Derpette Derpette komentáře u knih

Nikdo ti neuvěří Nikdo ti neuvěří Magda Knedler

Celou dobu jsem si při čtení říkala, že autorka dokonale zachytila manipulátora, a že si dokážu představit, že by se tohle opravdu stalo. Nevěděla jsem, že je příběh založený na skutečnosti, o to víc mě z něj mrazilo. Forma vyprávění byla zajímavá a ráda si přečtu další knihy autorky.

20.12.2023 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Nápad i provedení fajn, ale něco tomu chybělo. Přála bych si vědět víc o vražedném létě, životech dětí před lockdownem i o temných postavách ve Výhni a o tom, co se tam dělo. V knize bylo několik nápadů, které by si zasloužily podrobněji rozvést.

02.10.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tahle knížka mě strašně rozčilovala - autorka se sice snažila nějak odůvodnit, proč se lidi uchýlili ke kanibalismu, ale mně to nestačilo. Abych byla ochotná přijmout myšlenku knihy, potřebovala bych silnější odůvodnění. Takhle se mi hlavou celou dobu honilo jen to, že by prostě a jednoduše stačilo nejíst maso - obzvlášť když žijeme ve světě, kde se pracuje na jeho syntetické výrobě a máme všechny ty Incredible Burgery a Beyond meat. Nechutná sice kniha celkem byla, na druhou stranu se tohle děje na jatkách denně, tak to aspoň třeba někomu dalo trochu vhled do toho, co se děje. :)

28.02.2023 2 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Musím souhlasit s ostatními názory, klidně by stačil poloviční rozsah. Navíc jsem si celou dobu přišla, jako když čtu reklamu na Apple. Víc než neustálé opakování by se mi líbila praktická cvičení a návodné otázky k tomu, jak si stanovit svoje Proč, Jak a Co. O to větší škoda, že tohle byla moje první kniha od autora a do dalších se úplně nehrnu.

07.01.2023 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Říkám si, kde se stala chyba, protože všichni tu nadšeně jásají a pro mě tohle byl nejslabší díl...

17.06.2013 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Tohle asi nebude čtení pro někoho, komu se hnusí hadi :) Začátek byl pomalejší, ale pak už to mělo celkem spád. Jen škoda, že jsem jako první četla Černou krabici, která mi přišla skvělá a čekala jsem podobnej nářez i tady... a on nepřišel.

25.03.2013 3 z 5

Černé slunce Černé slunce František Kožík

Způsob, jakým tahle kniha zachytila markýze, úplně odporuje mojí představě o něm. Markýz tu vystupuje jako chudák. Zlomenej starej muž kterej neví co se sebou. Takhle si prostě markýze nepředstavuju a mrzí mě, jestli to tak opravdu bylo. Já si ho ale radši představuju tak, jak ho zachytili tvůrci filmu Quills :) Každopádně se tahle knížečka nečetla špatně, jen konec na mě působil jako když čtu učebnici dějepisu. Nejspíš nezbytný, ale nudný. Doufala jsem ve víc "pikantních perliček".

30.06.2012 3 z 5

Sociální psychologie Sociální psychologie Jozef Výrost

Poměrně čtivá učebnice, snadno pochopitelná, i když v některých částech by se mi hodilo víc informací. Pro základní přehled ale postačí, na doplňující informace autoři koneckonců odkazují.

16.06.2012 4 z 5

Jak se vyrábí sociologická znalost Jak se vyrábí sociologická znalost Miroslav Disman

Metodologie psychologie byl jeden z těch předmětů, kterým jsem se snažila věnovat nejmenší možnou pozornost a vyhýbat se jí jak jen to jde. Díky týhle knížce jsem zjistila, že to všechno není jen o tom naučit se, co dělá která proměnná, ale že metodologie může bejt zajímavá. Vtipně napsaný, snadno pochopitelný, nemám co vytknout.

20.05.2012 4 z 5