izabelle - Komentáře

NikdykdeNikdykdeN. Gaiman

Do nedávna jsem jí vydávala za svou nejoblíbenější knihu, i když už si vůbec nepamatuju o čem byla. Ale vždycky vím, jaký jsem z knihy měla pocit. Takže to neříkám jen tak, jen si jí asi budu muset přečíst znovu.

Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Prostě páni. Sice mi chvíli trvalo zvyknout si na přítomný čas stylu psaní, ale bylo to sakra blízko mému šálku kávy.

Krátky druhý život Bree TannerovejKrátky druhý život Bree TannerovejS. Meyer

Lepší jak všechny Bellindy a Edáni dohromady.

StmíváníStmíváníS. Meyer

Nejlepší z celé "ságy", chtěla jsem jí číst kvůli hrdinčině jménu a upírech. A dostala jsem ránu dveřma při průvanu přímo do obličeje. Měl jí nechat zupířit už na konci týhle knihy a žádný pokračování a žádnej (sparkl) upíří boom by nemusel nastat.

RozbřeskRozbřeskS. Meyer

Totální nechutný hnijící smíšený odpad na té nejhorší skládce světa. Co to mělo, sakra, znamenat? Bylo to až nechutný. SPOILER: To, co mě tak rozhodilo, je to jejich "dítě" ani to nemůžu napsat. Je mi vážně špatně.

11.03.2011odpad!

Digitální pevnostDigitální pevnostD. Brown

Jedna věta shrnující tuhle knihu? Quis custodiet ipsos custodes. Kdo bude hlídat hlídače. A to je taky to jediný co si z tý knížky pamatuju. Ne, že by se mi četla špatně.

HostitelHostitelS. Meyer

Ani začátek mě neodradil, ale stejně mi trvalo dýl přečíst Hostitele, než obyčejně čtu stejně obsáhlé knihy. Bylo to něco jinýho, rozhodně lepšího než to, co nám S. naservírovala předtím. Ale stejně je tu ale. Nechala bych hlavní hrdinku umřít. Obě. Na happy endingy už se dneska nehraje.

Vražedná pomstaVražedná pomstaS. Collins

Horší. Ale ten konec?

Jedenáct minutJedenáct minutP. Coelho

Moje první 'Coelhovka', když jsem to četla vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Přečetla jsem to za jedno odpoledne, líbilo se mi to, a dnes jsem už úspěšně zapomněla o čem to bylo. O prostitutce? Snad. Vzpomenu si jen na Copacabanu. A sprchy. No vida.

11.03.2011

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítP. Coelho

S Veronikou jsem se na začátku naprosto ztotožňovala. Co sakra na tom světě mám dělat? Ale na sebevraždu se mám moc ráda. I když výlet do blázince by nebyl marný, přesně jak píše, od blázna nikdo nic neočekává.

Nový měsícNový měsícS. Meyer

Bellindu bych okamžitě zabila a všechny problémy by se vypařily jak pára nad hrncem. Je normální půl roku (nebo jak dlouho) řvát pro jednoho zombychlera?

ZatměníZatměníS. Meyer

Nuda. Nuda. Vůbec teď zpětně nevim o čem to bylo. Kdybych neměla k porovnání ještě pokračování tak má odpad.

KyticeKyticeK. J. Erben

Čtu jí pravidelně od úplného maličkata. Učila jsem se pasáže a recitovala všem příbuzným. Usínala s ní pod polštářem. Prostě kniha mého dětství. Proto ze mě vyrostlo to, co jsem, nejspíš.

Příběhy Septimuse Heapa: MagykPříběhy Septimuse Heapa: MagykA. Sage

Pamatuju si jak jsem z ní byla nadšená, když jsem jí četla, a že je to docela dávno. Kniha si vysloužila dokonce i extra péči v podobě přebalu z novinových výstřižků, jelikož jsem její obal rozstříhala a udělala z něj koláž. Přinesla jsem jí pak jednou do školy a už nikdy neodnesla. Asi to bylo tak dokonalé, že si jí někdo přivlastnil.

11.03.2011

Příběhy Septimuse Heapa: Znamení drakaPříběhy Septimuse Heapa: Znamení drakaA. Sage

Bylo v ní hodně o lodi, myslím, moje paměť je jako síto, ne, jako černá díra. Její obal jsem nijak nezinovovala, takže mi neuvízla v paměti tolik jako první díl. A další jsem už nečetla.
No když jsem jí četla bylo to něco epochálního, to určitě ano.

MrazeníMrazeníM. Stiefvater

Škoda že jí nemám jako knihu, četla jsem jí jen v e-booku, jak já je nemám ráda.
Ale páni. Vyměnit charaktery hlavních hrdinů - hrdinka stoická, přesně jak bylo napsáno a hrdina citlivka, si nevybere každý spisovatel, a asi ví proč. Kdo by to pak chtěl číst, cílová skupina jsou přeci týnejdžerky, které touží po dokonalých princích na bílém koni (či stříbrném volvu - ew).
Ale mě se to líbilo, netradiční a logické. Vždyť hlavní hrdinka se nestala 'vlkodlakem', ne proto, že by se tak Merlin, případně autor rozhodl, ale proto, že jí otec upekl v autě. Hlavní hrdina si žije ještě kratší život než obyčejný smrtelník, co to je proti nesmrtelným vlkodlakům. A tak vůbec. Teším se na pokračování. Ale víte co mě děsí? Ta věta obsahující "... uvnitř jejího těla, roste hrozba, ..." doufám, že nebude v těhu, jako hlavní hrdinka, myslim. Jestli jo, tak se naštvu.

11.03.2011

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOC. V. Felscherinow

Realita. To se mi líbilo. Dodnes si pamatuju jenom jak sem byla ztotožněná s jejím přístupem k jejímu pískovi, taky mi vadí když se můj pes zajímá o někoho jiného. Ach jo, zní to strašně. :D A pak to, jak si dělala 'tetování', no jo, moje paměť.

Ať vejde ten pravýAť vejde ten pravýJ. A. Lindqvist

No páni. Nějak jsem jí nikdy číst nechtěla, no okolnosti tomu tak chtěly a nelituju.
Eli, Eli lama sabachtani?

ZavrženýZavrženýB. Fitzpatrick

Upíři, andělé, teď přídou zombychleři. Vážně je se na co těšit...
Ale určitě je to lepší jak Stmívání, jen nevím jestli chci číst pokračování.

Temné horyTemné horyP. Carman

Četla jsem ji jako jedinou a jako maličká. Pamatuju si jak sem s ní ležela v posteli a svoje pocity. A to je všechno.

11.03.2011

Město z kostíMěsto z kostíC. Clare (pseudonym)

Líbilo se mi jak začala. Ale obal je příšernej.

Artemis FowlArtemis FowlE. Colfer

Četla jsem jenom tenhle jeden díl. Příjemně strávených pár letních dní a to je vše.