ewisek22 ewisek22 komentáře u knih

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Tady není o čem. Jako bych se s Lindou vracela "domů". Městečko Painters Mill v Ohiu, náčelnice Kate a její tým - to vše mi přirůstá k srdci a řadí se k mým oblíbeným knihám. Vyvraždění rodiny Plankových je kruté a detailně vykreslené. Děj neztrácí na tempu a graduje.

23.03.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak to je opravdu jízda totok:) Miluju Manon a její třináctku. Bitvy, války, jednotlivé postavy a jejich osobnosti a proplétání vztahů...když Abraxos přinesl Manon doslova až na loď Aelin - brečela jsem jak želva:) O úvodu a závěru knihy se snad ani nebudu zmiňovat...na písmenka jsem ani neviděla:) A to otevření zámku mi zlomilo srdce...takže děkuji Maas...Opět vynikající dílo, které mi dalo široké spektrum pocitů - smích, pláč, úzkost, hněv, nenávist, úlek...a to se málokomu podaří:)

09.03.2021 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Bože, co napsat, abych nic neprozradila:) Byla to jízda, a to rychlá a zběsilá. Tahle série - uff nemám slov, jak je dokonalá. Je mou novou závislostí a posedlostí. NIKDY nečtu dvě knihy od stejného autora za sebou. V tomhle případě jsem učinila vyjímku a budu číst jednu knihu za druhou až do úplného konce! Není vyhnutí, tak je ta série skvělá:) Klaním se autorce - to, co dokáže vytvořit (svět, postavy, děj...). Mimo hlavní postavu musím jednoznačně vyzdvihnout Manon! Je neuvěřitelná a dokonalá. Tahle série mě zatím dvakrát rozbrečela a dycky za to mohla ona:) A samozřejmě i její Abraxos. Už jedu samozřejmě Říši bouří:)

11.02.2021 5 z 5

Únik Únik Nora Roberts

Musím podotknout, že v žánru románů, má Nora jednoznačně lepší romány, které patří mezi její starší díla...aspoň z mého pohledu. Četla jsem ji již podruhé. A za mě opět super kniha. Co fakt Nora umí, jsou popisy krajin takovým způsobem, jako bych tam byla a cítila to dusno před bouří a pár prvních kapek. Zbožňuju ten ostrov...chtěla bych tam žít:) V knize je spoustu romantiky, ale to mi v ničem nepřekáží. Příjemným zpestřením jsou kapitoly s vrahovými myšlenkami a činy.

16.01.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tentokráte to nebylo na 100 % dokonalost. Vytkla bych jedinou věc - dvě linky vyšetřování. Každé to vyšetřování by vydalo na samostatnou knihu. Problematika imigrantů a prostituce, to jsou témata, která by si zasloužila rozvinout. Díky tomu mi přišlo, že to bylo "odfláknuté". Docela pěkně se to rozjíždělo a najednou pár stránek do konce a útrum. Doteď nechápu...proč zlámané kosti? Kde zmizely a jak skončily ty holky????? Za to bych dala 4,5 hvězdiček.

05.01.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Oooo to byla jízda...Po Sochařovi, ve kterém mi něco chybělo, tak tato kniha měla všechno, tak jak má být. Pokud chcete něco zvráceného, nad čím se vám místy bude tajit i dech, toto je ta správná volba. Jsem ráda, že se mi Chris zase vrátil v plně parádě. Samozřejmě plný počet.

16.11.2020 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Takže, co se týče hlavního záporáka...přišel mi stejně "strašidelný" jako např.Jurek od Keplerů:) Poe je můj nový oblíbenec už od minulé knihy. I když se tato kniha vůbec nehonosí velkým počtem mrtvolek a hromadou krve, tak je pro mě ještě lepší než první díl. Mimochodem kauzu DNA jsem uhodla na první dobrou:) Zbytek případu překvápko i pro mě, otrlou čtenářku a milovnici krimi:) Už chci další díl...

11.11.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

No comment. Zamilovala jsem se. Jeřáb je má nová nejmilovanější mužská postava. Opět luxusní záležitost

19.10.2020 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Jsem ráda, že jsem se v té kvantě knih konečně dostala i k této. Už dle anotace jsem věděla, že je to to pravé ořechové pro mě. Dejte mi knihu z psychiatrického prostředí, kterou navíc napsal člověk z oboru a úspěch je zaručen. Můžu říct, že si občas pěkně pohrával s mou myslí. Už ale od poloviny knihy jsem věděla, že je něco "jinak a špatně". Ale i přesto jsem si knihu užívala. Možná je to i tím, že celkově obor psychiatrie mě vždy zajímal. Dávám jen čtyři hvězdičky, protože mi chybělo více napětí a mrazení v zádech. A zbytek si nechávám na další díly:)

02.10.2020 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tahle série si velmi lehce a snadno získala mé srdce. Hlavní hrdinka je mi velmi sympatická. A taktéž obdivuji lidi, co dokážou stvořit takové skvosty, které nám čtenářům (a pak většinou i fanouškům) otevírají nové světy a pomáhají nám se odtrhnout od reality.

04.09.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Já a Fantasy? Jediné setkání s fantasy žánrem bylo zatím jen Stmívání, které já považuji za velmi vydařené dílko:) Snad stokrát jsem četla pozitivní recenze na Skleněný trůn... A po přečtení knihy nechápu, proč a na co jsem tak dlouho čekala:) Kniha je naprosto perfektní. Celaena je VÝBORNÁ hlavní postava. Příběh je velmi čtivý a jediné, co mě uklidňuje po přečtení knihy je fakt, že mám před sebou ještě 7 dílů:) Ze dvou chlapců, kteří se točí kolem hlavní hrdinky, jsem za Chaola...Kize dávám samozřejmě plný počet hvězdiček a jedu druhý díl:)

06.08.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Co to bylo jako??? Kdybych nemusela jít spát, tak mám přečteno za jeden den. Tchýně a její pletichy mi tu moji připomínala ve spoustě věcech ???? Vynikající dílo a ten konec?? Nemám slov. Plný počet hvězdiček

13.07.2020 5 z 5

Heatová a žhavá odhalení Heatová a žhavá odhalení Richard Castle

Tady nejde šlápnout vedle... úplně vidím Castla ze seriálu ???? Seriál miluju, ale knihy jsou top. Dávám plný počet hvězdiček

13.07.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Nejprve jsem shlédla film, protože kniha nebyla nikde k mání ☝️ Hned po filmu jsem jí sháněla všude možně. Až tady na DK jí paní nabízela v rámci celé série - jeden z mých nejlepších úlovků. Plná očekávání jsem se tedy vrhla na tuto knihu. A byli to perfektní ☝️ Jednoznačně lepší jak film. Celkově zajímavě posazená kniha do kultury Amišů. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická. Už se moc těším na další díly. Logicky dávám plný počet hvězdiček.

08.07.2020 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Má první kniha od Sebastiana a naprostá BOMBA! Samozřejmě jsem se ze začátku stavěla je knize obecně dost skepticky. A to z toho důvodu, že když je na knize uveden žánr psychothriller, tak mám štěstí na to, že to bude naprostá slátanina. Ale... já se u kniha fakt bála:) Furt jsem vykřikovala - nechoď tam, jsi blbá????:) A nikdy bych ve čtení večer nepokračovala, kdyby nebyla přítomna v bytě další osoba:) A další věci bylo to, jak už už jsem nabývala dojmu,jak to tedy je a na další straně mi byly mé domněnky rozmetány na střípky:) Prostě excelentní! Výborně si pan Sebastian pohrál s mou myslí:)

11.06.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Před čtením této knihy jsem se rozhodovala mezi touto a After: Polibek. Jednoznačně spousta lidí mi napsala, ať dám přednost této knize. Ke knize jsem nepřistupovala raději s velkým očekáváním, páč preferuji krimi žánr. Potřebovala jsem ale už trochu změnu od všech těch mrtvolek :) Takže řečeno ve zkratce: kdybych zrovna nebyla pracovně vytížená, tak bych knihu přečetla za 24 hodin určitě! Kniha vás hned vtáhne do děje. OMG a Kaden??? Jedním slovem Sameček:))) Tato kniha mi strašně připomínala mou oblíbenkyni na základce Lanczovou a její tehdy skvělé romány, které jsem nemohla pustit z ruky:) Prostě geniální! Ještěže jsem si hned koupila i dva zbývající díly. Dávám jednoznačně pět hvězdiček - dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou romanci:)

05.06.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvěle vykreslený padouch!! Špičkování mezi členy oddělení Q je příjemným odreagováním. Rozdvojená osobnost sekretářky a Asadův tajemný život - tohle bude ještě zajímavé:)Za top místa v knize považuji honičku vlaku autem, následná situace v nemocnici a samozřejmě konec v loděnici. V těchto situacích jsem napětím ani nedýchala:) Po dočtení knihy jsem si hned pustila film - je kvalitně zpracovaný. Hlavní postavy Asad a Carl jsou velmi dobře zpracovány. Ale dle mého ve filmu chybí spoustu důležitého, co je napsáno v knize. Takže kniha má ode mě logicky plný počet hvězdiček a filmu bych dala jen 3.

05.06.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ještě, že jsem kdysi před lety dala této autorské dvojici šanci. V Y N I K A J Í C Í!!!! Knihy dycky přečtu jedním dechem. Opět za pět

Zlatokopky Zlatokopky Tasmina Perry

Styl psaní mi připomíná mou oblíbenkyni Jackie Collins. Takže tuhle spisovatelku si ukládám do povědomí a budu ji sledovat!:) Samozřejmě uděluji plný počet hvězdiček. Knihy tohoto žánru mi zajišťují skvělý relax a prokládám jimi mé krimošky:)

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tahle spisovatelka snad nikdy nezklame. Moc se mi líbilo opět zapojení doktorky sociopatky Thorneové. Tím kniha dostala zase něco zajímavého navíc. Tuhle sérii můžu jen a jen doporučit:)