book74worm book74worm komentáře u knih

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Tohle bylo opravdu špatné... jako když máte mizerné rande s upoceně žertujícím chlápkem. Snaží se, pořád mele, padají z něj trapné vtípky a vy jen promýšlíte, jak uniknout.
Vydržela jsem do strany 32.

17.02.2024

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Červená knihovna, zasazená do atraktivního prostředí skotské Vysočiny. Jazykově dost jednotvárné, postavy dost ploché... ale jako odpočinek po konci semestru dostačující.
Jeden z mála případů, kdy seriál je výrazně lepší, než kniha - skvěle hraje krajina, oko těší sexy kilty a především sošný, rezavý Jamie Fraser, samozřejmě.

13.07.2023 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

(SPOILER) Skvěle popsaný prožívání nešťastný holky, s celkem funkční a milující rodinou, která ale nedokáže poskytnout dostatek přijetí a intimity. Popis všemožných taktik vyhýbání se jídlu, vyjadřování potřeb a pocitů byl bolestně uvěřitelnej, o to víc mě čím dál víc vytáčel vztah/nevztah s Tomem.
Opravdu je možný si s někým několik let intenzivně psát a volat, plánovat svatbu a společnou budoucnost, a přitom se nikdy nesetkat, neznat ani celý jméno? Jak moc v háji musí člověk být, aby se s něčím takovým spokojil? Přiznám se, že jsem až doufala v rozuzlení typu manipulativní psychopatickej soused, protože tohle mi smysl nedávalo.

17.08.2022 2 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Uf...Tohle mi nesedlo, možná proto, že neposlouchám Stouny a nemám ráda Medvídka Pú; Mariin životopis se mi ovšem líbil a Bouře ve Strakově akademii mě až pamětnicky dojala. 3 * z 5

09.08.2020 3 z 5

Jsi to ty? Jsi to ty? David Nobbs

Dočteno jen díky čtenářské výzvě a dostatku času vzhledem k nouzovému stavu. Postrádala jsem avizovaný britský humor, na který jsem se těšila. Úplně k zahození to nebylo, dvě * jsou tak akorát.

19.04.2020 2 z 5

Integrovaná psychoterapie Integrovaná psychoterapie Jiřina Knoblochová

Základní literatura pro zájemce o psychoterapii, zvláště o integrativní směr. Čtivá, přesto dostatečně odborná, s popisem užití různých technik. Ocenila jsem zevrubně popsané podmínky v terapeutické komunitě v Lobči i ve Vancouveru.

30.12.2019 5 z 5

Sestřička Sestřička Raymond Chandler

Odloženo na straně 80, Marlow asi není nic pro mě.

04.06.2019 1 z 5

Jaká barva mi sluší? Jaká barva mi sluší? Veronique Henderson

Dobré základy, pokud někdo tápe, tipy na kombinace, uspořádání šatníku a celkové vyladění stylu. Vzhledem k šíři záběru spíše povšechné informace.

26.06.2018 3 z 5

Měj mě rád/a Měj mě rád/a Markéta Hejkalová

Po přečtení se dostavil pocit, že jsem okusila z dortu pejska a kočičky. Je tu spousta ingrediencí, pro každého něco, a na konci tak z původně zajímavého propletence postav trčí LGBT, ženy v burkách, náznaky konspiračních teorií i politik, co maká a mnohem více.
Dočteno jen proto, abych se dozvěděla, koho s kým ještě dokáže dát autorka, kterou mám velmi ráda jako překladatelku, ještě dohromady.

25.03.2018 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nerozumím vysokému hodnocení této knihy, mě nenadchla ani neurazila, nicméně dočíst jsem ji dokázala, takže 3* z 5. Jak už tu kdosi psal, postavy mi přišly ploché, neživotné, děj prakticky nulový, dopředu se posouval pouze střídáním časových rovin. (Asi si budu muset před dalším podobným dílem načíst nejprve podmínky pro udělení Pulitzerovy ceny.)

05.08.2017 3 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Vysoké hodnocení díky playlistu na základě uvedených skladeb. Skvělý nápad, výborně se poslouchá. :) Samotný příběh je dost nerealistický, ale příslušné pasáže byly vesměs OK. ;)

27.07.2017 4 z 5

Kniha je pěkná, ale tak nějak skoro 300 stránek pořád dokola to samé. Jedna hvězdička, že jsem ji dokázala dočíst (co by člověk neudělal pro knižní výzvu...!) a ta druhá je za líbivé fotky. Pro mě trochu zklamání, očekávala jsem více o životním style Dánů, a ne pořád dokola jen o svíčkách, teplém oblečení a radosti pobývat s přáteli.

26.07.2017 2 z 5

Philomena Philomena Martin Sixsmith

Málo Philomeny.

02.07.2017 3 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Kniha, která mě nutila přemýšlet nad svým postojem k mateřství, která kladla nepříjemné otázky, co bych dělala, kdyby... Včera jsem si ji připomenula filmovým zpracováním, a jistě i díky Tildě Swinton se pocity, které vyvolala kniha, zase trochu připomenuly... Doporučuju, pokud rádi čtete knihy, co jenom nehladí a na které musíte myslet i nějakou dobu po přečtení poslední stránky.

02.07.2017 5 z 5

Rus je ten, kdo miluje břízy Rus je ten, kdo miluje břízy Olga Grjasnowa

Je mi líto, že na postihnutí všech nuancí osudů hlavní hrdinky a jejích přátel nejsem dost vzdělaná historicky, politologicky ani zeměpisně. Smekám před překladatelkou, Terezou Semotámovou.

29.05.2017 2 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Namlsaná filmem jsem se pustila do knihy - trochu mě zklamalo už to, že uvnitř jsem čekala fotky modelů, ale bohužel, kromě obálky obrázky jaksi nejsou, což zrovna tady chybí... Horší bylo, že se mi nedařilo orientovat v jednotlivých postavách, nemělo to spád. Takže nedočteno. Jeden z mála případů, kdy je film opravdu lepší, než kniha.

24.05.2017 1 z 5

Vosí továrna Vosí továrna Iain Banks

4*, a dala bych 5, kdybych se dozvěděla, jak to dopadne s Erikem! :)

30.04.2017 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Odloženo na straně 85, bohužel. Hodně jsem se těšila, ale Ptáček 2 to prostě není, i když je fakt, že jsem ho četla před lety. Přesto si nemyslím, že bych tehdy dokázala louskat cokoli, co by mělo tak nepříjemnou hlavní hrdinku, prakticky nulový děj a šroubované dialogy.

13.04.2017 1 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Další setkání s Hájíčkem a opět jsem nebyla zklamaná - není malých příběhů, malé, osobní dějiny nejsou méně dramatické, než ty z učebnic. Uvěřitelné, životné postavy, zvědavost až do poslední stránky, jak to dopadne. Spokojenost.

03.04.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

No... tak já nevím, vzhledem k poprasku, která ta kniha vyvolala, jsem si ji přečetla, ale jednotlivé postavy byly naprosto nerozeznatelné jazykem, který používaly, a to mi dost nesedělo. A konec jakoby bez konce. Pro mě 2 * z 5.

28.03.2017 2 z 5