Dandy1 Online Dandy1 komentáře u knih

Čekání na bouři Čekání na bouři Patricia Shaw

Chvílemi jsem měla chuť knihu odložit. Do půlky se zdál děj velmi roztříštěný, občas nudný... Ale konec to napravil.

12.04.2024 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nic jsem neočekávala, dostala jsem mnoho. Vyskytují se mezi námi mimoni a náhled do myšlení jednoho z nich mě moc bavil.

08.04.2024 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Zápletka vůbec nebyla špatná. Ale tak nějak to nemělo ten spád, který nutí číst a číst až do konce.

04.04.2024 3 z 5

Mikrobiom lidského těla: Jak spolupracovat s mikroby v těle a prostředí a žít déle a zdravěji Mikrobiom lidského těla: Jak spolupracovat s mikroby v těle a prostředí a žít déle a zdravěji B. Brett Finlay

Očekávala jsem od knihy něco jiného než jsem dostala.

02.04.2024 3 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

(SPOILER) Tato kniha rozhodně patří k těm lepším dílům. Kraus si jde jako pitbul za svým a není neomylný. Proto ho mám ráda. Zápletka je svědectvím doby, na kterou se dá dívat z různých úhlů. Kdo je padouch a kdo oběť nechává na nás.

30.03.2024 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Čas od času potřebuji pohádku.

27.03.2024 3 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Linie ze současnosti byla zbytečná. Samostatný příběh Věry, více propracovaný, by přinesl mnohem více.

23.03.2024 3 z 5

Přehlížená holka Přehlížená holka Victoria Lynn Hayden

Bylo to zajímavé, ale Torey umí psát lepší příběhy.

17.03.2024 3 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

To zas byla jízda. Špinavá politika a korupce. Praktiky, za které by se nestyděl ani Narcos. Že by nějaké takové CD vlastnil odstřelený Mrázek?

17.03.2024 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Erika má hodně zvláštní povahu. Ale možná je to tím, že nečtu popořadě. Líbila se mi postava Niny, která zobrazovala, jak snadno lze sejít až na dno pod rouškou lásky k nesprávnému muži.

09.03.2024 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Jeden osud horší než druhý. Ale když to vypráví Petra Dvořáková, stojí to za to. Líbí se mi jak umí popsat myšlenkové pochody různých povah lidí.

07.03.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Většinu zmíněných reportáží si pamatuji. Nikdy by mě nenapadlo kolik adrenalinu a dřiny to stálo.

05.03.2024 5 z 5

Pán Atlasu Pán Atlasu Colin Falconer (p)

Začátek slibný, konec nic moc. U Falconera jsem zvyklá na lepší příběhy.

04.03.2024 3 z 5

Kámen a pírko Kámen a pírko Patricia Shaw

Mám ráda příběhy o osídlování Austrálie. Bylo to neskutečné období. Z chudáka se mohl stát boháč, z lotra vážený občan. K tomu jako kulisa drsná příroda se spalujícím vedrem. A paní Lark to všechno zabalila do příběhu kde nechybí intriky.

24.02.2024 5 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

(SPOILER) Nemůžu dát plný počet hvězdiček. Kdyby se Alice opravdu narodila ve 34. týdnu, musela by bojovat o život v inkubátoru pro nezralost plic. A Anna by se o ni nestarala.

18.02.2024 3 z 5

Přeživší Přeživší Jane Harper

Jane Harper patří k mým oblíbeným autorům. Tady však vůbec nepoznávám její rukopis. Přečetla jsem 258 stran a zahazuji. Vyšetřování vůbec neprobíhá, jen spekulace mezi obyvateli. Do toho skáče minulost a občas ani nevím o kom vlastně čtu. Na čtení se netěším a to se mi stává opravdu zřídka.

15.02.2024 odpad!

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Přečetla jsem, ale nadšení se nekoná. Kniha je psaná hrozným stylem. Z příběhu mohla autorka vytěžit víc.

09.02.2024 2 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

Mám doma kočky. Co se stalo Lívii mě rozhodilo. Ti malí ďábli si zasloužili víc potrestat. Tentokrát mě vyšetřování až tak nenadchlo, ale linka s Tiborkem byla super.

09.02.2024 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Jeden malý nešťastný človíček dokáže rozsvítit srdce svým sousedům. Kéž by to tak fungovalo doopravdy. Mám dojem, že od doby kouzelných telefonních krabiček se lidé přestali zajímat o lidi ve svém okolí.

05.02.2024 3 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

To bylo skvělé počteníčko. Naděje, že stáří nemusí být čekárna na smrt.

04.02.2024 5 z 5