Christie Christie komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Fenomenální.

23.05.2015 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Takové silnější tři hvězdičky. Mám neuvěřitelně smíšené pocity. Hned od prvního slov mě zaujal autorčin poetický styl psaní. Snad jsem ještě nečetla dystopii s tolika krásnými metaforami a symboly. A také to, jak si autorka hrála s dynamikou textu, jak chytře kladla důraz na důležité výrazy... Úplně mě tím dostala.
Bohužel děj postrádal na akčnosti, téměř celou knížku se skoro nic nedělo. Chybělo mi více propracovaných vedlejších postav a vedlejší dějové linie. Všechno se to zdálo jaksi ploché. A to ani nezmiňuju to, jak povrchní mi přišla "romantická" složka knihy. Ani jednou se mi nerozbušilo srdce ve chvílích, kdy bych romantikou měla šílet. Jak bych taky mohla? Hlavní postavy spolu promluví sotva pár vět a už se milují? Měli mezi sebou více fyzického kontaktu, než konverzace. V jednom kuse se po sobě vrhali, jako by to byla nějaká zvířata. Strašně mě to iritovalo. Hlavně mi to bylo líto, protože Juliett mi kromě toho byla ohromě sympatická a měla obrovský potenciál. No uvidíme, jestli to druhý díl vylepší...

13.05.2015 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Nádherná, poeticky napsaná historická fikce založena na skutečných událostech. Dokonale vykreslené charaktery postav. Opravdu jsem si čtení velmi užila.
4,5/5

07.02.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Lepší než jsem čekala. Úžasné oddechové čtení. Trochu mě štvala hlavní hrdinka, ale ta poezie, ukázky textů písniček, zajímavé vedlejší postavy, krásně romantický příběh - to tomu dodávalo na jedinečnosti.
Kdybych to měla porovnat s Bez naděje - tohle mi přišlo romantičtější a poetičtější (už jenom kvůli básniček), ale Bez naděje má originálnější a akčnější zápletku. Přesto u mě vítězí tato kniha, opravdu mě dostala.
Takových 4,5/5 hvězdiček. :)
A balónková scéna s pěstounským otcem mě opravdu dojala!

26.01.2015 4 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Knížka mě vážně překvapila. Nikdy jsem nečetla nic v podobném duchu. Trošku mi ze začátku vadil styl psaní a některé klišé prvky, které trošičku ubíraly na dojmu, ale přesto myslím, že jde o zcela jedinečnou knihu a vážně se těším, až přečtu celou triologii. (Snad brzy vyjde třetí díl v ČR!)
Za mě takové hodně silné čtyři hvězdičky. :)

03.12.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Kdybych mohla, dala bych tak 4,5 hvězdičky. co se stylu psaní týče, byl tento díl nejsilnější. Celý příběh byl i dobře strukturovaný a neměl žádná hluchá místa. Ovšem co se vztahů týče, přišlo mi to trochu moc velké klišé a neoriginální. Celkově se mi ale líbí svět, který pro nás Cassandra připravila a rozhodně jde o knížky, které se vám dostanou pod kůži, i když třeba nejsou úplně nejlepší nebo nejkvalitnější. :)

17.11.2014 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Kniha byla přesně taková jaká jsem čekala - sladká. Což není nutně špatně.
Postavy byly dost povrchní a obyčejné, oblíbila jsem si snad jen sestřenku od Cat.
Příběh byl dost předvídatelný a moc jsem nechápala, jak se mohli dva mladí lidé do sebe tak vášnivě zamilovat, když spolu promluvili sotva pár vět, ale budiž, asi to k těmto knížkám patří.
To, že děj odhrával v 16. století dodávalo knížce super kouzlo a dost to zvýšilo mé mínění o knížce.
Shrnuto podtrženo, knížka je milá, asi spíše pro nenáročné mladší čtenářky.
Za mě tak dvě a půl až tři hvězdičky. :)

08.11.2014 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Knize dávám jednu hvězdičku. Proč tak málo? Tady jsou mé důvody:
1) Námět je zcela neoriginální a nepoutavý. Jedná se o klasický příběh slušné holky a "zlobivého" kluka, co se zamilují. Nemám nic proti prvoplánovým příběhům, asi klišé námětům, když jsou ovšem hezky zpracovány. A tento moc dobře zpracován nebyl. Na zápletce nebylo nic překvapivého, asi do poloviny příběhu se zdálo, že nás čeká velké překvapení a zápletka okolo Abyiny minulosti, avšak rozřešení bylo předvídatelné a hloupé.
2) Postavy jsou neuvěřitelně nesympatické. Minimálně tedy pro mě. Chovají se hloupě a na svůj věk dosti nevyspěle. Aby si zahrávala úplně se všemi a ještě si myslela, že je to normální. NENÍ. Schovávala své špatné rozhodnutí za tím, že nechce lidem kolem sebe ublížit a při tom se jen chovala sobecky. Nesympatická a nestálá osoba. Ani Travis nebyl o moc lepší. Působil nereálně a labilně. America byla hloupá. Zastávala se své kamarádky i ve chvílích, kdy by jí nejvíce pomohlo, aby jí jenom otevřela oči a ukázala jí, že se chová hloupě.
3)Dalo by se jmenovat daleko více, než jen tři důvody, ale nechci vás unavovat. Dalším velkým důvodem pro mě byl špatný styl psaní. Často jsem byla při popisech situací tak zmatená, že jsem nevěděla co se děje. V jednu chvíli jsou na přednášce, nikde není nějaká zmínka o konci hodiny a už jsou venku? V jenu sekundu má na sobě sukni a hned na to uplné džíny? Žádné pěkné metafory ani rozvinuté věty. Myslím, že každá patnáctiletá puberťačka s trochou cítění pro literaturu by dokázal napsat daleko lepší romanci (která dle mého nározu nebyla romantická ani trochu). Překlad byl taky otřesný - slova matyka nebo já a můj přítel jsme byly - opravdu byla do očí.

11.10.2014 1 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Asi první čtvrtinu knížky jsem obracela oči v sloup a říkala si, jak prvoplánové všechno je a jak hned od první kak to skončí. Byla to hezky popsaná romance, ale na mě až moc sladké a tak jsem si vduchu říkala, jak tomu dám tři, nebo dvě a půl hvězdičky a bude. Jenže! Ona mě ta knížka úplně převezla. Možná právě proto, jak moc jsem si myslela, že to bude jen romance, tak mě zaskočila konečná hloubka příběhu se všemi těmi překvapivými zvraty! NIKDY by mě takováhle zápletka na začátku nenapadla! NIKDY! Byla jsem úplně šokovaná. A narozdíl od debe v komentáři níže, mi jejich chování přišlo super. Mě samotné je osmnáct a štve mě, že v každé knížce jednají všichni tak impulzivně a nezodpovědně, nemoudře a pubertácky. Ne všichni jsou takoví a bylo hezké vidět, že i Sky a Holder můžou být rozumní.
Hvězdičku nebo hvězdičku a půl strhávám za sáhodlouhé postelové scény, které jen ubíraly na romantice a přidávaly na kýčovitosti. Jo já vím, proti gustu žádný dišputát, jen tohle není můj vkus. :)

28.08.2014 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Misrovské dílo. Citlivě, originálně a překvapivě zpracované téma, které vás možná dožene k slzám. Plné hlubokých myšlenek a nádherných ilustrací.

21.08.2014 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Nechápu proč nemá kniha vyšší hodnocení. Naprosto mě uchvátila. To, že je psaná v první osobě, z pohledu duševně narušeného, jí dodává na kouzlu. Neříkám, že mě všechny ty popisy zápasů bavily, ale knížka byla tak neuvěřitelně reálná a smutná, plná léčení a překonávání špatných chvil a přesto tak kouzelná. Ach! miluju jí!

17.06.2014 5 z 5

Penderwickovi Penderwickovi Jeanne Birdsall

Kouzelní knížka! Když mi bylo jedenáct, naprosto jsem ji zbožňovala! s odstupem času mohu říct, že měla takový nádech Malých žen, ale rozhodně nešlo o kopii. Jedna z nejpěknějších knížek, co jsem jako malá četla!

16.06.2014 5 z 5

Deník Melanie Martinové Deník Melanie Martinové Carol Weston

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, když mi bylo deset! :) Hrozně jsem si zamiolovala formu, jakou byla knížka psaná a dodnes si pamatuju, jak jsem jí v posteli četla a nechtěla jí odložit! :)

16.06.2014 4 z 5

Poprask v lunaparku Poprask v lunaparku Hortense Ullrich

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, když mi bylo tak deset. Milovala jsem jí tak moc, že si některé scény z knížky pamatuji dodnes (je mi 18)!

16.06.2014 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Fantastická knížka! Byla psána velice poutavým a čtivým způsobem. 'Každá kapitola je psána z pohledu někoho jiného (a střídají se čtyři hlavní postavy), přičemž příběh každého z nich je velice zajímavý a poutavý. Do kapitol jsou také zařazeny vpomínky hlavních hrdinů, které pomohou osvětlit situaci. Hrozně mě to chytlo a těším se na další díl!

15.06.2014 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Jedna z nejoriginálnějších a nejzajímavějších knížek co jsem kdy četla. milovala jsem ji. Milovala jsem, jak je A v každé kapitole jný člověk, byl mi sympatický tím, že byl hodně přemýšlivý a hodně četl, milovala jsem, že knížka měla i zajímavý děj.
Jednu hvězdičku ale ubrat musím. Kdyby se daly dávat půl-hvězdičky, strhla bych jen půl. V mnohém jsem nesouhlasila s názory autora, což je naprosto normální a v pořádku, ale mě to prostě knížku trochu znehodnotilo a ubralo jí to na kouzlu. Nemyslím si, že je úplně jedno jestli je někdo v holčičím nebo klučičím těle, myslím, že to že jsem holka je velká část mé identity a prostě jsem se přes to nějak nemohla přenést.
ale rozhodně doporučuju!

05.06.2014 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Po první knize jsem šáhla po druhém dílu jenom proto, že jsem chtěla vědět, jak přívěh skončí. Druhý díl je ale ještě lepší než ten první. Hlavní postavu jsem si sice nijak extra nezamilovala a neobdivuju a styl psaní je to opravdu lehký, ale pokud od knihy ani víc nečekáte, je to příjemné oddechové čtení. Taková super rychlá letní knížka k vodě. A musím říct, že je to strašně napínavé, četlo se to jedním dechem a přečetla jsem to během jediného dne!

30.05.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jaká škoda, že se nemůřou dávat půl hvězdičky! Knížce bych dala tak 3,5/5.Celkově byla knížka velmi dobrá a poutavá, námět velice zajímavý, jen mi lezlo na nervy, že spisovatlka popisovala postavy, jako by psala pro třináctileté slečny a nedokázala jsem se ztotožnit s hlavní postavou a to i přes to, že je jen o rok mladší. Každopádně pravdou je, že knížka vás doopravdy pohltí a nepustí, dokud jí nedočtete. Podle mě úžasné prázdninové čtení a zápletka je velmi zajímavá, hned jsem se vrhla na druhý díl!

28.05.2014 4 z 5

My dva spolu My dva spolu Joshua Harris

tahle knížka mi pomohla srovnat si mé priority a zůstat nohami na zemi. Netvrdím, že je to popis toho, jak by se správný křesťan měl chovat, ale je velmi povzbuzujícící přečíst si příběhy lidí, kteří na tom jsou podobně jako já. :)

18.05.2014 4 z 5

Střetnutí Střetnutí Frank Peretti

Jedna z mých absolutně nejoblíběnějších knížek! Má všechno, co by správná detektivka měla mít a ještě navíc má duchovní rozměr! Perektní!

18.05.2014 5 z 5