Dee.Grusova Dee.Grusova komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivky moc nečtu, s výjimkou severských autorů, kteří mě vždy nějakým způsobem zaujmou. Vzhledem k velkému mediálnímu humbuku okolo Dívky v ledu, jsem si myslela, že půjde zas jen o přemedializovanou "slátaninu". Spletla jsem se. Dívka v ledu si naprosto získala moje srdce nelituji jediné koruny za ni utracené. Čtivé, napínavé, super! Těším se až si budu moci přečíst další příběh o Erice! :)

25.06.2017 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Kniha z pohledu Adama mě rozhodně nezklamala, dokonce jsem byla překvapená několika zvraty, první díl se mi ale přece jen líbil maličko víc.. rozdíl ale važně malý.. příjemné oddychové čtení, za večer přečteno. :)

28.03.2017 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nikdy jsem nečetla nic podobného a myslím, že ani nebudu číst! Naprosto brilantní propracovanost postav, děje.. Napínavé do poslední chvíle, čtivé, geniální.

13.02.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Wow, naprosto brilantní! Nedokážu říct, kdy mě kniha tak zaujala.. Přečetla jsem ji jedním tahem během dvou dnů a doslova jsem hltala každé slovo! Konec maličko uspěchaný. Možná bych ještě trochu rozvedla děj s Ráchel, myslím, že jsme se mohli ještě hodně dozvědět. Ale jinak děj bravurně vymyšlený! 5* úplně s přehledem!

01.11.2016 5 z 5

Příběh se mi líbil, bohužel už jsem se nedostala k přečtení dalších dvou dílů. Nevím, jestli se mi nechtělo, nebo se vždy našla zajímavější knížka. Snad se mi to povede a další díly mě mile překvapí.

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Jedna z mála knih u kterých jsem se nomhla rozhodnout, jestli ano nebo ne. Nakonec jsem se však rozhodla knihu dočíst a rozhodně nelituji. Jsem zvědavá na další díl! :)

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Ano, ano, ano. Celá série Drahokamů se mi zapsala pod kůži. Prostě parádně napsané, čtivé, vtipné i napínavé. :)

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Dle mého názoru bohužel nejslabší kniha ze série. Přesto mám příběh Tris a Čtyřky moc ráda, tudíž 3*. :)

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Zbožňuji Irsko a tahle knížka se mi na hodně dlouho zapsala do paměti. Četla jsem jí i v angličtině a nemůžu si jí vynachválit. Úžasné oddechové čtení, podle mého trochu nereálné, ale přesto úžasné! :)

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Jediná kniha ze série, kterou jsem nedočetla. Prostě jsem jí nemohla "dostat přes pysky". Škoda, ostatní knížky jsou moc pěkné! :)

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tak z prvního dílu jsem byla úplně nadšená, bohužel takové nadšení už se dostavilo u toho dílu. Hrozná láska, zklamání, trápení a zas do kola. No nevím, vážně uvažuji nad tím, zda má smysl kupovat další knihu (asi si jí stejně koupím, jsem zvědavá, jak to bude dál :D). Každopádně dávám 3*, protože jsem i přesto knížku dočetla během tří dnů, byla napsaná velmi čtivě.:)

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Zajímavá kniha, bohužel jsem asi už moc stará na patnáctileté hrdinky. Každopádně kniha byla pěkně napsaná, četla se velmi dobře a zápletka měla také něco do sebe.

Panika Panika Lauren Oliver

Nápad maličko nedotažený, každopádně knížka čtivá a určitě se k ní vrátím! :)

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Do téhle série jsem se zamilovala hned po přečtení Deliria!! Bože, tohle přesně jsem potřebovala. Téma, které mě naprosto uchvátilo a spolklo i s ponožkama! Rozhodně si nezaslouží méně než 5*. :)

23.10.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

U této knihy zkrázka existují pouze dva typy lidí. Ti, co se jim příběh Any a Christiana líbil a ti, kteří tuto knihu označují za odpad. Já patřím do té první skupiny. Pravda, že prve jsem byla poněkud skeptická ohledně tématu, ale předem jsem věděla, do čeho jdu a s tím jsem to také četla. Nakonec se mi knížka líbila a přečetla jsem jí během dvou dnů. :)

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Místy jsem se trochu ztrácela v ději, každopádně to mohlo být i tím, že mě knížka prostě dostatečně nezaujala. Velmi zajímavý námět, bohužel ho asi autorka nevzala za správný konec.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Za mě rozhodně nejlepší díl serie! Byla jsem z něj úplně unešená, když jsem ho četla poprvé, stejně tak jako jsem z něj unešená nyní, když ho čtu po třetí! :)

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Závidím všem, co knihu dočetli. Já jsem na to neměla buňky. Začátek pro mě naprosto nezáživný a já jsem bohužel typ člověka, co když se do knihy nezačte, tak už jí nedočte. Nechtělo se mi tedy 250 stránek čekat na to, "než se kniha rozjede". 2* za snahu, a také proto, že autorku mám moc ráda.

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Oddechovka, která nezklamala. Moc se mi líbila a za mě určitě zajímavý námět. Popravdě první knížka s "vojenskou" tématikou a docela fajn čtení. Ráda se k ní vrátím. :)

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Knížka je čtivá, docela krátká a příběh zajímavý. Annin příběh mě velice zaujal, škoda že autorka trochu nerozvinula také tuhle dějovou linku. Ač jsem od této knížky čekala něco trochu jiného, tak jí nakonec nemám co vytknout a ráda si jí přečtu znovu.