IvanaB IvanaB komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Po sérii Nejsem mrtvá, živá, z ledu jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Přišlo mi to všechno přehnané, jak píše 432830. A ten závěr s matkou, to už byla konečná. Za mě opravdu slabota.

08.10.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Na knížku jsem se těšila, četlo se mi to dobře, nikdy nepoznám, kdo je vrah, ani kdyby tam byl zahradník :-) takže ani tady mě to nenapadlo, ale konec mi přišel překombinovaný.

22.03.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Mně se to nelíbilo. Styl psaní, přítomný čas, holé věty, občas skoky do budoucna.
Příběh, aby v něm bylo všechno, láska, rivalita, kontrasty, bohatství, chudoba, židé, továrník, koncentrák, zrada... pro mě zbytečně všechno.

16.09.2021 2 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Po "domech" jsem čekala víc, tady jsem se nebála, i jsem přeskakovala text, takové překombinované.

15.09.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Líbilo, ale... o vykrádání už tady bylo napsáno dost a já souhlasím. Zločinci, kteří ji nenávidí, a tým, který by za ni dýchal... Kim mi strašně lezla na nervy. Shrnula bych to komentářem novinářky Frostové "Zas taková hvězda nejste, Stoneová". Doufám, že další díl bude zase na pět hvězd.

23.07.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Asburnům se to nevyrovná, ale lepší než Folcroftovi :-) Čte se to dobře, jako všechny ostatní, občas strašidelné, pro mě tak akorát.

11.05.2021

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Líbilo, ale... vadily mi ty výlevy mezi Sárou a Willem a na můj vkus překombinovaný způsob provedení trestného činu - zlomené nářadí.

11.05.2021 4 z 5

Rošangol Rošangol Jaromír Štětina

Tohle bylo hrozné :-(

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Když pročítám komentáře, říkám si, jestli jsme četli stejnou knížku :-) Já jsem ji teda nepochopila. Zkusila jsem film, taky nic.

01.04.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Doslova mě bolelo srdce a poslední stránku jsem musela přečíst dvakrát, než jsem pochopila... slzu jsem zamáčkla.

Svědectví mrtvých Svědectví mrtvých Val McDermid

Dobré, ale... strašně mě štvaly výlevy "ach, co asi Tony", "ach, co asi Carol", "to je moje vina", "to není tvoje vina"...

01.04.2021 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Nemám ráda tlusté knihy :-) V této knížce není žádná stránka zbytečná. A jak tu někdo psal, doslova se před očima odvíjí film. Výborná!

Zvon Zvon Neal Shusterman

Těšila jsem se a popravdě čekala jsem tak nějak víc. Předchozí díly jsem přečetla za den, tohle jsem táhla snad týden.
A vadila mi ta fluidní postava, takové podprahové sdělení, no, asi stihomam :-)

01.04.2021 3 z 5

Hrdina naší doby Hrdina naší doby Michail Jurjevič Lermontov

Čekala jsem něco na způsob Oněgina a byla jsem příjemně překvapena. Poslouchala jsem audioknihu v originále a místy jsem se přistihla, jak napjatě poslouchám :-) Nevím, jestli je mi Pečorin protivný nebo je mi ho spíš líto... Část Hraběnky Mary mi hodně připomíná de Laclosovy Nebezpečné známosti.

03.11.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moje první knížka, příjemně překvapila, určitě sáhnu i po těch dalších. Hub bylo na můj vkus až moc, ale jinak se mi to moc líbilo, samotný příběh, i když smutný, i styl psaní, bohatá čeština, souvětí, žádná slohovka.

21.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za mě teda zklamání. Taková červená knihovna v koncentráku. Souhlasím s Lili níže, Lale mi byl nesympatický. Koncentrákem tak nějak proplouval, všichni ho měli rádi, všem pomáhal, nebyl špatný, jen se snažil přežít... pak ti zlí Rusové a nakonec znárodnění... Líp by to nevymyslel ani Jaroslav Dietl. Pokud by to byl román, no, dejme tomu, ale jako skutečná události mi to zdá nějaké divné, kdo ví, jak to bylo doopravdy. Takhle to vypadá, jako by pobyt v koncentráku byl pionýrský tábor, mohli se volně pohybovat, randili, jídla měli dost... přijde mi to jako znevážení těch ostatních, těch, co tam museli pracovat, hladovět, snášet bití, těch, co nepřežili.

20.08.2019 1 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Mně se to teda líbilo moc :-) Přečteno asi za dvě tři hodiny, občas jsem se přistihla, že zadržuju napětím dech. Tři kamarádi, rodinná tragédie - takový Harry Potter v psychiatrické léčebně. I další díly byly dobré, Katakomby možná o trochu slabší. Mládeži určitě můžu doporučit.

11.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první knížka od Aleny Mornštajnové. Dlouho jsem odolávala, vadilo mi, jak vychvalována ze všech stran, doslova kult knihy.
Za mě zajímavá zápletka, ale jinak průměr. Válka, koncentráky, holocaust jsou poslední dobou "vděčné" téma, ať kdokoli napíše cokoli. Úplně mi nesedl styl psaní, přeskakování v době a z jedné osoby na druhou, na třetí.
Za přečtení stojí, ale za tolik obdivu určitě ne.

27.07.2019 2 z 5

Pohřbené tajemství Pohřbené tajemství Val McDermid

Val prostě nezklame. I bez potoků krve dobrá detektivka, přečtená za odpoledne.

18.07.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Pro mě nejslabší z Brownových knih. Dobrá myšlenka, ale místy překombinované, rozvláčné, hlavně prezentace objevu, to byla snad půlka knížky. Ale četlo se to dobře, Brown psát umí, k zamyšlení je to taky. Jen zbytečně dlouhé.

18.07.2019 4 z 5