímt ovlivněna :-)

01.05.2017 4 z 5

Cesta běžce - Pohled do bájného světa japonských běžců Cesta běžce - Pohled do bájného světa japonských běžců Adharanand Finn

Kniha se čte velmi dobře, bohužel je poměrně tenká, některé věci autor neustále opakuje, pokud se mu nedařilo při získávání informací, mohl se zaměřit trošku víc na historii běhání v Japonsku atd.
Chyběla mi jakákoliv fotografická příloha. Špatná to, ale kniha není.

01.05.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Mojí sociálně nekompetentní maličkosti se ten příběh strašně líbil :-).
Smích skrze slzy, jak se říká. ǔsměvné a přitom smutné. Na začáku jsem nevěděla zda mám více litovat slečnu z UP nebo Britt-Marie.
Ke konci trošku moc protahovaná, ale holt věci srdce jsou občas protáhlé a kompikované... Konec potěšil!

20.01.2017 4 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Neni spatna,a le prvni dil byl imho lepsi a uzasnejsi. Ale ani s touto knihou nic neztratite, naopak ziskate!

18.01.2017 3 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Jediné mínus té knihy je, že je tak krátká. Což ovšem k věku autora je mínus zcela zanedbatelné.

07.01.2017 4 z 5