gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Sally teda byla zvláštní. Ale se svou jinakostí pracovala a chtěla ji změnit. I přes to, že pro své podivnosti měla vysvětlení. A částečně i omluvu.
Příběh sám o sobě zajímavý byl.
Nicméně, když teď po dočtení nad celou knížkou přemýšlím a hodnotím ji jako celek, působí na mě, jak když ji napsala AI.

02.01.2024 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Vzala jsem ty díly obrácené, ale vůbec to nevadilo.
Česká autorka, důmyslně vymyšlený případ, důsledná a skoro až geniální vyšetřovatelka, i když podle zvyku trochu divná. Rušily mě dialogy soukromého rázu mezi Laurou a Adamem, a především mi nešlo přes nos Adamovo chování, výbuchy vzteku atd. A některé pasáže mi přišly takové školácké.
Jinak si myslím, že slečna Kristýna je velice nadějná a že se potřebuje akorát vypsat.
Takže, milá Kristýno, prosím piště, Já se moc těším na Vaše nové knihy, stává se ze mě Vaše věrná čtenářka.

29.12.2022 4 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Téměř od začátku jsem musela srovnávat s jinou knihou s dost podobným příběhem, a to s Kašmírovým šálem. Z tohoto duelu ale Kašmírový šál vychází s mého pohledu lépe.
Síla dávných tajemství má v sobě ukrytou hloubku citů, tryzeň rozhodování, demagogii náboženství, zvyků a tradic. Ale dost mi vadila

12.12.2022 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Je to fakt detektivka? Totiž, zločin sám o sobě je nechutný, ale celkově mám ze čtení pocit, že jsem se víc času bavila, než abych byla napnuta. Knize nelze upřít čtivost. Kriminalisté jsou přátelští, že vlastně je sranda nechat se vyslýchat. A úplně nejlepší mezi nimi pracovat. Ale ne s nimi žít. Té zábavy
na mě ale asi už bylo moc.
Je to spíš taková oddechovka. Nicméně, celkově je příběh dobře propracovaný, všechno do sebe logicky zapadá.

04.12.2022 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Pokud nemáte rádi romantiku, předvídatelný děj a sex v knihách, pak se téhle knize vyhněte. Já jsem si ji vybrala právě kvůli tomu všemu. V aktuálním rozpoložení jsem potřebovala něco odpočinkového.
Francouzská lekce mě mile překvapila, byť je to romantiky román, tak mě pobavil, a to vtipnými a jiskřivými dialogy mezi Josie a Xavierem, zároveň napětím a přitažlivosti mezi nimi. K libivosti knihy přispělo i prostředí jižní Francie, kam je děj převážně zasazen. Nadto popisy samotného Xaviera, woaw, taky bych se asi neudržela. :)
Zkrátka, já jsem si čtení užila, vlastně mi bylo i líto, že už jsem ji dočetla. Tenhle výběr se mi skutečně povedl A to především proto, že Natasha Boyd umí dobře psát. Bez ohledu na to, jaký žánr si vybrala.

27.11.2022 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Yrsu jako autorku mám moc ráda, všechny její knihy jsou čtivé, záhady promyšlené. Ale v případě Plavby smrti jsem byla zklamaná. Nemůžu knize upřít čtivost, tam si Yrsa laťku drží pořád stejně vysoko, spíš jsem byla zklamaná z příběhu jako takového. Osudy Láry, Aegira, dětí a dalších pasažérů lodi mi přišel děsně přitažený za vlasy, snad nejvíc nepravděpodobný ze všech, co jsem zatím od Yrsy četla.
Bohužel......

20.11.2022 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Hledala jsem inteligentní román pro ženy. Prostě aby to nebyla úplná tuctovka. Padlo mi do oka toto, asi i právě proto, že jsem přečetla jinou knihu autorky Skříň plnou Diora, a ta se mi líbila.
V případě švadleny jsem se nemohla začíst. Ani jsem se moc nenamáhala. Odkládám nedočtené.

06.11.2022

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

U pana Goffy je jedna hodně velká výhoda, že píše o věcech, které dobře zná na vlastní kůži. A to je hned znát. Vzhledem k tomu, že tato kniha je jeho první je velký předpoklad, že si styl psaní ještě vybrousi. A to se teprve máme na co těšit. Resp.ja se těším na další čtení.
Muž s unavenyma očima mě bavil, trocha toho napětí v knize taky byla.
Jako jo, na českou detektivku, prvotinu, hodnotím jako dobrý počin.

05.11.2022 4 z 5

Dítě na vlastní pohon Dítě na vlastní pohon William Stixrud

Na začátku čtené jsem byla nadšená. S přibývajícím řádky mé nadšení opadalo.
Asi jsem čekala nějaké podání tzv.polopatě, jak donutit ,,teenagera" pracovat samostatně, ale hlavně chtít pracovat samostatně. Kniha obsahuje hodně příběhů, se kterými se autoři setkali. Nicméně, času stráveného u knihy nelituji a určitě doporučuji k přečtení, i když třeba zrovna nemusíte řešit demotivované dítě.

21.10.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Ač zhruba od poloviny jsem věděla, odkud ,,oheň plane", užila jsem si čtení až do konce.
Dvojice Poe a Tilly byla moc fajn, hezky se doplňovali. Jsem zvědavá, jaké další zápletky budou spolu řešit.

30.08.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Jestli se to dá říct o detektivce, tak tahle byla moc roztomilá.
Úplně normální detektivka s normálním vrahem. Snad jen ten kriminalista je tak trochu na hlavu. :)
Celé to tak příjemně plynulo, moc se mi kniha líbila.

21.08.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Oproti zvyklostem zde mě asi víc bavila současnost. V podstatě jsem se do knihy naplno začetla až téměř k samému konci.
Dohledávala jsem si i šaty zmíněné v knize, to doporučuji. Je to příjemný doplněk. Jedny nádhernější, než druhé. Hned bych je vzala na sebe.
Za mě stačí ****. Zase taková hitparáda to nebyla. Čekala jsem víc.

17.08.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jsem tak trochu na vážkách v počtu hvězd.
Měla jsem to úplně stejně, začátek s Editou mě moc nebavil. Přemýšlela jsem, proč tak vysoké hodnocení.
A na začátku knihy mi chybělo uvedení do doby. Měla jsem pocit, se děj odehrává v 70 letech 20 stol. Až po nějaké době jsem pochopila svůj omyl.
Ale jinak byl příběh Irmy, Edity a ostatních vymyšlen s důvtipem a puntičkářsky. Kniha je čtivá. Takže nakonec za mě ****

05.08.2022 4 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa píše vždy skvěle, všechny její thrillery má perfektně vymyšlené. Nejinak tomu bylo i v případě Panenky, po celu dobu čtení jsem byla napnutá, jak se jí povede všechny postavy propojit. Ještě v polovině knihy mi to přišlo nemožné. A možná právě proto, jak jsem byla po celou dobu napnutá, jsem nakonec z toho rozuzlení byla trochu zklamaná. Příliš komplikované. Někdy fakt znamená méně je více.
Ale jinak jsem si čtení užila, jako vždy u knížky od YS.
Takže doporučuji.

30.07.2022 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Oddechovky tohoto typu jsou fajn, protože předem více, co od nich můžete čekat. Bavily mě slovní přestřelky mezi Maxxem a Charlyn.
Celý příběh byl fajn, odpočinkový, čtivě napsaný. Takže jsem byla vcelku spokojená. Maxx mi moc sympatický nebyl, obecně mě nebaví týpci s majetnickými sklony. Vůbec mi to nepřijde sexy. A jsem alergická na „poštěkávání" na lidi kolem.
Na léto doporučuji.

21.07.2022 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Ke knížce jsem se dostala, protože jsem hledala cokoliv o španělské chřipce. Ta ale nakonec nebyla tím pravým ústředním tématem. Spíš jen byla použita jako pozadí pro životy Pii a Bernice.
Ale i přes to jsem zklamaná nebyla. Kniha byla napínavá, celkově čtivá. Bernice mě svým postojem a myšlením dost iritovala. Pie jsem držela palce. Snad jen bych vytkla autorce to zakončení. To mi přišlo až přehnaně americké.
Doporučuji k přečtení.

09.07.2022 4 z 5

Jana Poncarová je pro mě zatím objev roku. Její další knihy mám v ,,chci si přečíst " a rozhodně tak učiním.
Neříkám, že Alžběta a Nina bylo dokonalé čtení. Největší výhrady jsem měla k postavě Niny. Nejen k jejímu charakteru a k jejímu neustálému rozebírání sebe sama. Každý se prostě občas ocitne na milniku a musí si najít tu správnou cestu. Vadil mi celkový vývoj její postavy, zdálo se mi to až nepochopitelné. Dlouhou dobu nevěděla co se sebou a najednou během minuty cvak a byl z ní jiný člověk. Jen díky tomu, že ji babička prozradila něco z rodinné historie? Zase tak bombastické odhalení mi to nepřišlo. Natož aby tak zásadně ovlivňovalo život lidí o 60 let později.
Zato Alžběta byla vykreslená velmi uvěřitelně. Taky mě její životní osudy bavily víc.
Ale celkově hodnotím knihu jako milé a v pozitivním slova smyslu překvapivé čtení. Styl JP mě bavil. U románů mám ráda dlouhé a podrobné popisy, opisy a hraní si se slovíčky. Nadto mě těší, že se jedná o českou spisovatelku.
Palec nahoru!

28.06.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Až po začtení jsem zjistila, že čtu druhý díl. Tak nevím, co z osobního života Laury a Adama se dělo v tom předchozím. Ale ve Vesnici toho bylo hodně, až příliš. Já už chtěla vědět kdo, a my se pořád točili kolem Laury a jejich traumat. A závěr proběhl tak hladce, v podstatě to odhalení přišlo tak náhle, jakoby omylem. Ale co ten úplný konec? Kde máme vysvětlení všeho? To ve mně vyvolává pocity frustrace.
Jinak kniha byla čtivá, napínavá, ale ty popisy mi občas lezly na nervy. Můj počáteční dojem byl: kniha psaná podle příručky.

24.06.2022 4 z 5

Porota Porota John Grisham

Chtěla jsem napsat úplně to stejné jako borsalino_csfd :-D
Že bych nevěřila, že mě kniha pana Grishama může někdy nudit.
borsalino má palec nahoru, já to ani nedočetla. Přečetla jsem čtvrtinu a déle čekat na rozjezd už nebudu. Nevím, co se stalo, ale v případě Poroty chemie mezi námi vůbec nezafungovala.
Tak snad příště, pane Grishame.................

13.06.2022

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Po celou sérii bojují s klišé, na jejíž hranici autorka balancuje. A tak nějak se celá série nese na dost podobném scénáři. Historie zajímavá, současnost mimo. A v případě Ztracené sestry byla ta současná linka hodně přitažená za vlasy. Např. jak sestry naháněly Merry. Za další, co ty slzy, co měl neustále někdo v očích? I když přiznávám, občas mi oči také zvlhly. 8-)
Jinak je ale příběh čtivý, ostatnějako všechny předchozí díly.
Dost zklamaná jsem byla z toho, že musím čekat na další díl. :-/

10.06.2022 4 z 5