Danago Danago komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Opět zajímavé čtení. A jako u první knihy zpočátku se zdá že si autorka vzala už mnohokrát zpracované téma, ale ona to dokáže uchopit z jiného pohledu a zase překvapí . Musím přiznat , že Pomocnice se mi líbila i trochu víc. Přesto jsem i tuto knihu přečetla na posezení. Žádná hluchá místa. Děj graduje a autorka opět dokonale mate čtenáře, který neví komu věřit. Opět jsem byla překvapená. Knížka si 5 hvězdiček určitě právem zaslouží.

17.04.2024 5 z 5

Milost, pane prezidente Milost, pane prezidente Josef Klíma

Přečteno jedním dechem. Velice dobře napsané. A je moc fajn, že autor na konci knihy čtenáři prozradí co je pravda a co fikce.

17.04.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Moc pěkný příběh jedné velmi zajímavé rodiny s určitým tajemstvím v pozadí a s nejedním překvapením, že nakonec těch tajemství je více než jedno. Děj plyne pozvolna, o to více jsem si jej užívala . Jako matka a babička jsem se s hlavní hrdinkou často ztotožnila. Knížka mě nutila na mnoha místech k zamyšlení. A je v ní mnoho pravdy ze života a je zde vlastně i spousta poučení, jak fungují rodinné vztahy, mezi rodiči a dětmi , mezi sourozenci, rodiči navzájem. A navíc je tu tenis milovaný i nenáviděný sport, který celé rodině zasahuje do života.
Autorku mám moc ráda a rozhodně mě nezklamala.

Fake Fake Arno Strobel

Velice napínavý thriller , napětí se zde s každou stánkou stupňuje a byl opravdu velký problém knihu odložit, což nebylo nutně potřeba, protože kniha je poměrně krátká, přečetla jsem ji za jeden večer.
Děj je velice svižný a námět úžasně vymyšlený a propracovaný do detailu. Je mimořádně aktuální a originální a navíc velmi věrohodně zpracovaný.
Kniha nemá žádná hluchá místa. Jsem moc ráda, že autor knihu uměle nenatahoval zbytečnými popisy, jak to bývá často zvykem.

Závěr jsem takto vůbec neočekávala a překvapil mě až šokoval.

Příběh je uzavřený a autor vše dokonale vysvětlí. A dokonce v doslovu se dozvíte, že tato fikce vlastně opravdu nemá daleko k pravdě.

Název Fake je zvolen velmi dobře, to po přečtení musí uznat asi každý.

Knížka určitě bude bavit každého protřelé i sváteční čtenáře.
Moc doporučuji

Astrid Lindgrenová Astrid Lindgrenová Susanne Lieder

Já osobně jsem jako dítě knihy Astrid nevyhledávala a Pipi jsem viděla jen, jako film a také mě nenadchla.

Ovšem život Astrid, jako osoby, je neuvěřitelný a kniha je neskutečně čtivě napsaná. Určitě bych ji hltala jako román, i kdyby nebyla napsaná podle skutečné osoby, o to víc jsem nadšená. Astrid měla úžasný životní elán, byla z části své duše stále dítětem, uměla se na svět podívat z pohledu dětí, což ruku na srdce, málo kdo z nás dělá a když už , tak co s tím? Astrid našla způsob, bojovala za děti a navíc se dokázala v životě prosadit tak, aby její slovo mělo ve světe váhu. Její dětské knihy jsou světoznámé a stále aktuální . Až po přečtení této knihy jsem se rozhodla dát šanci jejím dětským knížkám.

Určitě musím také zmínit doslov, který postavu románové Astrid ještě více dokreslí a případně odhalí drobnou fikci, i když většina knihy je pravdivý životní příběh jedné úžasné ženy, která neměla v životě vše jednoduché, ale stále si dokázala zachovat veselou a pozitivní mysl. Byla to žena s velkým srdcem.

Knížka mě dojala a velice pozitivně překvapila.

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha mě překvapila, protože jsem jí původně moc nevěřila. Ale toto se povedlo, příběh je neskutečně napínavý a nepředvídatelný.

Bezpečné místo Bezpečné místo Nora Roberts

Noru Roberts čtu poměrně málo, proto pro mě není okoukaná. Neznám její stereotypy, takže mě kniha moc bavila.

Tentokrát se jedná o detektivku pro ženy. Nebo román pro ženy s detektivní zápletkou , která je dobře rozehraná, psychopatický vrah se nezastaví před ničím a je si velmi jistý sám sebou. Ale naše hlavní hrdinka Morgan ho dost rozhodí , začíná se na ni příliš fixovat a postupně se jeho jistota ztrácí. Takový vývoj se málokdy vidí a je svým způsobem zábavný .

Ovšem i Morgan se vyvíjí z nejisté dívky se postupně stává velmi silná žena , i když to není úplně jednoduché.

Román má kromě detektivní linky i životní linku hlavní hrdinky, která se vrací ke své babičce a matce , najde zde rodinné zázemí, skvělou práci barmanky a samozejmě i lásku.

Autorka nás mimo jiné zavede i za bar a popisuje práci za barem, co všechno musí dobrá barmanka umět, není to jen práce , ale i umění.

Knížka se moc příjemě čte, děj je pozvolný a lehce uchopitelný, určitým způsobem fajn odpočinkový.

12.04.2024 5 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Faith Martin (p)

Čistokrevná detektivka z 60.let 20. století odehrávající se v Anglii.
Mě kniha neskutečně nadchla, trochu jsem se jí obávala, čtu převážně detektivky ze současnosti, ale toto mělo spád a napětí. Je tu jiný způsob vyšetřování , přece jen ještě nejsou tak moderní metody a je nutno dát hodně na intuici a výpovědi svědků a tyto výslechy velice citlivě a chytře vést, aby pachatel občas omylem jindy záměrně řekl tu a tam kousek pravdy.

Mladá Trudy, jediná žena v mužském kolektivu, kde tak nějak nikdo neví, co s ní, mi byla od samého začátku velice sympatická a fandila jsem jí. A tak trochu svérázný , ale velice chytrý doktor Ryder, který má také své vážné problémy, se kterými se statečně vypořádává, se pro ni stává skvělým partnerem a učitelem.

Přečteno na jeden zátah, zápletku jsem neodhalila, takže konec byl pro mě velkým překvapením.
Rozhodně doporučuji všem milovníkům detektivek, ať už jste notorický čtenář jako já, ale i sváteční čtenáři budou nadšení.
Knížka je krátká má spád a žádná hluchá místa. Určitě tato kniha bude dobrou volbou i jako dárek pro každého milovníka detektivek.
Já se moc těším na pokračování této série.

Omluva nestačí Omluva nestačí Jane Bailey

Kdybych knihu nedostala jako dárek nikdy bych si ji nepřečetla. Kdybych si nečetla komentáře zde , tak bych knihu nedočetla. Opravdu prvních 100 stran mě nebavilo, potom se děj rozběhne. Určitě je třeba dočíst knihu , aby jste věděli úplně všechno, co se vlastně stalo. Tato kniha je opravdu velmi zvláštní a pokud vydržíte dostane se vám pod kůži.
Nakonec jsem byla hodně překvapená. Velice zajímavý román.

03.04.2024 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Hodně povedená detektivka. Určitě budu v sérii pokračovat. Komu se líbí série od Lisy Regan, tak toto je podobný styl. Děj je napínavý, uvěřitelný a není překombinovaný.

02.04.2024 5 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Oddechová knížka milá a pohodová knížka. Pro nenáročné čtenářky nejen milovnice koček.

31.03.2024 3 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Autor má rozhodně i lepší knížky. Že začátku jsem byla nadšená vypadalo to opravdu dobře. Ale postupně se děj zpomalil a do čtení jsem se musela nutit. Ani závěr mě tentokrát nedostal .

31.03.2024 3 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Po dvou pro mě slabších dílech teď opět skvělé čtení. Úžasně vymyšlená zápletka a zase jsem se i zasmála u některých hlášek Tilly a Poa .

29.03.2024 5 z 5

Lili a záhada v Paříži Lili a záhada v Paříži Jo Clarke

Moc pěkná dětská knížka pro dívky od 9 ti let. Příběh s detektivní zápletkou a záhadou , kterou zde Lili řeší se svými kamarády ze školy, děti navíc i nenásilně seznámí s nejznámějšími místy v Paříži.

28.03.2024 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Zajímavá kniha, ale taky mi trvalo než jsem si zvykla na styl jakým je kniha napsaná. Od autora jsem četla všechno a každá jeho kniha má své kouzlo.
Tato mě hodně zasáhla , bez příkras, i když poeticky, nám ukazuje dobu a život na vesnici v období první republiky a během druhé světové války a po ní. Když to člověk čte tak ho na mnoha místech mrazí. Nechtěla bych v té době žít.

Jen tak mimochodem pávy bych určitě jíst nechtěla v žádném slova smyslu.

24.03.2024 5 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Knížka měla spád, velice dobře se četla. V postavách se bez problémů vyznáte i když je jich tu hodně a každá má nějaké to nepříjemné tajemství. Určitě stojí za přečtení, bavila mě.

24.03.2024 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Bohužel jsem čekala trochu originálnější příběh. Anotace ve mě vyvolala úplně jinou představu knihy než jakou jsem dostala. Jak je na konci knihy napsáno skoro všechno je pravda . Knihy jsem poslouchala jako audio a v tomto případě jsem nad míru spokojená, skvělé načteno perfektní hudba na dokreslení, ta se k mým představám hodila asi nejvíce. Ale příběh jako takový mě moc originální nepřipadal
což je škoda. Co by kdyby se vlastně nekonalo.

23.03.2024 3 z 5

Špina Špina Barbora Bernátová

Mě se hodně líbil už první díl a musím uznat, že autorka si látky udržela a možná ji i trochu zvýšila. Pořád si myslím, že se jedná o trochu jiný typ detektivky než jsme zvyklí. I zde je případ mrtvého učitele nosný a tentokrát se autorka věnuje vyšetřování o něco více, ale stále můžeme vidět i do myšlení jednotlivých postav, což mě hodně baví. Detektivka má v tomto směru určitý přesah a je zde použito téma, které se v literatuře zase, tak moc často neobjevuje. Konec je dobře vyřešený a určitě může překvapit .
Vedlejší příběh Davida a Emy se také zajímavě vyvíjí.

23.03.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Opravdu jsem si nedokázala představit, že mě autorka ještě něčím dokáže překvapit. A stalo se. Opět neuvěřitelný námět, skvělé zpracovaná dokonalá zápletka a opět se týká rodiny
Josie, tentokrát její sestry Trinity. V případě jde opravdu o závod s časem. Josie zjišťuje jak sestru málo zná. Odkrývá se zde dětství , které má i pro spoustu z nás trošku horkou příchuť.
Z mého pohledu brilantní čtení, velmi napínavé, děj je svižný bez hluchých míst. Před autorkou nelze než smeknout.

Pro ty co se boji, že zapomněli některé souvislosti, autorka vás citlivě navede a osvěží paměť jemným připomenutím hlavních bodů z minulosti, což je naprosto dostačující.

22.03.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Z mého pohledu spíše psycho thriller , který má velice rychlý a dost napínavý rozjezd. Kniha se čte jedním dechem, ale tak nějak pořád nevíte na čem jste a co má hlavní hrdinka v plánu. Co se skrývá v její minulosti. Bohužel ke konci dej trošku stagnuje , i když se autorka snažila o překvapivý závěr, trochu to pokazí neoriginální vysvětlení.
Kniha má po celou dobu tísnivou atmosféru, již vyvolávají otázky, které manželé dostávají a které se vám dostanou do mysli ať chcete či nechcete.
Celkově, i když téma není příliš originální, kniha se mi dostala pod kůži.

19.03.2024 4 z 5