jarda108 jarda108 komentáře u knih

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Za poslední dobu jedna z nejlepších fantasy co jsem četl.

12.04.2019

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Zajímavé knihy, občas jsem to nemohl odložit, jak to bylo dobré, ale některé další pasáže zas naopak, obrovská, natahovaná nuda. Pak to divné skákání časem a konec nic moc.

07.12.2017

Půlnoční jezdec Půlnoční jezdec Leonard Em (p)

Super kniha, vychází z východoevropských pověstí a legend, obsahuje několik povídek, ústřední postavou je půlnoční jezdec, který trochu připomíná zaklínače. Povídky postrádají ty uplně klasické dobré konce.

29.05.2017

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Ze začátku to vypadalo zajímavě, ztráta paměti, zjišťování kdo je kdo, atd... Pak ale nic moc, podivné matlání dvou světů dohromady, nelogické prvky, dočetl jsem, ale druhý díl už určitě ne.

01.02.2017

Conan: Studna ghúlů Conan: Studna ghúlů Leonard Medek

Nejlepší český pokračovatel Conana.

29.09.2016

Muž z hvězd Muž z hvězd Sara Douglass

Hrozná kniha, první dvě se ještě tak nějak daly, některé pasáže byly i fajn. Ale u této jsem už ke konci přeskakoval zbytečné stránky, něco tak tragického jsem už dlouho nečetl. Většina neřešitelných situací, včetně tisícových armád stvůr se řeší nějakým zpíváním, pusinkou, nebo pláčem. Na knize je hodně vidět, že autorkou je žena.

27.09.2016

Conan: Muž s mečem Conan: Muž s mečem Egon Čierny

Super kniha, mezikapitoly fungují jako Conanův životopis, včetně odkazů na konkrétní knihy/povídky.

12.04.2016

Conan: Vrah králů Conan: Vrah králů Jaroslav Mostecký

Nečíst, zbytečné. Jsou mnohem lepší knihy o Conanovi.

12.04.2016