Fantýna Fantýna komentáře u knih

Americká idyla Americká idyla Philip Roth

Tento příběh je chvílemi napínavý, a potom je nudný. Podle mého názoru je historie doby a pocity postav (hlavně Švéda) jsou napínavou částí příběhu. Nudnou částí je již zmíněný výrobní proces rukaviček. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli tomuto dílu dám 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec jsem se rozhodla, že dám 5, protože skutečný život není jenom o tom, že se něco děje.

01.04.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Na tuto knihu mám rozporuplný názor. Na jednu stranu si jsem ráda, že autor vytvořil tak upřímné dílo. A na druhou stranu mě až děsí, že toto dílo může kdokoliv kdykoliv zneužít. Když přehlédnu tu negativní stránku, tak se mi dílo líbilo, protože jsem cítila temnou atmosféru, kterou umocňoval pocit, že mě Velký bratr na každém kroku sleduje.

12.03.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tohle je moje první kniha od Hartla. Podle mého názoru má moc pomalý rozjezd, kdy autor popisu jednotlivé postavy příběhu. Později se to rozjíždí, kdy zjišťuji, že příběh je přemrštěný. Příběh mi trochu připomínal Babovřesky, kdy děj šel až do extrému. Kniha podle mého názoru se řadí mezi průměrné. Pro zvědavost zkusím další autorovi knihy.

12.03.2017 3 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Tohle byla moje 2. kniha od této autorky. Musím říct, že se mi přišla hodně slabá. Už jsem si zvykla, že text je někdy nudný a jindy je vtipný. Na této knize mě nejvíce štvalo, že je jasný, že se jedná o reklamu na oblečení její značky. Četla jsem už knihy, které tky byly reklamou, ale nebylo to podle mého názoru tolik zřejmé.

18.02.2017 2 z 5

Síla lidskosti - Dalajlama a jeho vize pro náš svět Síla lidskosti - Dalajlama a jeho vize pro náš svět Daniel Goleman

Když jsem knihu dostala, tak jsem si myslela, že to budou pouze náboženské kecy. Naštěstí jsem se mýlila. Kniha se mi líbila, protože má pěknou myšlenku, kde jsou si lidé mezi sebou rovni a lidi jsou rovni s přírodou.

31.01.2017 5 z 5

Střed se hroutí zevnitř Střed se hroutí zevnitř Elyn R. Saks

Tato knížka má velice emocionální příběh, protože je od ženy, která je nemocná. Myslím si, že kdyby nebyla nemocná, nebylo by to tak dobrý příběh. Na hlavní hrdince si cením, že se nebála podat otovřeně to, co cítila a prožívala a navíc nepoužila pseudonym, což je ještě větší cenost, protože se lidé nemusí bát předsudků, u kterékoliv nemoci.

20.01.2017 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Nesnáším příběh Malého prince, ale citáty z knížky o malém princi se mi líbily. Říkala jsem si, že by mohla vzniknout knížka jenom z citátů. Velkým plusem je to, že jsou v knize citáty z jiných knih od tohoto autora. Myslím si, že kniha je dobrá, když se člověk psychicky necítí dobře, protože si přečte nejaký citát, který bude pro něj znamenat něco mnohem cenějšího než jakékoli řeči útěchy.

15.01.2017 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Velice citlivě popsaná knížka. Člověk se u ní zamyslí, jak může život být těžší než u nás.

09.01.2017 5 z 5

Líbilo se mi, že se dozvím, jak to bylo dál s Christiane. Příběh byl zajímavý v tom, že hlavní hrdinka se nemohla rozhodnou do jakého "světa" patří. Na knize bych vytkla to, že se přeskakuje s osoby na osobu, takže člověk se strácí ve jménech. Vlastně celkově děj je jeden velký přeskok. Za tohle strhávám hvězdu.

09.01.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

O tomto příběhu jsem se dozvěděla tak, že mi kamarádka doporučila film. Myslela jsem si, že to bude další typický romantický příběh. Schodovalo se to v tom, že konec byl předvídatelný od prvních kapitol a Lou popisuje Willovy "vůně," do kterých se zamilovala. Jinak mi to částečně přišlo jako psychologický příběh, kdy Will ví, že je odepsán, protože nemůže dělat to, co dříve. Podle mého názoru jsou hlavní postaveny dobře vykresleny. Některé holky tu píšou, že na konci knihy jim ukápla slzička. Taky jsem holka a tento "problém" jsem neměla.

27.12.2016

Spiknutí robotů Spiknutí robotů Frank Stieper

Na této knize se mi líbilo, že jsem do toho mohla psát. Vždycky jsem se dokonce dostala více cestami. Nejlegračnější bylo, když jsem nějaký úkol vyřešila špatně, protože příběh nešel chronologicky za sebou.

20.12.2016 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

U této knihy nevím, jestli se mi líbila či nikoliv. Líbil se mi děj, protože rychle uplíval. Potom se děj zastavil. Poprvé mi to nevadilo. Když se to podruhé opakovalo, tak jsem měla chuť knihu odhodit. Popis okolí a charakteristika postavy byly dobře vykresleny.

17.12.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Je vidět, že to není autorova prvotina, protože to má děj, nejsou tam skoky mezi popisy postav atd. Tato knížka mě uchvátila příběhem, a hlavně vypravěčem. Podle mého názoru má knížka všechno, co musí mít kvalitní literatura.

17.12.2016 5 z 5

To nejlepší z večerníčků 2 To nejlepší z večerníčků 2 Kateřina Závadová

Každý má rád jiné příběhy z Večerníčka. Nejde zařadit jednotlivé pohádky jako dobré a špatné do celku knih, a proto jsem se rozhodla, že knížce dám průměr.

16.12.2016 3 z 5

Když psi pláčou Když psi pláčou Markus Zusak

Tahle knížka je nejlepší z jeho série, protože vydíme, že se autor vypsal, protože už neodbíhá od popisu postav k něčemu jinému. Jinak je knížka má typický Zusakovi myšlenky, které jeho čtenáři ocení.

16.12.2016 5 z 5

Tento díl bych nepovažovala jako pokračování knih o Harrym Potterovi, ale spíš jako bonus k této sérii. Nejvíce mi vadily postavy, protože byly přehnané. Ron byl až moc vtipný. Harry byl až moc ufňukaný atd. Vím, že je to scénař k divadelní hře, ale v některých pasážích jsem se ztrácela, protože měly až moc velké skoky. Chtělo by to trochu víc popisu. Jinak se mi děj líbil. Hlavně kvůli postavám musím dát čtyři hvězdičky.

11.12.2016 4 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Podle mého názoru je tento díl lepší než ten první, protože tu můžeme vysledovat pokroky. Tahle knížka nebude pro někoho dobrá, protože se tato mini série vyskytuje po Zlodějce knih, která je ze v originále poslední knihou autora.

04.12.2016 5 z 5

Nejhledanější muž Nejhledanější muž John le Carré (p)

Tohle je první knížka, kterou jsem četla od tohoto autora. Mě se kniha moc nelíbila, protože se ze začátku nic moc nedělo. Příběh se rozjel v posledních pběti kapitolách. Dále se mi pletli jednotlivé postavy.

30.11.2016 2 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Nejprve jsem vydělala film, myslela jsem, že to bude suprový podle toho, jak se film "choval." Bohužel se tak úplně nestalo. Nebylo to zase tak hrozný, a proto jsem se rozhodla pro 4 hvězdy, protože některé "země" byly něčím nezáživné.

25.10.2016 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tato knížka je dobrá. Nejvíc se mi líbí, jak autor zpracoval dané téma. Konec jsem vůbec nečekala.
Od tohoto autora jsem četla jenom Alchymistu. Myslím si, že jsem tato knížka je lepší.

22.09.2016 5 z 5