Gibis Gibis komentáře u knih

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

V podstatě souhlasím s komentáři níže, příliš mnoho postav a příliš velký časový rozptyl, takže ve finále vše působilo buď nedotaženě, nebo málo propracovaně, obzvlášť poslední část knihy a celé období 2. světové války proskočeno jen letem světem. Přesto se kniha čte velmi dobře a je to pro mě zase další pohled na tuto dobu a Sudety. Převážně jsem teď četla o Sudetech po válce, ale na předválečné dění v této oblasti jsem v knize vlastně narazila teprve podruhé.

21.04.2024 4 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Psáno v totožném stylu jako první díl, jen s jinou ústřední dvojicí. Moc hezky se tu střídají příjemné romantické části s vážnějšími tématy nemocí a úrazů, které hlavní hrdinové řeší při své práci v nemocnici Whitestone. A i když jsem tušila, že i konec bude asi ve stejném duchu jako v prvním díle, trochu mě zklamalo, že i druhý díl autorka ukončila otevřeným koncem, snad aby nás donutila koupit si i další díl.

29.03.2024 4 z 5

Čerti nejsou Čerti nejsou Zdeněk Svěrák

Laskavý a inteligentní humor pana Svěráka, krásná čeština a stejně jako mnohým jiným, i mě při čtení v uších jakoby zněl kouzelný hlas samotného autora. Prostě lahůdka :)

27.03.2024 5 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Ještě o kousek nesmrtelnější a nerozbitnější Lars :) Baví mě ale, jak ze všeho dokáže vybruslit nějakým fíglem. Bezva odpočinkové čtení a nezbývá než doufat, že to nebude poslední díl.

27.03.2024 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Odjakživa mě fascinuje myšlenka paralelních vesmírů, alternativních životů a všeho kolem toho. To, že každé mé rozhodnutí vede ke vzniku dalších a dalších mých životů. A samozřejmě jsem i zvědavá, jak by takové mé životy v reálu vypadaly :) Nevím sice, jestli bych měla odvahu po nich cestovat jako Nora, ale takhle v knize to bylo fajn :) Takže Půlnoční knihovna mě moc bavila a čtení jsem si užila, i když mi bylo velmi brzy jasné, jak kniha skončí.

24.03.2024 4 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Tak tohle čtení mě hodně bavilo. Konec 19. století, vlastně ne tak dávná minulost a člověk si uvědomí, jak moc se život změnil, obzvlášť pro nás, ženy. A to právě díky ženám, které se nebály bojovat za rovnoprávnost a emancipaci, za právo moct studovat stejně jako muži. Zajímavý a hodně smutný byl taky pohled na to, jak se tehdejší společnost chovala k postiženým dětem. Hodně jsem se toho dozvěděla a vždycky mě potěší, když si historii můžu připomenout zábavným způsobem v poutavém románu. Těším se na pokračování a jsem zvědavá, jak to s Lily, její rodinou a Joem dopadne.

16.03.2024 5 z 5

Je smutné, že všechna sláva a peníze světa nedokázaly zaplnit díru v Mattyho srdci. Mám pocit, že právě to obrovské bohatství jen přispělo k jeho stále se prohlubujícím závislostem. Přes všechen humor, který kolem sebe šířil, to byl v podstatě velice nešťastný člověk. Alespoň tak se v knize prezentuje. A upřímně, vzhledem k tomu, kolik léků, drog a alkoholu do sebe za život nacpal, se divím, že to jeho tělo vydrželo tak dlouho.

07.03.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Na úvod musím říct, že o tenise nevím zhola nic. Nebaví mě a vlastně ani moc nezajímá. A tato kniha je především o tenise, pro tenis tu všichni dýchají, s tenisem usínají a s ním se probouzí. Tak jsem si říkala, jestli mě to vůbec bude bavit. Zbytečné obavy, tohle čtení bylo absolutně skvělé! Je to tak výborně napsané, že jsem společně s Carrie prožívala každý její úder do míčku, každou její výhru i prohru, držela jsem jí palce i když to obzvlášť ze začátku nebyla žádná sympaťačka. Až do úplného závěru jsem si nebyla jistá, jestli autorka nechá Carrie vyhrát nebo prohrát. Já doporučuji!

04.03.2024 5 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Vtipných knih je žalostně málo a tak jsem moc ráda, když nějakou potkám. Obě knihy z této série mě moc bavily, opravdu jsem se u nich zasmála a pobavila, ale v některých situacích vedou i k zamyšlení. Audioknihy skvěle načteny Vandou Hybnerovou.

29.02.2024 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Zatím nejlepší Lars ze série. Ten chlap mě fakt baví, i když je to ten dokonalý, nesmrtelný typ hrdiny, který z každé situace vybruslí lépe, než by dokázal Bruce Willis :) Ale víte co? Já mu to baštím i s navijákem ;)

24.02.2024 5 z 5

Smrtící slovo Smrtící slovo Genevieve Cogman

Pro svět knihovníků, draků a fae mám velkou slabost. Tato série mě chytla od samého začátku a stále mě baví. Je pravda, že více než mocenské boje a politické strkanice mě baví Ireniny výpravy za krádežemi knih. Tento díl byl právě z toho soudku politických šarvátek, ale i tak jsem se pořád dobře bavila.

24.02.2024 4 z 5

Dvakrát do stejné řeky Dvakrát do stejné řeky Louise Candlish

Je to spíše psychologický román, než thriller. Velice dobře se mi to četlo a nenudila jsem se ani na chvíli. Po dočtení mě nejvíce napadá přísloví "S čím kdo zachází, tím také schází". Ani jedna z postav mi nebyla příliš sympatická a tak mě vlastně ani moc nemrzelo jak to s nimi dopadlo. Některé zvraty mi došly o trošičku dříve, než je přiznala sama autorka, ale to mi vůbec nevadilo.

23.02.2024 4 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Tato kniha mě bohužel dost zklamala. Nějaké japonské autory už jsem četla a chápu jejich odlišnou kulturu, jinou výchovu a z toho pramenící, pro mě těžko pochopitelné reakce na různé situace. Ale toto bylo na mě až příliš jednoduché, jako by psal žák základní školy. Hvězdičku přidávám za dokonalou obálku, i když trochu zavádějící, protože kočka se tam neobjevuje ani náznakem :)

20.02.2024 3 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Jan Budař

Krásné, smutné, radostné, laskavé, dojemné, kouzelné....tak jako život sám. Přestože jsem četla papírovou knihu, při čtení jsem v hlavě úplně živě slyšela hlas Jana Budaře, jako by mi příběh předčítal on sám.

05.02.2024 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Dějově mi to přišlo trochu slabší než první díl ze série, ale hvězdičku přidávám za ten bezbřehý optimismus v téměř každé životní situaci! Chtěla bych ho také mít a dokázat se smát, ať se děje cokoliv.

31.01.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Některé příběhy člověku vezmou dech i slova. V hlavě milion myšlenek, v srdci stejně tolik emocí a já prostě nevím, co říct. Povinná četba pro všechny, protože tito lidé nesmí být zapomenuti.

21.01.2024 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Ze začátku jsem si říkala, že jsem narazila na dalšího autora, který se vyžívá v detailním popisování ukrutností a nechutností a díky tomu je série tak dobře hodnocena. Naštěstí to byl opravdu jen začátek a pak už se rozjelo opravdu poctivé vyšetřování a krůček za krůčkem jsem spolu s detektivy odhalovala, kdo za vším vězí. Největší devízou je tady ovšem skvělá vyšetřovatelská dvojice, kterou si nemůžete nezamilovat. Těším se na jejich další případ!

17.01.2024 5 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Propadla jsem kouzlu těchto obřích knih s povídkami, přestože povídky nepatřily k mým oblíbencům. Ale možná právě díky těmto velkým knihám jsem jim přišla na chuť, protože mě baví takto objevovat autory, o kterých jsem dříve neměla ponětí a pokud mě zaujmou povídkou, ráda vyhledám nějaká další jejich díla.
Pro mě tedy nejvyšší hodnocení, přestože některé povídky byly slabší, ale tak už to u sbírek bývá. Navíc velice pěkně graficky zpracováno.

14.01.2024 5 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Naprosto úžasně nádherný příběh. Nebo nádherně úžasný? Jak chcete :) Už dlouho jsem se u knihy tolik neusmívala. A kdo má, popřípadě zná kočky, bude se usmívat ještě víc. Děj přibližovat nebudu, v anotaci se dozvíte vše, co potřebujete vědět. Ale doporučuji k prosvětlení těchto pochmurných zimních dnů!

13.01.2024 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Pro mě mnohem lepší než první díl, snad i proto, že jsem to přestala brát tak vážně jako krimi a začala si to skvěle užívat jako humor :) A noví Prévitovi parťáci Brit, Esmeralda a dokonce i Náčelník tomu dodali tu příslovečnou vtipnou třešinku na dortu. Františka Niedla jako autora zkrátka baštím se vším všudy :)

10.01.2024 5 z 5