Kirtans Kirtans komentáře u knih

Žid Bergr Žid Bergr Martin Komárek

S tématem jsem četla vícero knih, jen tady mi to ale přišlo v popisech echt oplzlé a úplně se vyzivajici v nechutnych nadavkach a popisech. Spíš než u příběhu jsem se kolikrát pristihla, ze se spis ptám, co má kruci autor za problém? Nekolik rovin příběhů z Hitlerova období, připomenutí zhovadilosti doby nejen z táborů.

23.02.2023 3 z 5

Výprava do pravěku Výprava do pravěku Libor Kvapil

Zpátky do dětství, tehdy byly knížky kde si člověk vytvářel svůj vlastni příběh top. Ted je zase čteme s dětmi.

20.12.2021 5 z 5

Cestovní deník Cestovní deník kolektiv autorů

Pěkně uspořádané, doporučuji na velké cesty a cíle. Na menší drobné rodinne výlety není tolik prostoru, pro nekoho, kdo objevuje opravdu svět a chce si uchovat zážitky, ideální volba.

18.07.2021 5 z 5

Jeskyně Aspergerů Jeskyně Aspergerů Blanka Holzäpfelová

Knih psaných samotnými autisty není tolik a proto je cenným materiálem a zdrojem informací, zkušeností i tato kniha. Syrová, stručná jednohubka.

18.07.2021 4 z 5

Matla - Kuchařka plná příběhů Matla - Kuchařka plná příběhů Roman Staša

Dostala jsem nad očekávání příjemný kousek. Recepty uvaritelne, snadné ale i finálové a Master chef kousky. Příběhy, vyprávění, rozhovory, mnoho fotografií. Velmi energický počin.

02.06.2021 5 z 5

Zákon mnoha Zákon mnoha Ashley Saunders

Za mne už přehlcené čtení, první díl mě nadchl mnohem více. Nejzajímavější pohled byl ze strany Owena, chvílemi jsem se ke čtení až nutila.

25.05.2021 3 z 5

Angličtina pro malé školáky Angličtina pro malé školáky Martin Kučera

Knihu využíváme při domácím vzdělávání našeho prvňáčka. I přes jeho hendikepy (autismus), mu je krásně srozumitelná, rodičům vypomuzou české pokyny. Za splněné úkoly si dítě stříhá a vlepuje poklady. Z provedení jsme nadšení.

07.04.2021 5 z 5

Loudavé vaření: Recepty pro pomalý hrnec Loudavé vaření: Recepty pro pomalý hrnec Barbora Charvátová

Kuchařek mám i na pomalé vaření několik, tuto bych volila pro milovníky klasické kuchyně a především pro začátečníky, jak v práci s hrncem tak s varenim celkově.

07.04.2021 5 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Pro každého kdo si prochází jak začátkem cesty, nebo již na cestě je, skvělý pomocník. Stejně i pro rodinné příslušníky. Pro neznalé tématu a Míši cesty čitelné díky opakovaným částem textu z předešlé knihy.

20.03.2021 4 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Nemohu se zbavit dojmu, že bylo tlačeno příliš na pilu. Tema skvělé, z kraje najdete i lehké podobnosti se současným světem, ale pořád to na mne působilo prestrelene. Nicméně jedna z těch knih, co by měla překročit dobu aby ukázala jiste absurdno. V několika směrech je jak na podnose možná budoucnost.

12.03.2021 3 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Spíš bych v názvu knihy upravila, že to není patnáct příběhů ale patnáct specificky zaměřených kapitol, příběhů je více.

06.02.2021 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Líbilo by se mi větší rozvedení příběhů, komplexnější. Nejvíce ctivy je pak osobitý závěr, dala bych mu větší prostor.

02.01.2021 4 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Zaver nedotazeny, ale jinak to prijemne utikalo, tema skvele.

31.12.2020 3 z 5

Božská kuchařka Božská kuchařka Alena Kolaříková

Moc příjemná, srozumitelná kuchařka. Mnoho receptů od základních typu pečivo, knedliky, vyvary apod. Vše z dostupných ingredienci i ma menším městě, pokrmy rychlé.

19.12.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Holcici jízda. Vratila jsem se roky zpět. Vazba knihy byla šílená, tou knihou se musíte skoro prolamat.

22.11.2020 3 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Trochu mě při otevření knihy zaskočila informace, že v rukou držím literaturu faktu obsahující více než dva tisíce zdrojů. Těžší čtení, rozhodně ne z kategorie dnešního hype v tématu aka "krejčí, fotograf apod." Osvětim od počátku a cesta končící ještě o kus dál.

10.11.2020 4 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Nemohla jsem se dlouho zacist, prislo mi to ploche a dlouho bez nápadu. Konec se pak rozjede, ale celkovy dojem z knihy ovlivní jen mirne.

18.10.2020 3 z 5

Styl knihy mi nevyhovoval. Příběhy lidí jsou silné, významné, měly by být slyšet ale forma mi nesedela. Rada bych si i příběhy nejdříve priradila k lidem (ať se jednalo např o profese nebo věk), po skončení výpovědi to pro mne bylo nevyhovující. Nicméně by se na tuto událost zapomínat nemělo.

04.10.2020 3 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Jako četbu do škol, včera bylo pozdě.

17.09.2020 5 z 5

Děti nacistů Děti nacistů Tania Crasnianski

Kniha má zajímavý námět, zpracování perfektní, mnoho zdrojů, informace o celých rodinách, dětech a také podrobnejsi profesni vzestup "otců". Co musím ale vytknout je opravdu nadmíru velka chybovost. Překlepy, chybějící slova co biji do očí, opakování slov ve větě a pak překlepy jako okno misto oko atd. To knize ubírá na hodnocení.

02.09.2020 3 z 5