Jael Jael komentáře u knih

Nebojte se života Nebojte se života John Eldredge

Knihu jsem musela číst hodně pomalu a několikrát abych jí pochopila. Nemůžu říct, že bych se vším co se tam píše souhlasila, přesto myslím že to stálo za to a hodně mi změnila pohled na svatost a dala mi naději věci změnit.

05.01.2017 4 z 5

Služba osvobozování od zlých duchů Služba osvobozování od zlých duchů Francis MacNutt

Autor se opírá o Bibli, o vlastní zkušenosti a zkušenosti svých přátel a o spoustu knih na podobné téma. Má poměrně nezaujatý pohled a někdy se až distancuje od vyslovení vlastního názoru na danou kontroverzní otázku - jako by nechtěl přijmout zodpovědnost. Na druhou stranu, i když je katolík a nabízí a vysvětluje katolickou tradici, nikoho do ní nenutí a vybízí k tomu, aby se každý rozhodl jaké prostředky použije v souladu s jeho přesvědčením. Všechno popisuje prakticky i teoreticky s příběhy a příklady z praxe a vzory možných modliteb, nastavuje jasné hranice co dělat a co nedělat, ale zároveň nechává čtenáři velkou svobodu a dává velký důraz na vedení Duchem a velkou pomoc charismatických darů- rozhodně se nesnaží o nějaké přesné návody.
Kniha mi znovu otevřela oči v tom, jak církev neplní dobře svou roli v oblasti uzdravování a osvobozování od duchovního útlaku a to nutí postižené hledat pomoc jinde, což je strhává pořád hlouběji. Ano, dá se to zneužívat a dělat špatně. Ale proto to nebudeme dělat vůbec a radši o tom nebudeme ani mluvit?
Myslím, že kniha je vhodná i pro ty, kteří si myslí, že se nikdy nesetkali ani nesetkají se zlými duchy nebo s okultismem, ale mají pocit, že jsou něčím svázaní nebo touží po uzdravení.

21.07.2016 4 z 5

Nádherný psanec Nádherný psanec John Eldredge

Úžasná kniha, která boří staletími nashromážděné předsudky a představy o Ježíši a vrací se zpátky do Bible, aby nám ukázala Ježíše jako skutečného člověka, s jeho láskou, spravedlivým hněvem, bolestí, tichostí a zároveň někoho, kdo tolik ovlivňoval lidi okolo sebe. Někoho, kdo opravdu naplno žil a koho si musí zamilovat snad každý, kdo opravdu pozná, jaký byl.

18.07.2016 5 z 5