dreamhex dreamhex komentáře u knih

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Tak tohle se moc nepovedlo. Pár průměrných možná lehce nadprůměrných povídek a jinak bída. Chtěl jsem dát 3*, protože mám Kinga rád, ale nemůžu. Když už povídky, tak raději Černočernou tmu, protože tohle se nedalo.

13.08.2017 2 z 5

Claudius Bůh a jeho žena Messalina Claudius Bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Jak psali ostatní, první díl je o něco lepší. Druhý díl mě ovšem taky bavil, hlavně jeho první část Akorát se člověk občas trochu ztrácí mezi tou změtí postav, např. při popisu dění na východě jsem se mezi těmi jmény přestal snažit orientovat. Děj s Messalinou, konkrétně její odhalení, mi přišel trochu urychlený. Co mě štvalo, bylo Claudiovo chování ke konci, kdy na vše v podstatě resignoval. Potěšil mě závěr se zprávami od Suetonia, Tacita a Cassia. Také tykvifikace Claudia byla zajímavá.

Normálně bych dal 3* , pokud bych hodnotil jen děj, ale myslím, že za knihou muselo být spoustu práce a jsem rád, že takové knížky, kde se člověk dozví spoustu informací, existují.

12.08.2017 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Pokud je tohle nejlepší fantasy, tak s tímto žánrem nechci mít nic společného. Knížka začíná poměrně nudně, později se to už lepší, ale pořád to nestačí. Už dlouho jsem se při čtení tak nenatrápil, příběh se vleče a postavy působí vesměs nezajímavě.

30.03.2017 2 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Tuto knížku jsem objevil doma náhodou. Nakonec je to jedno z příjemných překvapení, napínavý čtivý příběh, určitě stojí za přečtení.

21.01.2017 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

„Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách."

Kinga mám rád, ne že ne, ale Temnou Věž asi nikdy nepochopím.

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Moje první knížka od Kinga, zpětně to nebyl nejlepší výběr na seznámení s tímto autorem, ale naštěstí to bylo dostatečně dobré, abych si přečetl další knížky od něj a zařadil jej mezi své oblíbené autory.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Počet stran sice může pro někoho působit děsivě, ale v tomhle případě to nebylo na škodu. Jedná se o klasickou Kingovku, takže kdo má rád Kinga, ten si přijde na své. Jen konec respektive vysvětlení trošku kulhalo.

11.01.2017 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Z první povídky jsem měl špatné sny několik dní. Druhá je horší v tom, že byla inspirována skutečnou postavou. Další povídky hodnotím také kladně a každá byla svým způsobem zajímavá. Neřekl bych, že snahou povídek bylo, abychom se vyloženě báli, ale možná se pletu.

11.01.2017 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jedna z prvních knih, kterou jsem četl, pokud nepočítám dětské pohádky a blbiny o dinosaurech. Z osobních důvodů je to na 3*, jinak spíše 2* . První část byla zajímavá, druhá mě ovšem nudí už jen při té vzpomínce. Na další přečtení si netroufám a raději si uchovám hezkou vzpomínku.

11.01.2017 3 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Jednoduchá, přímo k věci, žádné řeči okolo, přesně tak to má být.

11.01.2017 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Nejsem fanouškem proletářské poezie, mám na svět jiný pohled, přesto musím uznat jakýsi Wolkerův um. Je škoda, že umřel tak mladý, byť bych další díla nečetl.

30.12.2016 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha jako taková mě nebavila, nutno ovšem uznat její myšlenku a hodnotu.

30.12.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z těch knih, kterou přečtete jedním dechem. Nevím proč, ale knížka se mi četla až s neuvěřitelnou lehkostí, takže jsem ji přečetl během pár dní. Dech mi došel až těsně před koncem při službě jedné z postav v zahraničí, ale konec to zachránil a nemůžu se dočkat až uvidím filmové zpracování. Sice se nejedná o nejlepší knížku, kterou jsem letos četl, ale určitě stála za to.

30.12.2016 5 z 5

Hezký příběh ze starověkého Egypta. Knížku jsem kupoval naslepo a nakonec jsem nebyl vůbec zklamaný, ba naopak. Příběh rychle utíká a hlavní postavy si člověk rychle oblíbí. Jediné minus je, že konec jsem dočítal v noci, takže jsem se moc nevyspal. Knížka je určitě vhodná pro každého, kdo má rád historické romány.

28.12.2016 4 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Omlouvám se všem, ale tuhle knížku bych zařadil mezi mučicí nástroje, těch pár dobrých povídek to zachrání maximálně na 1*.

26.12.2016 1 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

(AUTOPORTRÉT: Chlapec píše komentář)
Začátek mě hned chytil, pak už jsem se jen vezl, mít více času, tak knížku přečtu přes víkend. Asi nejvíc mě bavil jakýsi vývin postav, kdy se můj názor na jednotlivé postavy časem měnil. A snad nikdy mě nebavily vedlejší postavy jako v této knížce, každá měla své kouzlo.

26.12.2016 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Krásný příběh ze starověkého Říma. Člověk má pocit, jako by se děj odehrával kolem něj. Kniha nabízí zajímavý pohled na tehdejší dobu a myšlenkový střet dvou světů. Osobně jsem si oblíbil Petronia a být jeho postava v dalších knihách, tak se na ně hned vrhnu.

23.12.2016

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Kniha se čte dobře, jde vidět, že si s ní dal autor spoustu práce. Trochu mě nudila část pod vládou Caliguly a tedy i konec a snad poprvé v životě jsem knížku odložil pár stran před koncem. Přes to všechno, bych knížku doporučil a to hlavně lidem, které baví období starověkého Říma, jelikož se zde dozvíte spoustu informací.

23.12.2016 4 z 5

Torso naděje Torso naděje František Halas

"Jizvy zákopů tak zemi bolely
až křičel lid"

Kromě zpěvu úzkosti ovšem celkem zklamání

19.12.2016 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Byť hezká knížka, tak pro mě jedna z těch silně přeceňovaných. Určitě stojí za přečtení, ale nad komentáři níže jen zvedám obočí. Původně jsem chtěl napsat poněkud svéráznější komentář, přece jen mě ta přílišná chvála téměř vytáčí, ale nakonec jsem vlastně i rád, že se lidem tolik líbí nějaká kniha.

25.11.2016 3 z 5