denda2001 denda2001 komentáře u knih

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Prokletou jsem přečetla v AJ ihned po přečtení Zlaté, protože první díl mě vtáhl do děje a já musela, i přes zkouškové období, zjistit, jak to dopadne. Oproti Zlaté mě Serilda v druhém díle přišla dost pomatená a v některých pasážích až nesnesitelná. Moc se toho neodehrálo a celkově to bylo slabé kafe.
První díl byl více ladění do původních děsivých pohádek bratří Grimmů, které se neštítili krve a vyvolání strachu. Druhému dílu tento příjemný pocit strachu vzadu na šíji scházel.
Série je jinak povedená a celkově, jako jiné knihy od autorky, vím, že knihu přečtu na jeden zátah a těším se na každou další stránku.

03.08.2023 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Po přečtení této knihy jsem musela den přemýšlet nad obsahem a hlavně nad příběhem Leonarda. Kdybych nebyla školou a životem polovina, tak bych knihu přečetla v průběhu pár hodin. Ale jelikož reálný svět se ozýval více než jednou, musela jsem knihu i přes velké zklamání odložit.

Už začátkem kniha upoutá, protože první slova knížky jsou P-38. Nacistická pistole vedle misky s ovesnou kaší.
Docela mi vadil fakt, že se až ve tři čtvrtině knihy dozvím, proč nenávidí svého minulého nej kámoše. Ale kdo si počká, ten se dočká. A v tomto případě i velkého překvapení, se kterým jsem se musela podělit s kamarádkami.

Leonard, jakožto hlavní postava, byl perfektní. Já si většinou oblíbím nějaké vedlejší postavy, ale Leonard mi sedl. Jeho chování se ani trochu nepodobalo chování jiných hlavních hrdinů z všelijakých knih, které jsem četla. Ani jednou mi nelezl na nervy svým chováním (a to mi leze většina hrdinů), a dokonce pořád přemýšlím, kam šel, když práskl těmi dveřmi.

Knihu Odpusťte mi, váš Leonard by si měli přečíst hlavně ty osoby, které se poškozují kvůli jedné neshodě s kamarádkou, aby si uvědomily, že řeší pouze titěrnosti a po přečtení se i zamyslet. Ale pro mě to bylo zajímavé přečteníčko, které mi otevřelo pohled na mě jako na jednoho z überdementů.

15.04.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Nikdy bych nevěříla, že se mi Budoucnost tolik zalíbí.
Jedním slovem je ta kniha úžasná. Je pravda, že než se plně ponoříte do děje chvílí to trvá, ale stojí to za to. Celý konec jsem probrečela, jak jsem se nechtěla rozloučit se všemi postavami. Rozhodně stojí za to si přečíst něco tak promyšleného a dokonalého, jako je Budoucnost.

31.01.2016 4 z 5