Eloush98 Eloush98 komentáře u knih

Drahá paní profesorko Drahá paní profesorko Ludmila Razumovská (p)

4,5/5
Dechberoucí, napínavé drama s prvky thrilleru. Škoda, že už zapomenuté, protože tato hra má skutečně co nabídnout. Je to temné, znepokojující a naprosto podmanivé. Celé jsem to zhltla za necelou hodinu, protože se mi to zkrátka dostalo pod kůži. A to jsem přitom předem věděla, jak to dopadne. Už se nemohu dočkat, až si v dramaťáku sehrajeme vlastní úpravu!

Jde o příběh skupiny maturantů, kteří navštíví svou profesorku, aby jí popřáli vše nejlepší k narozeninám. Tak nevinná návštěva se později změní v něco tak zvráceného, že to vede hned k několika vyhroceným situacím. A u mě to vedlo ve fyzickou nevolnost.

I když to asi bude obtížné, pokud se vám někde podaří na výtisk této hry narazit, určitě si to přečtěte. Stojí to za to.

20.09.2015 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Toto byla má první knížka od N. Sparkse. Musím přiznat, že mě zpočátku dost zklamala, protože mi styl jeho vyprávění moc neseděl. I když se snadno a rychle četl, přišlo mi to celkově takové moc strohé. Nemastné, neslané. Ale když se autor dostal k popisu těch vypjatějších pasáží, neuvěřitelně silně mě vtáhl do děje a já se nemohla odpoutat od čtení. A ta neočekávaná překvapení byla jen třešničkou na dortu.

01.10.2013 4 z 5