Dáda4 Dáda4 komentáře u knih

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Souhlasím s předchozími komentáři. Není to oddychová kniha na dovolenou, spíše vybízí k zamyšlení. Nicméně je psána čtivou formou pro milovníky historie - amatéry. Určitě doporučuji.

13.09.2021 5 z 5

Aféra v Cornwallu Aféra v Cornwallu Liz Fenwick

Tento typ knih čtu jednou za čas, ale vzhledem k recenzím, jsem ji zakoupila a přečetla během pár dní. Krásně vykreslená krajina v jihozápadní Anglii, dobrodružství i romantika mě vtáhly do děje a pustily až na konci knihy. Určitě doporučuji - ideální pro letní čtení :).

05.04.2021 5 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Domnívala jsem se, že se mi po delší době dostala do rukou romantická kniha, ale nastalo milé překvapení. Kniha se velmi dobře četla a měla hloubší smysl a pointu. Určitě ji doporučuji.

25.01.2021 5 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Kniha se mi líbila, přinášela jiný pohled na Annu Boleynovou, a to očima její přítelkyně a snažila se naznačit, že není vše černo-bílé.

19.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem v současnosti četla. Smutná, děsivá, poučná a přitom nádherně čtivá.

05.01.2021 5 z 5

Dáma v modrém hedvábí Dáma v modrém hedvábí Hana Parkánová-Whitton

Kniha, jako i ostatní, se opět četla velmi pohodlně. Autorka se obecně ve svých knihách věnuje většinou méně známým osobnostem historie, proto její knihy ráda čtu. Je to i v tomto případě a opět mohu doporučit. Skutečnosti, které nejsou přesně podle historie, sama autorka vždy na konci knihy uvede.

02.01.2021 4 z 5

Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Agatha Christie

Knížečka se čte lehce a díky citacím Hercula Poirota vrací člověka zpět do děje jednotlivých scén. Za mne určitě plný počet :).

02.12.2020 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Z počátku jsem se nemohla začíst (dcera také ne), ale říkala jsem si, že přece od ní nebudu odcházet. Od poloviny již nabrala spád a jsem ráda, že jsem ji dočetla do konce. Není to příliš výrazný psychologický thriller, ale určitě stojí za přečtení.

08.01.2020 4 z 5

Jako první jsem četla Stoletého staříka, u kterého jsem obdivovala kreativitu spisovatele, ale občas jsem si říkala, že je až moc překombinovaný. Analfabatka však neměla chybu. Doporučuji jako oddychovou četbu, pokud se člověk chce zasmát a odpočinout.

28.09.2019 5 z 5

Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Pavel Kosatík

Protřednictvím knihy jsem se vrátila zpět do minulého století a dozvěděla se mnoho zajímavých informací.

15.06.2018 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh zajímavý, avšak kniha mne zklamala. Asi jsem od ní díky recenzím očekávála více.

20.08.2017 2 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Za mě nápad a téma velmi zajímavé. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na přeskakování jednotlivých dějových zápletek a postav, které se nakonec prolnuly v jeden závěr. Po pár stránkách si ale na to člověk zvykl a nakonec jsem si říkala, že je škoda, že kniha skončila.

27.06.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Zajímavé téma a nepředvítalný závěr.

08.05.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímavá detektivní zápletka, krásně vykreslený profil hlavní hrdinky mající problém s alkoholem, ovšem závěr jsem očekávala trochu méně předvídatelný.

18.09.2016 4 z 5

Královna Dagmar Královna Dagmar Hana Parkánová-Whitton

Zklamání - historická červená knihovna. I když na konci každé knihy autorka vždy vylíčí, co je vymyšlené a co pravdivé, v této knize je většina informací fabulace.

15.08.2016 3 z 5

Lázeňský dekameron Lázeňský dekameron Fay Weldon

Nenadchne ani neublíží. Podruhé bych si ji určitě nevybrala.

19.02.2016 3 z 5

Kniha velmi zajímavá pro ty, kdo se zajímají o lidské vztahy. Jediné, co mi trochu vadilo, že se informace v knize opakovaly několikrát, takže mohla být klidně tenčí.

22.12.2015 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Po přečtení knihy mám rozporuplné pocity. Nebylo to špatné, ale u Agathy Christie jsem byla zvyklá, že až na konci knihy jsem pochopila důvod zločinu a mé představy během příběhu poletovaly různými směry. U této knihy jsem od poloviny tušila, kdo bude vrah.

10.11.2015 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Bohužel jsem asi očekávala od knihy více a tak jsem nakonec byla zklamaná. Oddechové čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

27.10.2015 3 z 5

Francouzky zrají jako víno Francouzky zrají jako víno Mireille Guiliano

Od knihy jsem očekávala spíše pozitivní úsměvný přístup k životu, bohužel typy popsané v knize jsou pro mne jako pracující matku nepoužitelné.

15.10.2015 3 z 5