eliska18 eliska18 komentáře u knih

Evropa a Islám Evropa a Islám Franco Cardini

Přehledné dějiny kontaktu mezi Evropou a islámem, někdy možná příliš podrobné.

25.02.2015 3 z 5

Cesta ke kořenům: Odkaz šlechtického rodu Milnerů z Milhausenu a jeho nositelé Cesta ke kořenům: Odkaz šlechtického rodu Milnerů z Milhausenu a jeho nositelé Pavel Hošek

Knihu jsem četla hlavně proto, abych se dozvěděla něco víc o době předbělohorské a byla jsem příjemně překvapena - kniha je pěkně napsaná, stručně... :)

29.01.2015 4 z 5

Holdovací cesty českých panovníků do Vratislavi v pozdním středověku a raném novověku (1437-1617) Holdovací cesty českých panovníků do Vratislavi v pozdním středověku a raném novověku (1437-1617) Mlada Holá

Přemíra informací, mnohdy vše podstatné vystihuje samotný název kapitoly - vhodné pro lidi toužící po detailech.

20.11.2014 2 z 5

Humanismus a raná renesance na Moravě Humanismus a raná renesance na Moravě Ivo Hlobil

Upřímně mě zklamalo zbytečné množství jmen a děl, další chybu bych viděla v tom, že téměř polovina textu je v latině - bez jakéhokoli překladu -, takže obyčejný člověk netuší, o čem je řeč.
Přesto se člověk dozví něco nového...

20.11.2014 2 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Už podle názvu knihy jsem se obávala, že se mi nebude líbit a bude jiná, než Coelhova předchozí díla.
Ač mi v jiných nepřišlo nic špatného na provázanosti s duchovní cestou, tady to nemělo absolutně co dělat. Do dalšího čtení knihy jsem se musela nutit a stejně jsem poslední tři stránky nepřečetla, nešlo to.
Pro mě skutečné zklamání a jak již bylo řečeno, asi již mé coelhovské období skončilo. Na každé jeho knížce jsem se snažila najít něco hezkého, ale tady skutečně nebylo co - krom úvodního citátu.

20.11.2014 odpad!

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Upřímně, trochu mě vyděsila obsáhlost knihy a od prvních stránek bylo jasné, jak celý příběh skončí, ale když jsem lehla s angínou, během dne jsem knihu přečetla. Místy byl příběh úsměvný, jindy mě dojal, jindy bych hlavním hrdinům za jejich chování nafackovala.
Ale určitě mě kniha vtáhla dějem do sebe a asi jediné, co hodnotím záporně, jsou vulgarity.

15.09.2014 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vtipné a nevtíravé vyprávění, četba mi krátila dlouhou chvíli ve vlaku a ostatní cestující mohli poslouchat můj klokotavý smích...

15.09.2014 4 z 5

Vznešené paní z 12. století I Vznešené paní z 12. století I Georges Duby

Zajímavý pohled na řadu známých ženských představitelek středověku. Poutavé čtení, které mohu jedině doporučit.

25.04.2014 3 z 5

Moravští Přemyslovci ve znojemské rotundě Moravští Přemyslovci ve znojemské rotundě Dušan Třeštík

Přiznám se, po knize jsem sáhla jen pro nízký počet stránek. Doufala jsem však v poněkud záživnější obsah, méně faktografických a především pravopisných chyb.

25.04.2014 1 z 5

Justinián: Život a vláda východořímského císaře Justinián: Život a vláda východořímského císaře Mischa Meier

Poměrně stručná kniha, čtivá, zajímavá. Člověk se dozví též informace o historickém pozadí a některá data/jména/činy si začne dávat do souvislostí, což je jistě výhodou.

12.03.2014 4 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Čtivá kniha, velice pěkně napsaná, poutavá. Přečetla jsem ji během víkendu a to doslova jedním dechem.
Ačkoli je zde popisováno sadistické chování, které však má jistou zvrácenou logiku, najde se čas i pro 'milostné románky' a trochu odlehčení.

03.03.2014 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

První jsem viděla film, a ten se mi příliš nelíbil - byl velice brutální a kamarádka, která se dívala se mnou říkala, že v knize je to také tak. Chvíli jsem tedy váhala, ale nakonec se rozhodla knihu přečíst. Nelituju toho, kniha mi přijde lepší právě v tom, že tam není nic popisováno tak brutálně a nestoudně, jako to člověk vidí ve filmu. Kniha na mě zapůsobila mnohem lépe, než film, ačkoli ji znova číst nebudu.
Dává více podnětů k přemýšlení, než film a celkově bych ji doporučila spíše. Četla se skoro sama, bylo to velice oddechové čtivo.

28.02.2014 4 z 5

Tuhle knihu mi táta nabízel k přečtení už pár let. Teď jsem neměla po zkouškách co dělat, tak jsem se vrhla na tuto knížku a byla jsem velice příjemně překvapená.
Výhodou určitě je, že se jedná o jednotlivé povídky a tak vlastně člověka nic nenutí, aby knihu přečetl v celku.
Jak tu již bylo řečeno, některé povídky jsou úsměvné, jiné podnětné, některé mi třeba tolik neřekly, ale ve výsledku se mi kniha opravdu líbila a myslím, že jako oddechové čtení je ideální volbou.

21.02.2014 4 z 5

Atributy světců Atributy světců Rudolf Pfleiderer

Určitě velice naučná kniha - čtivá a navíc zajímavá.

09.01.2014 4 z 5

Kanadské žertíky Kanadské žertíky Stephen Leacock

Po předchozích Literárních poklescích jsem čekala něco lepšího, ale některé povídky stály za to :)

07.09.2013 2 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Kniha byla milá a vtipná, ale bohužel mi přišly příběhy - 50 na 50. Některé vtipné, dobře se četly, jiné nudné, těžkopádné. Ale to je jistě otázkou názoru a vkusu :)

11.08.2013 3 z 5

Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo! Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo! Miloslav Šimek

Skvělá kniha, skvělé příběhy. Pár jich sice bylo slabších, ale naprostá většina byla dokonalá. Když jsem si četla povídky v práci, hned mi šlo vše mnohem lépe a s úsměvem :)

31.07.2013 5 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Opravdu hezká kniha, zpříjemnila mi celý den. Myslím, že každý se alespoń v něčem najde, a je skvělé uvědomit si, že vše jde řešit, i když možná ne tolik dramaticky a... pohádkově :)

20.07.2013 4 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Lauren Conrad

Musím přiznat, že jsem se těšila, až si tuto knihu přečtu, ačkoli mi celý příběh připadal dosti slabý a v českém překladu mi vadily hrubky. Nicméně, je to kniha, u které se dá krásně relaxovat, která nutí člověka zamyslet se nad vlastním životem, a která nekončí stejně 'uslintaně', jako většina dívčích 'románů'.

08.02.2013 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Lauren Conrad

Kniha ve stejném duchu jako ta předchozí, ale přece jen se mi líbila o poznání více, nežli první díl. Jsem zvědavá na pokračování a jak celá tato trilogie skončí.

04.02.2013 2 z 5