Izabell Izabell komentáře u knih

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Celou dobu marně přemýšlím o tom, proč to vlastně čtu a jediný vysvětlení, který sama pro sebe mám je to, že autorka mění děj tak rychle, že čtu dál a dál v naději, že se snad něco konečně dozvím, že se něco konečně vyjasní a nebo, že to začne být uvěřitelnější.. Místo toho, tomu věřím míň a míň a při všem co se děje hlavní postavě už s ní ani nijak nesoucítím.. no ale jdu na další díl - naděje, že se totiž konečně něco dozvím, umírá poslední :D

04.12.2021 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

V první chvíli jsem si myslela, že čtu spíše cizí playlist, než knihu... Zmínit sem tam písničky není zlý, ale nesmí se to přehánět. Navíc už nezapadám do "cílovky" a tak postrádám trochu více propracovanosti a logičnosti. Místy mi připadá, že je všechno naprosto zbytečně přehnaný a ztrácí to pro mě na kráse a uvěřitelnosti. Ale zase musím připustit, že určité kouzlo to má a je to vcelku čtivé, takže zkusím i další díl.

03.12.2021 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

A je to! Poslední díl za mnou a já říkám bravo! Moc často se mi nestane, že by závěr byl opravdu pěkný a důstojný, ale tady jsem byla opravdu mile překvapená a velmi silně dojatá (no jo, i jsem si zabulela). V celé trilogii na mě dýchala lehkost, děj velmi příjemně plynul a vždy když jsem měla pocit, že se začnu nudit, děj se nějak změnil. Stále si cením krásného a jemného humoru a nezbývá mi než s napětím očekávat seriálové zpracování...

21.11.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Ani jsem si neuvědomila, že jsem přečetla druhý díl a už dávno čtu třetí.
Autorka píše s příjemnou lehkostí a díky nové postavě jsem se častokrát musela smát (je těžké si tuto postavu neoblíbit. Temnyj je stále zajímavým prvkem a skoro si říkám, že mu mohlo být dopřáno kápanek více prostoru (vždyť kdo by nemiloval zloducha) :)

21.11.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Přečteno díky zfilmování. Četlo se to příjemně a tak nějak samo. Jsem zvědavá na další díl i tv sérii. Alina občas trošku "na pěst" :) ale každý je jiný a člověk může alespoň sám fantazírovat :)

10.11.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Asi je to dané věkem a momentálním rozpoložením, ale mě osobně kniha příliš neokouzlila. Sem tam čtu i literaturu pro "náctileté", ale tohle mi přišlo hodně jednoduché. Nijak extra to na mě ničím nezapůsobilo a nevzbudilo to náležitý zájem o další děj, takže další díly vynechám ač mohou být i lepší. Jediné co se mi asi líbilo, byla hlavní myšlenka - kyborga.

16.08.2021 2 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

YES, YES, YES. Tak přesně taková kniha mi strááášně moc dlouho chyběla. Boží dynamika mezi hlavními hrdiny! Je to sladký, ale není to přecukrovaný. Má to vtip, má to spád, má to happyend, má to sex, má to hlavu a taky patu. Prostě úplně super bezva čtení, kde člověk jen hltá stránky a úžasně odpočívá. Víc takto laděných knih.

18.06.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Tak já nevím.. odpočinkové to sice je, ale nějak mi to nesedlo. Něco mi tam chybělo... víc drama, víc lásky, víc vtipu, víc sexu, víc něčeho.. Přišlo mi to, že autorky si řekly "uděláme si čárku ať máme klid". Přitom to má tolik velmi kladných hodnocení. Tak buď už jsem fakt zmlsaná a hned tak mě něco neokouzlí a nebo fakt blbá konstalace hvězd

27.05.2020 2 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Pěkné, nereálné a trochu zdlouhavé, ale odpočinek je třeba

05.12.2019 3 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Místy jsem začínala mít pocit, že se mi zasekla gramofonová deska. Mohlo být víc "podstatného". Skoro mě to až nudilo

24.11.2019 3 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Takové to "plážové čtení". Super když potřebuje člověk vypnout

24.11.2019 3 z 5

Stopy krve Stopy krve Sue Tanya Huff

Určitě je to lepší než první díl. Jen mě mrzí, že seriál se víc nedržel knižní předlohy. Chtěla bych vidět Vicky s Henrym :D

30.08.2019 3 z 5

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Viděla jsem seriál a až po hodně dlouhé době zjistila, že jsou i knihy. Několikrát jsem se pokoušela začíst, ale nedařilo se. Teď jsem konečně překonala samu sebe a knihu přelouskala. Je tam spousta odlišností a v konečném výsledku nevím, zda je lepší kniha či seriál. Zatím mi je ale asi sympatičtější seriál, protože byl svižnější.

26.08.2019 2 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Poslední díl se mi zdál asi nejlepší a taky byl maličko odlišný od předchozích. Jinak pořád stejná oddechová pohádka pro dospělé.

19.08.2019 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tak já nevím... třetí kniha v řadě a třetí kniha prakticky totožná jako předchozí dvě. Nějak to postrádá šmrnc. Jako odpočinkové čtení dobrý, ale strašně rychle se toho člověk "přejí". Do posledního dílu se mi ani nějak nechce... Mám pocit, že už teď vím, jak se to bude vyvíjet a to je prostě škoda

13.08.2019 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Volně navazující druhý díl. Opět příjemná odpočinková kniha na relax.

12.08.2019 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Příjemné, oddychové prázdninové čtení. Pro pobavení a odreagování to pravé. Děj hezky plyne, čte se snadno a lehce. Špičkování je tak akorát.

09.08.2019 4 z 5

První První Kiera Cass

Sice se to pořád všechno vleklo, ale už ne tolik. Přijde mi škoda, že nebylo víc zvratových situací, nebo se jim autorka podstatně více nevěnovala. Bylo by to osvěžující. Člověk znuděně bloumal po písmenkách a najednou bum... něco se děje... a zase bum... úplné vyšumění.. Ale v kontextu předchozích dílů se jedná o vcelku slušné zakončení série.

07.08.2019 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ta nerozhodnost hlavní hrdinky mi leze na nervy. Bejt chlap, poslu ji do haje, kdyz nevi co chce. Chvili toho, chvili toho.
Zatim mi to porad prijde takove... neslane, nemastne.. porad me to "nebere".

30.07.2019 3 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Kdyby se vynechal všechne ten sex, tak by byl děj možná tak na dvě kapitoly? Přitom to mohlo být tááák pěkný a zajímavý.... škoda no.. všeho moc škodí

21.07.2019 2 z 5