Efča59 Efča59 komentáře u knih

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Pohlazení po duši

09.01.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Za mě nejslabší kniha z celé série. Některé zápletky zcela překombinované, chyběl mi obvyklý spád (až na posledních 100 stran) a dokonalost některých postav už byla na mě vážně moc.

26.10.2020 2 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Milé, laskavé, dojemné.

15.10.2020 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Bohužel jsem měla velká očekávání, která nebyla na 100% naplněna. Bojovala jsem spíše s první části, druhá mi přišla zajímavější a donutila mě k zamyšlení, že člověka nemá cenu do něčeho tlačit proti jeho vůli.

04.05.2020 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Láska je.....

25.04.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Fiiiha! Tohle bylo úžasné. Přečteno jedním dechem. Víc takových knih. Co vše se může dít v jedné městské rodině.... Tolik nepochopení....

13.04.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na mě bylo těch vražd asi moc :-) na druhý pokus jsem knihu dočetla. Za mě průměr. Plus hvězda za krásnou obálku.

12.04.2020 3 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Napada mě jen pár slov... Inteligentní experiment, co mě ve svém závěru pěkně "rozložil". Tohle si přečtěte, protože něco takového jste ještě nečetli.

05.04.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Do první části jsem se nemohla začíst, ale pak příběh nabral na obrátkách a 400 stran jsem přečetla za dva dny. Za mě mohu doporučit.

31.03.2020 4 z 5

Stínka Stínka Daniela Schreiter

Doporučila bych všem, co chtějí jednoduchou a výstižnou formou dozvědět, co je autismus (resp. Aspergeruv syndrom), jaké má projevy a s jakými životními překážkami se autiste musí potýkat. Moc povedené.

20.03.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Slušná detektivka, ale Žena v kleci mi přišla o dost napínavější.

15.03.2020 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Zamotaný rodinný příběh plný tajemství a lásky. Dvě místa - Paříž a New York. Svět módy. Úžasná a čtivá kniha. Lehce červená knihovna, ale vůbec to nevadilo.

09.02.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Masakr největší. Přečteno za jeden den. Tolik bolesti a touhy po lasce a pochopení. Jaký důsledek může mít zbytečné očekávání a komandovani na vlastní dítě. Měli by si přečíst všechny rodiče bez rozdílu. Všechny musí donutit k zamyšlení. Autorce tleskam.

01.02.2020 5 z 5

Oddechové čtení, do MHD nebo na dovolenou zn. Ideál.

28.01.2020 3 z 5

Skvělá kniha. Může pomoci vyrovnat se smrtí a zároveň si utřídit život současný. Naprosto nenásilně podáno, přečetla jsem za jeden den.

26.01.2020 5 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Musím se bohužel připojit k většině komentářů. První půlka knihy mě bavila, zbytek už o dost méně. V druhé polovině mi přišla celá "filosofická" linka nějak navíc.

14.01.2020 3 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Skvělá analýza toho, co s rodinou dokáže udělat odchod otce. Za mě skvělý literární zážitek na začátku roku. Ale nečekejte, že se vám bude kniha líbit na první dobrou. Její dozvuky ve vás ale budou rezonovat ještě dlouho, u mě to aspoň tak bylo.

13.01.2020 5 z 5

Milé, laskavé, pravdivé, pohladilo po duši.

11.01.2020 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Pro mě celkem těžké čtení s velkým množstvím postav.

30.12.2019 4 z 5

Ideální kniha pokud si chcete udělat jasno ve válečných konfliktech posledních dvaceti let. Podáno čtivě, srozumitelně a úžasně okořeněno vlastními zážitky. Klobouk dolů.

30.12.2019 5 z 5