kalinkacz Online kalinkacz komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

"Draci chyby nedělají."
Čtvrté křídlo je aktuálně asi nejvirálnější knihou na světě. Zná ji každý knihomol a neunikla ani pozornosti čtenáře, který se danému žánru vyhýbá.
Přitom, jak onen hype vznikl? Sama si pamatuju, jak jsem jednou večer šla spát, ráno jsem se probudila a Čtvrté křídlo bylo prostě všude!
Sice jsem ho neplánovala číst, protože fantasy už není nic pro mě, ale zvědavost mi nedala a pustila jsem se do čtení... Stálo to za to? Ano! Těchto 500 stran vážně stálo za to!
Čtvrté křídlo je 1. dílem new adult romantické fantasy série.
Máme tu hlavní hrdinku, která usiluje o to být součástí kvadrantu jezdců (byť to tak úplně nebyl její původní plán). Dostává se tedy mezi stovky kandidátů, kteří o své místo musí na akademii bojovat. Boj je to ale na život a na smrt!
Tahle kniha se nedala odložit, vážně! Začtete se, spadne vám brada po pár stranách a jste chycení! Nepamatuju si, kdy by mě kniha k sobě takto připoutala... Ano, není to kniha, kde byste nenašli nějaké klišé momenty a sama jsem měla jednu výtku k závěrečné části (nikoli ke konci jako takovému, ten je boží), ale jako celek to prostě fungovalo i pro někoho, kdo žánr (jako já) běžně nečte.
Autorka mě překvapila svou krutostí, protože svět, ve kterém se děj odehrává se tedy opravdu s nikým nepáře.
Úplně nejlepší byly ale scény s draky, ti knize dodávají opravdu šmrc a jejich různé povahy nemají chybu!
V první poloviny knihy se seznámíte s velkým množstvím postav, osobně doporučuju vypisování. Pomůže vám to v orientaci a užijete si čtení o to víc.
Já prostě zahraniční hype chápu, je podle mě zasloužený a pokud máte rádi draky, romantiku a fantasy svět, tak do knihy běžte!
Nemůžu se dočkat podzimu, kdy vyjde druhý díl (laťka je ale sakra vysoko).
Jo a miluju tu ořízku, samozřejmě!

21.04.2024 4 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Číslo 20, novinka od autorky bestsellerového thrilleru Kopírák!
Kopírák patřil rozhodně mezi nejviditelnější a taky nejkontroverznější thrillery loňského roku. Mě bavil, netvrdím, že to byl nejlepší thriller, jaký jsem kdy četla, ale pokud je thriller čtivý a nepředvídatelný, tak jsem ve většině případů spokojená, protože to je to, co od žánru očekávám.
Číslo 20 je opět extrémně napínavé čtení! Máme tu sériového vraha, který navazuje na hrůzný čin, za který jeho tvůrce už sedí za mřížemi...
Z anotace jako čtenáři víte, že celý případ bude mít pro našeho hlavního hrdinu osobní význam... Když jsem zjistila jaký, tak jsem zůstala koukat s otevřenou pusou (což se mi v tomto žánru stává málokdy).
Příběh má skoro 400 stran a já se nemohla odtrhnout, takže si myslím, že Číslo 20 pro mě bylo takové, jak jsem si přála!
Pokud bych se měla rozhodnout, který z autorčiných dvou thrillerů u mě vede, tak zcela jednoznačně odpovídám, že Číslo 20! To bych si hned přečetla znovu, šokovalo mě zvraty víc, než jsem čekala.
Za mě tedy určitě ano.
A můžeme se zastavit u ořízky? Parádní!

21.04.2024 4 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Check & Mate (Šach a mat) je prvním young adult románem Ali Hazelwood, autorky bestsellerové romantické komedie Hypotéza lásky.
Od autorky jsem četla jak Hypotézu lásky, tak Hlavu plnou lásky a obě tyto romantické komedie mě strašně moc bavily! Stylem psaní, chemií mezi postavami, prostředím... byly skvělé! Samozřejmě jsem se proto na další autorčinu knihu těšila, ale taky jsem se trošku bála, jaké to bude, když to bude "jen" YA...
Obavy byly zbytečné, bylo to stejně boží čtení! Šach a mat bych s klidem nazvala takovou "YA verzí Dámského gambitu", který taky moc doporučuju!
Příběh se odehrává v šachovém prostředí (a ne, nemusíte být profi hráči šachů, aby vás čtení chytlo), kde naše hlavní hrdinka porazí šachového mistra, i když už šachy nějakou dobu z určitého důvodu nehraje... My nyní sledujeme její nečekaný návrat a příjemné (místy až nenávistné) jiskření mezi našimi hlavními postavami.
Šach a mat byla čtivá romantická oddechovka, kde jediným rozdílem oproti ostatním autorčiným knihám byla absence vášnivějších pasáží.
Pokud máte autorku rádi, neváhejte a pokud jste ji ještě nezkusili a hledáte fajn oddechovku, tak mohu doporučit.
Knihu jsem četla v angličtině, ale samozřejmě, že jsem potřebovala i české vydání, protože ta ořízkaa...

21.04.2024

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

2 roky čekání jsou u konce, je tu třetí, závěrečný díl trilogie Šikmý kostel!
Díky autorce a její reading copy jsem měla jedinečnou možnost si tuto novinku přečíst ještě před vydáním a podělit se tak už nyní (pár dní po vydání) o své dojmy na tuto 700stránkovkou emoční jízdu!
Zcela upřímně, Šikmý kostel je a navždy bude mojí srdcovou záležitostí. 1. díl jsem četla v únoru v roce 2020 než vypukl covid, kniha pro mě byla tak silná (plakala jsem v metru, tak moc jsem ji prožívala)...
2. díl mě zlomil a vlastně jsem se bála, co postavy, které jsou mi tak blízké, čeká v díle třetím...
Závěrečný díl začíná přesně tam, kde druhý skočil a byť bychom si mohli myslet, že válka byla tím nejhorším, tak ta tíha jejích důsledků mě jako čtenářku bolela úplně stejně...
Když jsem byla cca v polovině knihy, tak jsem zvládla dojmout sama sebe, nechtěla jsem knihu dočíst a se všemi se rozloučit... Kapesníčky jsem poté potřebovala ještě několikrát.
Karin Lednická je naprosto úžasná spisovatelka, za jejíž tvorbou stojí obrovské časy strávené rešeršemi... A když k tomu přidáte její talent psát a vykreslit osudy tak brilantně, jak to umí jen ona... Tak dostanete naprosto fenomenální ságu, na kterou nikdy nezapomenete.
Pokud jste se do Šikmého kostela ještě nepustili a čekali jste, až bude trilogie kompletní nebo jste prostě jen čekali na tuto očekávanou novinku, tak všeho nechte a pusťte se do čtení.

15.04.2024 5 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Twisted série je prostě mým letošním objevem a nestydím se za to!
Najít návykovou oddechovku, u které člověk po práci vypne a která ho donutí číst a číst... to není vždycky jednoduché... Proto jsem ráda, že mi knihy Any Huang tak sedí!
Ano, není to vysoká literatura a romantická linka je většinou trošku nereálná a překombinovaná, ale mě to prostě tak baví!
Twisted Games: Hry na ostří nože jsou druhým dílem z volné čtyřdílné série. Můžete díly číst odděleně a vyspoilerujete si předchozí knihy...
Druhý díl se odehrává v královském prostředí, které pro nás není asi úplně běžné (spíš určitě)... Sledujeme princeznu a jejího bodyguarda...
Co víc je třeba dodávat?!
Naprosto chápu, že někomu tato série nesedí, ale já jako totální odpočinkovku prostě doporučit musím.
P. S. Třetí díl je za mě nejlepší!

15.04.2024 3 z 5

Na ledě Na ledě Hannah Grace

Na ledě, nejvirálnější romantická komedie současnosti, se konečně dočkala českého překladu!
Samozřejmě jsem si knihu po tom velkém zahraničním boomu pořídila v originále a nakonec ji četla až v češtině.
Řeknu to narovinu, tohle byla romantická komedie, která mě bavila stejně jako Hypotéza lásky od Ali Hazelwood.
Mám tu cílevědomou krasobruslařku a kapitána hokejového týmu, co víc k tomu říkat... Bavilo mě prostředí, chemie mezi nimi a taky to, že hodně knihy se věnovalo samotnému budování jejich vzájemného vztahu.
Byť má kniha přes 400 stran, tak jsem si každou jednu z nich užila a vždycky jsem se těšila, až se ke čtení vrátím.
Autorka se tímto stává mým objevem v tomto žánru, myslím si, že si hype zaslouží a nemůžu se dočkat, až na podzim v češtině vyjde její druhá kniha Wildfire (samozřejmě i tu mám doma už angličtině).

10.04.2024 4 z 5

Uzdrav sám sebe Uzdrav sám sebe Nicole LePera

Uzdrav sám sebe, jedna z knih z mé letošní seberozvojové výzvy, u které jsem si byla jistá, že mi asi moc nesedne. Opak byl ale pravdou, jsem si totiž celkem jistá, že se s touto knihou potkám v seznamu těch nejlepších knih, které letos přečtu.
Kniha se věnuje holistické psychologii, o které jsem toho před čtením věděla dost málo. Když jsem viděla kapitoly "Poznej své vnitřní dítě" atp., tak jsem si opravdu byla jistá, že tohle nebude nic pro mě. Autorka mi ale vše dokázala vysvětlit (jako jediná) srozumitelně tak, že mi došlo, jak moc důležité je, se ohlédnout do svého dětství, zamyslet se na tím, kdo nás v něm ovlivnil... a vůbec co jsme si z jakého období života odnesli a jak se to na nás projevilo.
V knize najdete na konci každé kapitoly cvičení k vyplnění. Já na podobné aktivity v knihách moc nejsem, ale tady jsem opravdu vše poctivě vyplňovala... Bylo to pro mě dost náročné, intenzivní, ale taky hodně důležité.
Uzdrav sám sebe vděčím opravdu, ale opravdu za hodně. Tolik mi tahle kniha dala, mám v ní tolik vyznačených pasáží a informací, ke kterým se budu stoprocentně vracet.
Pokud chcete lépe poznat sami sebe a jste připravení se do podobné knihy pustit a nechat ji, aby vám pomohla... Pak říkám jen jedno velké ANO, pusťte se do čtení (a taky do velké emocionální jízdy).

10.04.2024 5 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

"Neměla jsem tušení, jak úžasné zážitky jsem měla přímo pod nosem. Dokonce jsem měla pocit, že jsem se doposud v životě o něco ochuzovala."
Dny v knihkupectví Morisaki jsou útlou novelou, která je pohlazením po duši každého knihomola.
Je to příběh ženy, které se změní celý její život a která se dostane do knihkupectví svého strýce, aby zjistila, že možná v jejím životě něco chybělo...
Je to feel good dojemná jednohubka, ve které společně s hlavní hrdinkou objevujete kouzlo knih a příběhů, které v sobě ukrývají...
Při čtení budete mít úsměv na tváři, ale dost možná také skleněné oči...
Dny v knihkupectví Morisaki byly krásným čtením, které mě jako knihomola prostě bavilo.

Píseň L. Píseň L. Veronika Opatřilová

Veronika Opatřilová je mým objevem roku 2024!
V lednu jsem si přečetla její román Počkej na moře, který mě natolik okouzlil, že jsem doslova s otevřenou náručí vyhlížela její novinku Píseň L.
Ta je v mnohém podobná, ale v mnohém naprosto odlišná.
Píseň L. je knihou, ve které najdete dva příběhy, které dělí mnoho staletí, ale oba vám ukazují sílu lásky a její možné podoby.
Opět zde máme LGBT prvek, opět zde máme kouzelně (až poeticky) vykreslenou přírodu, v tomto případě les.
Už jen ze stylu autorčina psaní jsem byla opět naprosto paf, ale pak ty příběhy... Jeden ze středověku o dvou mužích, jeden o spisovatelce a o mnoho let mladším novináři.
Všechny postavy mi přirostly k srdci a byť kniha není útlá (ani tolik akční), tak jsem hltla slovo za slovem.
Autorka si mě umí omotat kolem prstu a nepustit.
Její příběhy jsou něžné, emotivní, kouzelné...
Prostě si tuto knihu přečtěte, stejně tak Počkej na moře - stojí to prostě za to!

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Erotické romány jsem nikdy moc nečetla... Letos v lednu jsem ale propadla Twisted sérii od Any Huang a rozhodla se, že tomuto žánru přeci jen dám větší šanci. Oddechového čtení po práci totiž není nikdy dost!
No a čím jiným začít, než horkou novinkou celosvětově oblíbeného autorky Penelope Douglas.
Troufalá vášeň sbírala nadšená hodnocení a já si říkala, co na ní všichni vidí... Teď už to vím, mně se totiž taky líbila!
Jasně, je to nenáročná odpočinkovka, ale mě to tak chytlo! Moc mě bavily obě hlavní postavy i vývoj vztahu mezi nimi. Od první stránky sice víte, jak to dopadne, ale to nic nemění na tom, že jsem se pokaždé těšila na volnou chvíli, kdy budu pokračovat ve čtení.
Jsem moc ráda, že jsem se do čtení pustila a určitě vyzkouším i Lásku na hraně.
P. S. Od autorky jsem před asi 5 lety četla její knihy Nádech a Jiskření, ale z těch už si pamatuju opravdu pramálo...

Žiju bez dětí Žiju bez dětí Martina Hynková Vrbová

Žiju bez dětí je kniha 8 rozhovorů 9 žen, které se nestaly matkami.
Už po přečtení názvu jsem věděla, že si knihu chci rozhodně přečíst. Mám moc ráda knižní rozhovory, ale hlavně mě zaujalo téma, o kterém si myslím, že je třeba mluvit a které je extrémně důležité a citlivé.
Rozhovory mě dojaly a donutily k přemýšlení přesně tak moc, jak jsem si myslela. Celá kniha začíná rozhovorem s ženou, která byla připravená udělat cokoli pro to, aby se stala matkou... K slzám mě pak dojal rozhovor s mladou ženou, která byla znásilněna a následně na to se rozhodla, že se matkou nikdy stát nechce. Asi nejvíce emotivní pro mě ale byl rozhovor poslední, s ženou ve vyšším věku, která se ohlíží za svým životem a životními volbami... Už jen teď, když tohle píšu, mám husí kůži, pořád ve mně ten rozhovor je...
Měla jsem asi 2 rozhovory, které mi tolik nesedly, resp. jsem k daným ženám neměla tak blízko, ale i přesto se mě jejich příběhy dotkly.
Nebylo to lehké čtení, naopak...
Je to ale velmi důležité čtení a já jsem moc ráda, že kniha vyšla a že ji mohu s klidným svědomím doporučit.

27.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Za zamčenými dveřmi, novinka Freidy McFadden!
Jak já se těšila! Freida McFadden je můj loňský objev! Loni od ní u nás vyšel psychothriller Pomocnice. Ten byl plný klišé, ale jako celek fungoval skvěle! Čtivé, neodložitelné a napínavé.
Autorka má na svém kontě již mnoho titulů, ale prosadila se až právě zmiňovanou Pomocnicí.
Za zamčenými dveřmi je kniha, která v originále vyšla před několika lety, u nás až nyní, po úspěchu Pomocnice.
K mému překvapení se nejedná o psychothriller, za mě je tohle typická ukázka klasického thrilleru. Máme tady sériového vraha, jeho dceru, která se na svou minulost snaží zapomenout a několik vražd, které nasvědčují tomu, že nový sériový vrah je tu!
Kniha má cca 230 stran, nemá tedy žádná hluchá místa, je napínavá a vy jen čtete a čtete.
Bavila mě? Ano! mám ale raději psychothrillery? Ano! Přečtu si cokoli, co od autorky vyjde, protože mě baví? ANO!
Freida McFadden je prostě skvělá, umí psát a její knihy jsou skvělým lékem na čtecí krizi. Takže za sebe doporučuju.

16.03.2024 4 z 5

Zaostřeno na tebe Zaostřeno na tebe Amy Lea

Zaostřeno na tebe (Set on You) je romantická komedie, která v zahraničí obletěla bookstagram! Hrozně jsem se těšila, až vyjde v češtině, až jsem si koupila anglický originál (a ano, knihu jsem četla až v češtině).
Bála jsem se, aby se mi příběh líbil, protože jsme v zahraničí viděla pár videí, kde daný tvůrce zmiňoval, že knihu ani nedočetl...
Já se ale bavila! Začetla jsem se hned na první stránce a byla jsem moc ráda, že v knize byla romantika, ale i ta komedie (nasmála jsem se). Bavilo mě originální prostředí posilovny i obsah ze sociálních sítí, který je v příběhu zahrnutý.
Jediné co... Hlavní hrdinka není moc pro čtenáře sympatická (nebo alespoň já to tak měla). Nikdo nejsme bezchybní, ale s Crystal bych si asi moc nerozuměla.
To nic nemění na tom, že to byla fajn, čtivá oddechovka a moc ráda si od autorky přečtu něco dalšího!

16.03.2024 4 z 5

Vzplanutí: První kolo Vzplanutí: První kolo P. S. Herytiera (p)

Vzplanutí, new adult romantika a 1. díl z nové série!
Proč jsem po knize sáhla? Poslední dobou hledám čtivou romantiku na vypnutí více, než kdy dříve... Navíc jsem propadla sérii Twisted a rozhodla se najít něco podobného, no a Vzplanutí vypadalo jako super volba!
Když mi kniha dorazila, zjistila jsem, že autorka je z Polska a začínala psaním na Wattpadu. V ten moment jsem si vzpomněla na sérii After od Anny Todd, která to měla stejně.
Vzplanutí je navíc ještě delší než 1. díl série After, má velký formát a přes 500 stran... To byl pro mě nakonec kámen úrazu...
První polovinu knihy se totiž v příběhu dělo opravdu málo, celou dobu jen čekáte na přeskočení jiskry... A že teda čekáte fakt dlouho!
Vzplanutí je za mě vážně jako After - délkou, vztahem hlavním hrdinů, toxicitou atp...
Pro mě to tedy byl jen průměr, asi mi k té čtivosti a nadšení něco chybělo, pokud ale patříte mezi fanoušky After, tak si myslím, že vám tato série rozhodne sedne.

11.03.2024 3 z 5

Řeka mě volá domů Řeka mě volá domů Eleanor Shearer

Kniha Řeka mě volá domů byla tak skvělá, že bych o ní dokázala mluvit hodiny a hodiny!
Jedná se o debutový román (wow), který se věnuje tématu mateřství.
Příběh začíná momentem, kdy se hlavní hrdinka rozhodne utéct z kolonie, ve které roky jako otrokyně dřela, aby našla svých 5 ztracených dětí, kterých se musela v průběhu života za (pro nás) nepředstavitelných okolností vzdát. Neví, zda jsou naživu, neví, zda s ní budou chtít mluvit, ani kde žijí... Je ale ochotna obětovat vše, aby to zjistila!
Tato kniha mi zlomila srdce a pak ho postupně slepovala dohromady... Byla jsem dojatá, u čtení mi často netečou slzy, ale tady... S každou stranou jsem víc a víc věřila ve šťastný konec, byť víte, že není vůbec jistý...
Pokud se vám líbil historický román Hory zpívají, tak budete z této novinky nadšení! Doporučuji všema deseti!

02.03.2024 5 z 5

Jana Seymourová - Laskavá královna Jana Seymourová - Laskavá královna Alison Weir

Moje milovaná série Šest tudorovských královen!
Tato série je pro mě obrovskou srdcovou záležitostí. Autorka strávila obrovský čas nastudováním historických materiálů a napsala velkolepou ságu zbeletrizovaných životopisů šesti manželek Jindřicha VIII.
Anglickou historii a vládu Tudorovců jsem vyhledávala již od hodin dějepisu, prostě mě fascinovalo.
O manželkách Jindřicha VIII. jsem toho věděla dost, ale přiznám se, že o mladičké Janě Seymourové jsem toho věděla snad nejméně. O to zajímavější pro mě ale čtení tohoto 3. dílu série bylo.
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, život Jany Seymourové mě fascinoval a její rychlý odchod mě dojmul tak moc, že jsem to opravdu nečekala.
Celá série je pro mě 5* záležitostí, každý díl je vynikající a tento není výjimkou. Doporučuji, DOPORUČUJI!

28.02.2024

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina - kniha, která mi byla mnoho let doporučována a taky jedna z nejvíce kontroverzních knih, jakou jsem kdy přečetla.
Už dlouho jsem totiž po dočtení nebyla tak rozpolcená.
Ale pěkně postupně...
Trhlinu mi doporučovalo hned několik mých přátel jako knihu, u které se strašně moc báli a nemohli v noci spát. Já se hororových příběhů bojím, ale řekla jsem si, že potřebuju zjistit, co na Trhlině všichni mají.
A jako takhle, nebála jsem se, k mému velkému překvapení ne. Byla jsem ale napnutá a potřebovala pořád číst dál? ANO!
Nikdy jsem v životě nečetla knihu, u které jsem si nebyla jistá, čemu věřit. Ono tajemné místo existuje, sama jsem si o záhadných zmizení při čtení googlila. Ale po dočtení jsem vážně zůstala rozpolcená, stalo se to? Nestalo? Něco z toho? A to mě pak lehce děsilo, takže možná jsem se přece jen bála.
Kniha se mi obtížně hodnotí, bylo to originální, pro někoho šílené, ale rozhodně čtivé a neodložitelné.
Od autora jsem četla knihu Na smrt, to je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Určitě od něj zkusím přečíst i něco dalšího, jsem prostě zvědavá!

25.02.2024

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Zuzana Dostálová patří už několik let mezi mé nejoblíbenější autorky.
Každou její novinku vyhlížím s otevřenou náručí.
Karneval zvířat nebyl výjimkou... O to víc mě mrzí, že se musím přiznat, že mě kniha lehce zklamala. Ze všech, co jsem od autorky doposud četla, je tato nejslabší.
Jedná se o příběh houslisty, který prochází krizí kariérní i středního věku.
Nebylo to špatné čtení, to rozhodně ne, příběh plynul, byl reálný i čtivý. Jen se mě tolik nedotknul což vím, že jiné knihy autorky dokázaly.
Za sebe tedy více doporučuji Soběstačného, Hodiny od Ašera a taky autorčinu prvotinu Proč všichni odcházejí, která letos vyšla v novém vydání. Všechny byly 5* záležitostí.

24.02.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Moje milovaná Taylor Jenkins Reid!
Není žádným tajemstvím, že autorka patří mezi mé vůbec nejoblíbenější spisovatele. Její knihy jsou jednoduše fantastické a proto nikdy nevydržím čekat na český překlad a čtu knihy v originále ihned po jejich vydání.
Poslední autorčina knihy Carrie Soto se vrací byla tak skvělá, že se před 2 lety dostala do mého výběru těch nejlepších knih. No a nyní vychází konečně česky!
Příběh fiktivní tenisové hráčky Carrie Soto působí stejně jako příběh Evelyn Hugo nebo Daisy Jones, neuvěřitelně reálně. Tohle prostě autorka umí!
Kniha se odehrává v tenisovém prostředí (miluju!), to ale zároveň tvoří svým způsobem pouze pozadí celého děje - ten se totiž věnuje hlavně tématu úspěchu (tedy, co vše jsme pro úspěch ochotni udělat a za jakou cenu) a vztahu mezi otcem a dcerou, jelikož trenérem naší hlavní hrdinky je její táta.
Na knize mi sedlo prostě úplně vše - originální námět, styl psaní i postavy (byť vám Carrie ne vždy bude úplně sympatická).
Obrovské doporučení, nemám co víc říct, přečtěte si ji!

22.02.2024 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Tak jo, objevila jsem svou novou guilty pleasure!
Twisted Love: Láska na ostří nože je prvním dílem volné čtyřdílné new adult romantické série. Upřímně, naposledy jsem takhle propadla čtení Papírové princezny od Erin Watt.
Tahle kniha byla vlastně kombinací mnoha nelogických zápletek a prvků, které bych v jiných knihách zmínila jako negativa - toxický vztah, kriminální minulost, únos, nevyřešené věci z minulosti a hodně erotiky.
Nevím ale jak to Ana Huang udělala... Já totiž nebyla schopná přestat číst a byť jsem si po dočtení řekla, jak to bylo nereálné a překombinované jako třetí díl Padesáti odstínů šedi, tak jsem si šla hned objednat další 2 díly.
Není to vysoká literatura, absolutně není, ale jako oddechovce jsem jí naprosto propadla.
Nečekala jsem to, ale pokud hledáte něco, u čeho po práci naplno vypnete, tak Twisted série! Ano!
P. S. Ty další dva díly jsou lepší!

18.02.2024 3 z 5