Faith Faith komentáře u knih

Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši Táňa Havlíčková

Úžasná kniha, kterou doporučuji všem

02.09.2018 5 z 5

Celým tělem naboso Celým tělem naboso Katy Bowman

Pěkné vysvětlení toho, jak boty "fungují" a ovlivňují celé naše tělo a způsob naší chůze. Cviky jsou na konci přehledně sestavené, uvidím, jaké budou výsledky po cvičení:-)

21.07.2018 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Skvělá kniha:-) Poprvé jsem ji sice četla trochu nepřítomně, ale napodruhé mě nakopla ke změně;-))) Když mi klesala nálada, přečetla jsem si kousek a hned mi bylo mnohem líp:-)

02.07.2018 4 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Super kniha! Velmi vtipná, pozitivní a povzbuzující, když je člověk z toho mateřství trochu unavený:-))) (Člověk-matka:-D) 5 hvězdiček nemá jen proto, že se mi zdála příliš krátká :-DDD

20.03.2018 4 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Nádherné pohlazení po duši s mnoha užitečnými technikami pro běžný život:-) Překrásné obrázky a dojemný příběh;-))) Určitě kniha na mnohá přečtení:-)

30.01.2018 5 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Naprosto úchvatná kniha, po které všechny ostatní blednou... Miluju Howarda Roarka a miluju ten pocit bytí tady a teď, který se dostavil při každém čtení. Toužím si ho zachovat navždy:-) Bylo neskutečné, pochopit do hloubky, jak některé věci v lidské společnosti fungují...díky za tuto knihu!:-) Budu číst určitě znovu:-)

09.05.2017 5 z 5

První! Slepičí polévka pro duši - Všechny příběhy z prvního slavného vydání + 20 nových První! Slepičí polévka pro duši - Všechny příběhy z prvního slavného vydání + 20 nových Jack Canfield

Skvělá kniha, krásné inspirující příběhy;-))))) Jen asi uprostřed je trochu slabší část, ale ke konci opět nabere dech;-) Jinak skvělé počtení:-))))

01.04.2017 4 z 5

Ze začátku se mi to hůře četlo. Harry Potter psaný jako divadelní hra je prostě nezvyk:-D Ale pak se to rozjelo a musím říct, že v divadle by to mohlo být bomba:-))) Předčítala jsem to manželovi a oba jsme si to užívali;-) Moc zajímavé pokračování:-)

04.02.2017 5 z 5

Zvonící cedry Zvonící cedry Vladimir Megre (p)

Rozhodně lepší, než Anastasia...už se těším na další díly. Čte se to jedním dechem:-)

01.10.2016 3 z 5

17 tváří ženy 17 tváří ženy Alice Kirš

Moc pěkné a inspirativní čtení;-)))

23.09.2016 5 z 5

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Velmi vydařená kniha paní Jordánové, která je poučná nejen pro nastávající nebo čerstvé rodiče, ale také pro ostatní, kteří kdysi bývali dětmi a potřebují pochopit něco ze své minulosti, smířit se, odpustit...protože každý si v knize najde to své. Ať už jako rodič nebo dítě. Nespočet příběhů odhaluje vztahy a situace ze života, které nám pomohou objasnit to, co se třeba stalo kdysi i nám a proč se nyní chováme tak, jak se chováme. Velmi doporučuji. Pro mě zatím nejpřínosnější kniha od této autorky.

03.04.2012 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Pro mě byla kniha velkou inspirací právě proto, že se velmi liší od jiných knih podobného žánru. Nepřipadala mi rozvleklá, naopak mi vyhovovalo, že jsou důležité myšlenky opakovány a několikrát vysvětlovány z různých stran. Čtení mě uklidňovalo a poskytovalo mi jiný náhled na svět, který přetrvával i po přečtení. Ale vzhledem k ostatním komentářům mě napadá, že možná není určená k přečtení "naráz". Mě vyhovovalo čtení po malých dávkách v dopravních prostředcích:-) Každý den mě tak kniha "naladila do pozitivních vibrací":-)))

09.08.2011 5 z 5

Nádhera, NÁDHERA !!!!! Kdysi jsem četla "Všechno, co opravdu potřebuji znát..." a nepamatuji si, že by mě to nějak zaujalo. Ale bylo mi asi 15 a tehdy to zřejmě nebyla kniha pro mě. Teď po letech se ke mě dostalo "Už hořela..." v audio verzi, kterou čte Petr Oliva. A je to opravdu nádhera! Tolik životní moudrosti a neopakovatelného pohledu na svět...díky Fulghume!;-) Tímto zřejmě začíná moje éra nakupování autorových knih. A věřím, že kouzlo budou mít naprosto stejné i v psané podobě:-)

09.08.2011 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Hodně dobrá a současně hodně drsná kniha (alespoň pro mě). A jak už zde bylo řečeno, především nabízí jiný úhel pohledu na indiány vůbec. Převrátilo to moje představy doposud ovlivněné bohužel pouze filmy. Fascinovaly mě informace o vztazích Apačů a rodinném životu a především jejich "životní filosofie". Ano, krutost byla na obou stranách. Ale měli Apačové skutečně na vybranou? Posuďte sami...

05.05.2011 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Vyprávění paní Agathy, její pohled na život, plachost a další vlastnosti jsou mi velmi blízké. Uchvátilo mě právě hlavně její vyprávění o dětství a dávné době, ve které žila. Tolik kouzelné a zajímavé pro někoho, kdo už tuto dobu nemá šanci zažít. Připadalo mi, že spousta z toho se odráží v pro mě viditelné "rozvernosti" jejích detektivek, protože v jejím podání je to vždy především vyprávění o lidech.
A jak zde bylo dříve poznamenáno, že je v životopise málo o tom, jak psala (případně jak psát detektivky), mi vůbec nevadilo. Ani jsem to nečekala. A to, co autorka zmínila, mi připadá srozumitelné a pochopitelné. Myslím, že k jejímu "stylu" se nehodí vysvětlování "pravidel psaní". Zdá se mi, že to prostě "měla v sobě", jednoduše dělala to, co ji baví:-)
Kniha pro mě velmi zajímavá, pozitivní a plná radosti ze života. Těším se, že si přečtu znovu.

15.04.2011 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Skvělá kniha, která stručně a s jednoduchostí vysvětluje, jak uskutečnit svá přání. Autor při tom používá především příklady ze svého vlastního života. Velice inspirující.

31.03.2011 5 z 5

Žiju, jak dýchám Žiju, jak dýchám Al Lee

Velmi zajímavá a přínosná kniha, nejen o dýchání, ale i o schopnosti být v přítomném okamžiku. Najdete v ní nejrůznější techniky, které vám mohou pomoci při překonávání stresu, zvládání emocí, zmírňování bolesti apod. Opravdu doporučuji.

10.03.2011 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Velmi dobrá kniha, která mi sice úplně nevyhovovala stylem psaní, ale inspirovala mě k mnoha pozitivním změnám v životě:-) Byl podle ní natočen také velmi příjemný film "Pokojný bojovník", který určitě doporučuji!

16.02.2011 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Mě se tento díl líbil jednoznačně nejvíc!!!! To, jak se Nevill předvedl bylo skvělé. Pro mě naprosto perfektní (i když dost smutné) zakončení série. SPOILER Těch mrtvých bylo opravdu dost a T. s L. mě vzali asi nejvíc. Ale epilog mě potěšil a jsem spokojená;-) Happy End je náhodou fajn. Mě prostě tento díl sedl ze všeho nejvíc. Možná taky proto, že postavy se tentokrát chovaly nejdospěleji a nejpřirozeněji. A Snape mě taky potěšil, že není zase takový záporák, jak pořád všichni čekali:-D

30.11.-0001 5 z 5