Gooverka Gooverka komentáře u knih

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Taylor rodinné ságy umí, znovu jsem měla pocit, jako kdyby hlavní postavy příběhu skutečně žily. ALE za mě zatím to nejslabší, co jsem od ní četla, předvídatelné, nemělo to pro mě tak velkou přidanou hodnotu, jako její knihy normálně mají. I přesto ale 3 hvězdy, protože podprůměr u Taylor je průměr u všech jiných.

03.02.2024 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Příběh od mé oblíbené autorky, ještě z tenisového prostředí, to jsem nemohla sáhnout vedle. Určitě to není jedna z nejlepších TJR knih, ale jako oddechovka k bazénu super, i když nic hlubšího to ve mě nezanechalo. Autorka ale umí skvěle odvyprávět příběh jedné osoby/rodiny, to už víme. :)

14.01.2024 3 z 5

V práci nemusí být blázinec V práci nemusí být blázinec Jason Fried

Z knihy si pravděpodobně vezmete pár myšlenek, ke kterým se budete jednou za čas vracet - nebo tak to aspoň budu mít já. V basecampu mají spoustu věcí skvěle nastavených a tak nezbývá než trochu závidět. :)

05.08.2023 4 z 5

Pro všechny milovníky HP je tohle must read čtení. Vlastně si jen hodně potvrdíte, jak výjimečné natáčení bylo. Trochu mě mrzel závěr, kdy jsem čekala trochu víc o Tomově nynějším životě.

12.06.2023 4 z 5

Českej Rap Českej Rap Ladislav Poeta Zeman

Asi jsem zaujatá, protože český rap miluju, ale tahle bichle mi hodně rozšířila obzory. Dozvěděla sem se spoustu zajímavých informací o začátcích rapu u nás, o tom, kdo měl vliv na koho, i o nastupující generaci, která trhá snad všechny rekordy.

20.01.2023 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Pět hvězdiček za to, jak mě kniha dokázala udržet a jak jsem hltala každou stránku, dvě hvězdičky za příběh, kde je jedno klišé za druhým, předvídatelné a plné prázdných slov. To ale nic nemění na tom, že jsem si knihu maximálně užila a že splnila svůj účel, nakopnout mě a zbavit čtecí krize. Romantiky vůbec nečtu, ale tady si snad přečtu i druhý díl.

18.01.2023 2 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Sarah a její komiks zbožňuju, ale laťka je nastavena tak vysoko, že tohle je za mě naprostý průměr.

14.01.2023 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Nevím, zda to bylo očekáváními a hypem kolem knihy, ale za mě jedno velké meh. Začátek byl skvělý, hodně mě vtáhl do děje a těšila jsem se, o čem kniha bude, ale jak jsem se dostala přes půlku a tak nějak vytušila, jak by to mohlo skončit, kniha u mě dost klesla. Bohužel můj tip byl správný a konec mě vyloženě zklamal.

28.01.2022 3 z 5

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tomáš Kopecký

Nádherná kresba, papír a celkově zpracování. Nemám úplně přehled, jaká témata české komiksy zpracovávají, ale řekla bych, že úzkosti v teenage věku nebude úplně vyhledávané téma. I proto jsem ráda, že takový komiks vznikl, i když konec Naprosté šílenosti mě negativně překvapil a vůbec mi tam neseděl.

14.01.2022 3 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Pravda o tom, že i ženy v Íránu řeší hodně podobné věci, jako ženy kdekoliv jinde na světě. :) Název šitíčko je geniální.

08.01.2022 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Je mi trochu líto, že jsem si moc nepamatovala oba předchozí díly, protože čtenářský zážitek by byl možná o trochu větší, kdyby mi souvislosti docházely dříve. :-D Nicméně ukončení young adult ságy asi docela dobré, místy mě to hodně bavilo, ale je poznat, že autorka už tolik neřešila motivaci postav a jejich předchozí jednání. Hlavní bitva mě neuspokojila vůbec a tak nějak jsem tušila, jak postavy skončí, takže za mě průměr.

06.01.2022 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Skvělé čtení jako vždy, donutilo mě to vyhledat si pár míst, o kterých se Láďa zmiňuje. Jednu hvězdičku ubírám proto, že laťka je opravdu vysoko a Prázdniny v Evropě už za mě asi nic moc nepřekoná. :)

30.12.2021 4 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Další oči otevírající absyntovka, která nás tentokrát zavede přímo do hlavní textilní velmoci, Dháky. Téma nákupů oblečení vyrobeného v Asii už zkoumám pár let a můžu říct, že i tato kniha mě donutila o něm přemýšlet ještě o trochu víc. Trochu mi v knize chyběla nějaká jasná struktura, která by víc spojovala témata k sobě, ale jinak hodně povedená reportáž.

17.11.2021 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Stále se mezi mé nejoblíbenější knihy od autorky řadí první dvě, ale musím říct, že tahle byla skvělá, napůl odpočinková a přečetla jsem ji jedním dechem na lehátku u moře. Myslím, že příběh samotný brzy zapomenu, ale kniha mě donutila se zamyslet nad ústředním tématem - jak vzniká láska, a tohle nezapomenu určitě.

18.09.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Jako vždy čtivé, místy hodně propracované a plné zvratů, až na to, že to za mě nedosahuje kvalit předchozích knih. S genialitou Šelmy i Hračkáře to nemá nic společného. Čtvrtý díl, ač čtivý, mě teda docela zklamal a nevím, zda budu v sérii dále pokračovat.

16.08.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Ač jsem velkou fanynkou této české fantasy série, musím říct, že mě Nasterea tak trochu zklamala. Četlo se to skvěle, na posledních sto stranách jsem se nemohla odtrhnout, ale po přečtení mám v krku trochu pachuť. Jako kdyby tento díl byl jen vycpávkový, kde autorka rozehraje spoustu vedlejších linek, které se sice protnou v jedno, ale tak nějak divně. Vím, že kniha je psána pro mladší čtenáře, než jsem já, ale některé YA prvky mi tam dost vadily. Po tom, co jsem hlavní hrdince v minulých knihách držela palce, tady se pro mě místy stávala nesnesitelnou a jen jsem se modlila, aby tu nebylo použito klišé, se kterým se setkávám v mnoha fantasy knihách, ale bohužel. I tady se nakonec hlavní postava stává výjimečnou a dokáže spasit celý svět.

09.07.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta Sepetys už mi po několikáté dokázala, že je jednou z mých nejoblíbenějších spisovatelek, i když na Sůl moře podle mého čtenářského gusta zatím nic nemá. Obdivuji ji za to, že mi dokáže přiblížit dobu a místo, se kterým bych se jinak nesetkala, v tomto případě Španělsko v dobách diktátora Franca. Výsledný dojem mi trochu zkazil předvídatelný děj, až mnoho naivních a klišovitých míst a celkově příběh, který byl sice skvěle napsaný, ale tak nějak mě vůbec nevzal za srdce.

04.07.2021 3 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Tak tohle prostě nebyl můj šálek kávy. Ostrov lhářů se mi děsně líbil, a tak jsem chtěla zkusit i tohle, ale prostě bohužel. Tak nějak od třetiny knihy jsem věděla, o co zhruba půjde, a i když tam bylo několik překvapivých zvratů, tak nějak mě to celkově nenadchlo. Plus to bylo určitě psané pro mladší čtenáře než jsem já.

28.05.2021 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Originální námět, který jsem v žádné knize ještě nikdy neviděla + úžasný styl psaní Aleny Mornštajnové dělají z Listopádu nadprůměrnou knihu. Na druhou stranu, po tom všem, co napsala, řadím tuto její novinku mezi průměr, protože mě zas tolik nezasáhla - bohužel laťka je v jejím případě strašně vysoko. :-D S žádnou postav jsem se neztotožnila, všechny mi byly tak nějak jedno.

07.05.2021 3 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Už třetí kniha od Delphine, které dávám čtyři hvězdy a která vážně stojí za přečtení. Autorčin styl vyprávění je naprosto nezaměnitelný, její hrdinové fantasticky vykreslení a poselství knihy silné. Stejně jako u těch předchozích, ani tady nechybělo málo, abych dala hvězd pět.

04.04.2021 4 z 5