izabelle izabelle komentáře u knih

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Četla jsem jenom tenhle jeden díl. Příjemně strávených pár letních dní a to je vše.

11.03.2011 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Líbilo se mi jak začala. Ale obal je příšernej.

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Četla jsem ji jako jedinou a jako maličká. Pamatuju si jak sem s ní ležela v posteli a svoje pocity. A to je všechno.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Upíři, andělé, teď přídou zombychleři. Vážně je se na co těšit...
Ale určitě je to lepší jak Stmívání, jen nevím jestli chci číst pokračování.

11.03.2011 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Do nedávna jsem jí vydávala za svou nejoblíbenější knihu, i když už si vůbec nepamatuju o čem byla. Ale vždycky vím, jaký jsem z knihy měla pocit. Takže to neříkám jen tak, jen si jí asi budu muset přečíst znovu.

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

No páni. Nějak jsem jí nikdy číst nechtěla, no okolnosti tomu tak chtěly a nelituju.
Eli, Eli lama sabachtani?

11.03.2011 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Realita. To se mi líbilo. Dodnes si pamatuju jenom jak sem byla ztotožněná s jejím přístupem k jejímu pískovi, taky mi vadí když se můj pes zajímá o někoho jiného. Ach jo, zní to strašně. :D A pak to, jak si dělala 'tetování', no jo, moje paměť.

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Škoda že jí nemám jako knihu, četla jsem jí jen v e-booku, jak já je nemám ráda.
Ale páni. Vyměnit charaktery hlavních hrdinů - hrdinka stoická, přesně jak bylo napsáno a hrdina citlivka, si nevybere každý spisovatel, a asi ví proč. Kdo by to pak chtěl číst, cílová skupina jsou přeci týnejdžerky, které touží po dokonalých princích na bílém koni (či stříbrném volvu - ew).
Ale mě se to líbilo, netradiční a logické. Vždyť hlavní hrdinka se nestala 'vlkodlakem', ne proto, že by se tak Merlin, případně autor rozhodl, ale proto, že jí otec upekl v autě. Hlavní hrdina si žije ještě kratší život než obyčejný smrtelník, co to je proti nesmrtelným vlkodlakům. A tak vůbec. Teším se na pokračování. Ale víte co mě děsí? Ta věta obsahující "... uvnitř jejího těla, roste hrozba, ..." doufám, že nebude v těhu, jako hlavní hrdinka, myslim. Jestli jo, tak se naštvu.

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Bylo v ní hodně o lodi, myslím, moje paměť je jako síto, ne, jako černá díra. Její obal jsem nijak nezinovovala, takže mi neuvízla v paměti tolik jako první díl. A další jsem už nečetla.
No když jsem jí četla bylo to něco epochálního, to určitě ano.

Magyk Magyk Angie Sage

Pamatuju si jak jsem z ní byla nadšená, když jsem jí četla, a že je to docela dávno. Kniha si vysloužila dokonce i extra péči v podobě přebalu z novinových výstřižků, jelikož jsem její obal rozstříhala a udělala z něj koláž. Přinesla jsem jí pak jednou do školy a už nikdy neodnesla. Asi to bylo tak dokonalé, že si jí někdo přivlastnil.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Čtu jí pravidelně od úplného maličkata. Učila jsem se pasáže a recitovala všem příbuzným. Usínala s ní pod polštářem. Prostě kniha mého dětství. Proto ze mě vyrostlo to, co jsem, nejspíš.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Totální nechutný hnijící smíšený odpad na té nejhorší skládce světa. Co to mělo, sakra, znamenat? Bylo to až nechutný. SPOILER: To, co mě tak rozhodilo, je to jejich "dítě" ani to nemůžu napsat. Je mi vážně špatně.

11.03.2011 odpad!

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nuda. Nuda. Vůbec teď zpětně nevim o čem to bylo. Kdybych neměla k porovnání ještě pokračování tak má odpad.

11.03.2011 1 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Bellindu bych okamžitě zabila a všechny problémy by se vypařily jak pára nad hrncem. Je normální půl roku (nebo jak dlouho) řvát pro jednoho zombychlera?

11.03.2011 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nejlepší z celé "ságy", chtěla jsem jí číst kvůli hrdinčině jménu a upírech. A dostala jsem ránu dveřma při průvanu přímo do obličeje. Měl jí nechat zupířit už na konci týhle knihy a žádný pokračování a žádnej (sparkl) upíří boom by nemusel nastat.

11.03.2011 2 z 5

Krátky druhý život Bree Tannerovej Krátky druhý život Bree Tannerovej Stephenie Meyer

Lepší jak všechny Bellindy a Edáni dohromady.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

S Veronikou jsem se na začátku naprosto ztotožňovala. Co sakra na tom světě mám dělat? Ale na sebevraždu se mám moc ráda. I když výlet do blázince by nebyl marný, přesně jak píše, od blázna nikdo nic neočekává.

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Moje první 'Coelhovka', když jsem to četla vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Přečetla jsem to za jedno odpoledne, líbilo se mi to, a dnes jsem už úspěšně zapomněla o čem to bylo. O prostitutce? Snad. Vzpomenu si jen na Copacabanu. A sprchy. No vida.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Horší. Ale ten konec?

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Prostě páni. Sice mi chvíli trvalo zvyknout si na přítomný čas stylu psaní, ale bylo to sakra blízko mému šálku kávy.