denydejna denydejna komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Pro čtenáře, který nečte příliš často, bude problém styl psaní, kdy příběh vypráví každou chvíli někdo jiný a v jiném času. Chápu záměr, ale není to provedené úplně nejlíp. Ovšem zorientovat se v tom dá.
Příběh samotný je “hezký” (vzhledem k tématu), čekala jsem to brutálnější.

30.01.2022 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mě nadchla, proto jsem se s nadšením vrhla na další knihu od P. Hawkins. Bohužel s Dívkou ve vlaku se nedá srovnávat. Není to tak špatná kniha, bohužel bych ji rozhodně neoznačila za “bestseller”.

01.12.2019 1 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Někdy před lety jsem viděla film a moc se mi ten příběh líbil, když jsem zjistila, že je to podle knihy a ještě od S. Kinga musela jsem si jí přečíst. Příběh mě pohltil ještě více než u filmy a přečetla jsem to na první dobrou :)

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ne vždy mě válečné téma v knize nadchne, proto tyto knížky ani nevyhledávám a naprosto chápu, co lidem na téhle knížce vadí..
ALE
mě se to naopak LÍBILO! :) Styl psaní, kapitoly časově na přeskáčku a nádech mystiky? Za mě super a nelituju, že jsem se do takové bichle pustila!

20.11.2017 4 z 5

Zkráceně bych to nenazvala jinak než: Horor pro děti, který chytne dospělé :) Super zápletka, moc se mi líbil styl psaní, fotografie tomu dodávali šťávu!

20.11.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Ve spoustě věcí a názorů jsem se našla, na ostatní nahlédla z jiného zajímavého úhlu pohledu. A dokonalá ilustrace je už třešničkou na dortu. Parádní!

04.07.2017 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Přiznávám, že než jsem Evžena Oněgina začala číst. měla jsem z této knížky obavu. Poezie není má nejsilnější stránka, ale tahle knížka je tak krásně napsaná a příběh je natolik zajímavý, že mi to nedělalo žádný problém to přečíst a jsem za to moc ráda!

18.12.2016 3 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Absurdní drama, které je naprosto dokonalé. Všichni ve svém životě čekáme na svého Godota.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka se mi moc líbila a rozhodně doporučují, ale jelikož v době, kdy jsem si jí četla byl okolo ní hrozný povyk, tak nesplnila mé očekávání.

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Na základě toho, že Nedotknutelní je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, jsem si chtěla přečíst knihu, která dala tomuto filmu námět. Knížka je pěkná, ale nesplnila mé očekávaní a trochu mi vadil styl psaní.

19.10.2016 2 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Miluju ten příběh a je jedno jestli v knižní nebo filmové podobě, obojí je skvěle zpracované.

19.10.2016 5 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Kdo četl Deník Anny Frankové tak doporučuji přečíst i tohle! :)

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Knížka překonala moje očekávání, nádherná.

Z deníčku neobyčejné patnáctky Z deníčku neobyčejné patnáctky Sandra Lanczová

Tuto knihu jsem četla asi 3 krát, když mi bylo 13-15 let a vždy se mi moc líbila a znovu mě nadchla. Je to podle mě skvělý nápad a čtenáře se do příběhu snadno začte.