berila berila komentáře u knih

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Od autorky jsem toho přečetla již dost a patří mezi mé oblíbené. Ale tento thriller mě neoslovil a podle mě patří mezi horší autorčiny počiny. Takové to bylo nějaké rozhárané, v části na hřbitově na konci knihy jsem si říkala, co se to vlastně děje. Přes tyto výtky určitě budu číst i další knihy autorky.

18.04.2024 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tento díl se mi líbil méně než předchozí, ale přesto určitě stojí za přečtení.

16.04.2024 4 z 5

Ohňová země Ohňová země Pascal Engman

Vůbec to nebylo špatné, ale * ubírám za tu velkou spoustu stříleček se spoustou mrtvých, to vážně nemusím. Jinak téma hodně drsné. Uvidím, co přinesou další díly a k přečtení doporučuji.

16.04.2024 3 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Tohle je za mě velmi povedená série. Sympatičtí vyšetřovatelé a vlastně už nemám co dodávat. Další díl už mám ve čtečce a to hovoří asi za vše.

16.04.2024 5 z 5

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

Tato série se mi moc líbí. Je to přesně to, kvůli čemu detektivky čtu. Postupné rozplétání případů až ke konečnému rozuzlení. Vůbec nemusím spoustu akčnosti, spojenou se spoustou mrtvých. Takže k přečtení doporučím.

16.04.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Už v komentářích u předchozích dílů jsem napsala svůj názor na autorku, co se týče psaní detektivek. Přes 1000 stránek je opravdu moc, spíše než detektivka je to román s detektivní zápletkou. Spousta jmen, obsáhlé diskuze na twitteru, ve kterých se dalo špatně orientovat. Nemělo to spád, jaký bych si u detektivky představovala. V podstatě čtu sérii kvůli oběma hlavním protagonistům, a tady mi to autorka zase zkomplikovala, takže chtěnechtě musím čekat na další díl.

09.04.2024 3 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Další výborný díl této série. Určitě stojí za přečtení.

07.03.2024 5 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Pane jo, to je tedy thriller podle mého gusta. Kdybych mohla, dám ještě více *.
Určitě všem doporučuji. Vypadá to na začátek série a už se těším na pokračování.

05.03.2024 5 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Hrozně těžké čtení výborně napsaného thrilleru. I když autor díky bohu nezachází do detailů, stejně jsem musela některé pasáže přeskakovat. Tohle téma opravdu nedávám, pachatele bych rovnou věšela hlavou dolů, žádné vězení bych jim nedopřála.

22.02.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Od autora mám přečteno zatím celou sérií a byla jsem vždy spokojená. Tohoto dílu jsem se trochu bála, protože téma byl horor. Horory zásadně nečtu (přečetla jsem dva: Carrie a Cujo a mám tak do konce života vystaráno, prostě se mi při jejich čtení dělá zle). Thriller je výborný, i když se mi zdá, že autor,podle mě, jednoznačně nevysvětlil jednu vraždu. Za to dávám * dolů.

20.02.2024 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Vůbec to nebyla špatná detektivka. Taková vcelku poklidná atmosféra, žádné potoky krve a nervy drásajíci scény, prostě příjemné počtení. Určitě zkusím i další knihu od autorky.

20.02.2024 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Co napsat, začátek, odehrávající se v historii, mě návnadil. Pak přišla dlouhá nuda v přítomnosti, už jsem to chtěla vzdát, naštěstí se děj vrátil zpět do minulosti a už to byla paráda až do konce. Pěkná detektivní zápletka, část jsem si dala brzy dohromady, ale zbytek ani náhodou. Určitě doporučuji k přečtení.

06.02.2024 4 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Tato je přečtená 4. kniha v sérii a bohužel musím konstatovat - za mě klesající úroveň. Neustálé řešení rodinných vztahů začíná už být dost otravné. Spád to mělo až ke konci, ale takový dost málo uvěřitelný. Navíc hlasy mrtvých (u autora se objevují ve všech mnou přečtených knihách) zde byly už byly přes míru. Celkově žádná sláva.

28.01.2024 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Dočteno, sláva. Mnoho stran, chybějící napětí, dost velká nuda. Ostatním přečteným knihám série se to zdaleka nevyrovná, tři * jsou až moc. Snad budou další díly lepší.

23.01.2024 3 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Jednoznačně se podepisuji pod komentář ArwernAragorn, lépe to nevystihnu. Tolik jsem se těšila, autorka píše výborně a teď přijde takovéto utrpení. Mám i další díl a opravdu nevím, jestli se do něj pustím.

14.01.2024 2 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Předchozí díl se mi líbil více, takže hodnotím o jednu * méně. Určitě však budu pokračovat ve čtení série.

04.01.2024 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tak tohle byl opravdu hodně drsný a výborný thriller. Autorka opravdu umí.
Určitě doporučuji k přečtení.

04.01.2024 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Půjdu zcela proti proudu. Kniha mě nebavila, v podstatě pořád dokola to samé. Na můj vkus příliš mnoho popisů všeho možného. A konec? Pachatel je nakonec známý, ale ostatní zůstane pro mě nedotažené. Nechci prozrazovat děj, takže nebudu popisovat, o co se mi jedná. Já jsem tedy příliš spokojená nebyla.

04.01.2024 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Sérii jsem četla postupně, tento díl teprve teď. Celá série je hodně drsná, i když dobře napsaná. Tento díl je toho jen dokladem. Spousta zajímavých informací o hmyzu, ale při čtení o něm jsem se tedy necítila moc dobře. Přemýšlím o posledním dílu série, ale když jsem si přečetla o čem bude, tak do něj nejspíše nepůjdu. Těch hrůz už na mě bylo moc, chce to něco odlehčeného.

21.12.2023 4 z 5

Za řekou Styx Za řekou Styx Patricia Cornwell

Tak tento díl mě trochu zklamal a to hlavně v objasnění první vraždy. Tady se mi zdá, že autorka nevěděla, co napsala na začátku, protože na konci některé okolnosti vraždy vůbec nebyly objasněny a asi ani být nemohly (nechci prozrazovat děj, takže to dál nerozvedu). Co se týče druhého úmrtí, tak to objasněno nebylo vůbec. Škoda, autorka píše čtivě a určitě si i přesto přečtu další díly.

17.12.2023 3 z 5