Bee Bee komentáře u knih

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Jodi Picoult jsem si v poslední době dost oblíbila a líbí se mi od ní prakticky všechno, ale tohle je pro mě zatím její nejlepší kniha. Líbí se mi střídání pohledů a flashbacky, ve kterých postupně rozkrýváme pravdu o tom, co se skutečně stalo a co k tomu vedlo. Zároveň chválím práci s postavami, protože jsem jim to prostě věřila - např. reakce Melanie Goldové byla perfektní, bavil mě i vztah Emily s Chrisem. Dějově to pro mě bylo zajímavé, knihu jsem doslova nebyla schopná odložit a dnešek přežívám v práci jako zombie. Takže za mě určitě pět hvězd.

15.07.2016 5 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Tohle je prostě moje srdcovka. V okamžiku, kdy vychází kniha od Briggsové, všeho nechávám a čtu, dokud není konec. Budu už jako zaseklá deska, ale musím znovu říct, že spolu s autorským duem, který stojí za sérií Kate Daniels, se (alespoň pro mě) jedná o nejlepší knihy tohohle žánru.
Co se týče děje, nemám jako vždy co vytknout. Na politikaření fae se těším už od chvíle, kdy vyhlásili svoji nezávislost - trošku mě možná zklamalo, že se toho nestalo víc, ale bavilo mě to. Autorka má svět vymyšlený do posledního detailu, nikdy nenarazíte na slepá místa nebo něco, co nedává smysl. To samé si troufnu říct o postavách, které jsou perfektně propracované a neustále se vyvíjejí. Navíc se tento svět stále rozšiřuje o další postavy, které i ve svém počtu působí reálně a uvěřitelně. Líbí se mi, že Mercy není přehnaná hrdinka a ví, co si může dovolit - i když je schopná na to všechno vzápětí zapomenout a nechat se přizabít. Adam je prostě Adam, brala bych ho všemi deseti :)
Škoda jen čekání na další knihy.

30.06.2016 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Možná jsem měla od knihy až moc velká očekávání. Jak autorka sama zmínila, většinou píše jiné charaktery a Fej je absolutně odlišná hrdinka, která mi až tak k srdci nepřirostla. Námět se mi líbil, je nápaditý a prostředí je vykreslené parádně, avšak spousta je toho nedotažená. Hodně se mi líbilo, jak je tu popisován zvuk, který je v tomto světě neznámý. Postavy mi celkově k srdci nepřirostly, byly na můj vkus poměrně mělké a rozhovory mezi nimi byly občas dost zvláštní. Myslím, že Richelle Mead víc sedí akčnější hrdinové a jiné prostředí.

24.06.2016 3 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Jako vždy nemám absolutně co vytknout. Čtení mi uteklo tak rychle, že jsem se až upřímně podivila, že už je konec. Opět musím zmínit, že autorská dvojka naprosto dokonale pracuje s postavami. Dokázali vytvořit celý komplexní svět plný uvěřitelných postav, které jsou propojené, vypracované a uvěřitelné (když nebereme v potaz skutečnost, že to jsou všechno namakaní, krutopřísní zabijáci, ale komu by zrovna tohle vadilo?). A ten humor! U téhle série se křením jako blázen pokaždé, když nějakou knihu otevřu.
Co se děje týče, je skvostný, plný akce a klasických hrdinských kousků, které sice končí jako obvykle, ale to už asi ke Kate patří a vůbec mi nevadí, že je to už taková zaběhlá klasika. Navíc tu přibývají momenty, kdy Kate dohání vlastní rodina a to mě prostě baví, protože všech sedm knih k tomu směřovalo a myslím, že nás čeká skvělé vyústění.

24.06.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Autorku jsem si celkem oblíbila, ale předchozími díly si nasadila laťku hodně vysoko a tento příběh pro mě byl mnohem slabší. Dějová linie jede po předvídatelné koleji, kdy je čtenáři od počátku jasné, jak se bude vztah hlavních postav vyvíjet, ale styl psaní je příjemný a je z toho nakonec taková oddechovka.
Určitě zmíním ještě flashbacky do minulosti - mužský pohled se zde autorce lehce nezdařil, ale když to opominu, jsou tyto výlety do minulosti značným plusem jinak předvídatelnému ději.
Sice to bylo slabší, ale zase se to četlo samo, a když zrovna nemáte náladu na nějaký majstr štyk, určitě je to dobrá volba.

21.04.2016 4 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Po dlouhé době jsem pustila do tohoto žánru a vůbec mě to nezklamalo. Námět nemá chybu a neuvěřitelně se mi líbí, jak je tu popsán postupný vývoj celé situace. Hlavní hrdinka je vytržena ze svého spokojeného a, co si budeme povídat, také perspektivního a do detailu naplánovaného života, a během chvíle ztratí naprosto všechno. Autorka s touto postavou pracuje skvěle, její vývoj je pochopitelný, myšlenkové pochody také. Co se děje týče, máme tu jen pohled hlavní hrdinky a myslím si, že velkým plusem jsou různé útržky rozhovorů, SMSek a nařízení vlády, které navozují perfektní atmosféru. Vše se ubírá předvídatelným směrem, ale čtenář je stále ve střehu a já si to opravdu užila. Takže za mě dobrý. Na další díl se chystám.

13.04.2016 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Jako první jsem před pár lety viděla filmové zpracování a rok co rok na něj koukám znovu. Takže když jsem konečně narazila na knihu, neváhala jsem a pustila se do čtení. A nezklamalo mě to.
Líbí se mi, že můžeme vidět hlavní postavy "růst" a vyvíjet se. Dostáváme takový průřez životem a zároveň i vztahem obou protagonistů a jako velké plus musím zmínit, že to vůbec není žádný slaďák od Nicholase Sparkse, to by totiž celý tenhle příběh zkazilo. Je to psáno realisticky a zábavně, u některých pasáží jsem se smála neuvěřitelným způsobem. Nechybí tu samozřejmě i negativní chvíle v životech postav, ale to patří k životu a je to tu pojato tak, jak to je. A to se mi líbí.
Co se týče závěru knihy, nemělo to chybu, autor stále pokračuje v realistickém duchu a tak nějak mi to tady sedlo. Určitě doporučuji k přečtení.

12.04.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Musím se přiznat, že když jsem kolem téhle knihy kroužila, vždycky mi proběhlo hlavou, že to určitě bude nějaká "trapná motivační kniha, na kterou momentálně nemám čas". Ale nedalo mi to a jeden výtisk jsem ukořistila v knihovně. Jaké pak bylo moje překvapení, když jsem se po pěti minutách začetla takovým způsobem, že jsem to přečetla na jeden zátah! ( a navíc zjistila, že to s motivační knihou nemá pranic společného )
Rozhodně jsem nečekala takový krásný a poutavý příběh, přistihla jsem se, že jsem po dlouhé době opět četla nedočkavě a nemohla se odtrhnout.
Podle mě je velkým plusem rozdělení knihy na dva pohledy a různé časové úseky a určitě také skvělá práce s postavami a hlavně jejich psychologií. Celé je to navíc psané opravdu zvláštním stylem.
Kniha je podle mě naprosto geniální, a budu se opakovat - krásná. Autorka nádherně pracuje s postavami a dokáže udržet čtenáře napnuté jako kšandy. Za mě rozhodně pět hvězd a musím si ji okamžitě pořídit do sbírky.

12.04.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak druhý díl byl pro mě lepší, než ten první, i když to pořád nebylo ono. Dějově mi to sedlo, ale opět se tu vyskytovaly naprosto zdlouhavé popisy, které mě prostě neberou. Každopádně zápletka byla skvělá a napínavá. Trochu mi to chybí dynamika a akce, Harry Hole je navíc dost zvláštně melancholická osobnost, ale snad mu přijdu na chuť.

05.08.2015 3 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Když už jsem se vrhla na severské detektivky a spisovatelské duo Lars Kepler ve mně zanechalo takový nadšení, nemohla jsem opomenout tuhle sérii. Musím už zpočátku říct, že mě to docela zklamalo. Harry Hole jako hlavní postava je pro mě zatím záhadou, chvílemi mi byl dost sympatický, ale ve valný většině mi prostě nesedl. Asi to není můj typ hlavního hrdiny.
Co se děje týče, taky mám co vytknout - celkem zajímavou zápletku tady otravují popisy všeho možného - opravdu, autor popisuje snad všechno a pro mě až neuvěřitelně otravně. Na druhou stranu se mi líbily různé bajky, kterými je příběh protkaný. Práce s postavami, ta mi tady prostě nesedla, já jim to prostě nežrala, nějak jsme se nikomu nedostali na kobylku. Ale celý případ byl dost zajímavý, takže se zmítám někde mezi dvěma a čtyřma hvězdama díky naprosto protichůdným pocitům. Rozhodla jsem se pro tři.

29.07.2015 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha mě bavila od začátku do konce. Za návrat Erika jsem byla opravdu ráda, nemělo to chybu. Bylo to dost napínavé, i když to bylo poprvé, co jsem to rozuzlení viděla přicházet někdy od poloviny knihy, vůbec mi to ale nevadilo, bavilo mě to stejně. Joonna je prostě týpek a bez něj by ty knihy nejspíš nestály za nic. Každopádně ten konec mě naprosto dostal, jsem zvědavá na další díly.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak tohle je naprostá špica. Autoři nám celou sérii hází drobečky informací a v tomhle díle se konečně rozjede očekávaná akce a navíc se dostaneme na kobylku Joonovi. Určitě se tu musím zmínit, že jsem si hodně oblíbila Sagu, a to už v předchozích dílech. Tady s ní máme víc akce a to je prostě super. Byl to snad nejakčnější díl a taky podle mě zatím nejlepší.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Třetí díl série opět neměl chybu. Joona je tu tentokrát jako pozorovatel, ale ani to mu nebrání v jeho stylovém vyšetřování. Tenhle případ se mi líbil zatím nejvíc, když jsem rozečítala část o Floře, valila jsem oči z důlků a přemýšlela, co to má jako znamenat, ale postupem času se ukázalo, že je to prostě dokonalá zápletka, na kterou bych vůbec nepřišla.
Joona jako hlavní postava válí, ze všech osob, které se v sérii mihnou ho mám opravdu nejradši. Celá série určitě stojí za přečtení.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tenhle díl mi připadá ještě lepší, než ten první, i tak jsem oběma dala po pěti hvězdách. Atmosféra knihy je skvělá, autoři vás drží napjaté celou věčnost a ty případy prostě nemají chybu.
Líbí se mi, že jsme se tady trošku dostali na kobylku Joonovi, protože podle mě je to skvělá hlavní postava. Je to perfektně promyšlené, děj ubíhá ani nevíte jak a je to totálně neodložitelná kniha.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Fííha.. detektivky skoro vůbec nečtu a je naprostá náhoda, že jsem narazila na Stalkera a zjistila, že tahle série existuje. A jsem za to fakt ráda, protože to prostě nemělo chybu!!
Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšanda a nakonec jsem to přečetla během jednoho odpoledne, protože, jak jsem zjistila, od knih této dvojice se neodchází. Pokud se chystáte tuhle sérii rozečíst, doporučuju vám začít během dovolené, protože zavírat ji kvůli tomu, že vystupujete z vlaku, to se prostě nedá.
Zápletka je perfektní, napětí by se dalo krájet a práce s postavami je bezvadná. Lars Kepler je pseudonym pro manželský pár, který píše společně, a to potvrzuje mou domněnku, že nejlepší knihy vždy vzejdou ze spolupráce ženy a muže.

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Tak na tohle jsem se opravdu hodně těšila a nezklamalo mě to. Autorka má opravdu zvláštní styl psaní a trošku mi tu nesedla ta er forma, ale to už je věc preferencí. Postavy jsem si oblíbila už v prvním díle, některé víc, jiné zase míň, ale jsou perfektní. Námět knihy by v rukou jiného autora asi nebyl tak parádní, ale Julianna Baggot si s tím skvěle poradila, svět který vytvořila je prostě úžasný - i když si nejsem jistá, co to vlastně vypovídá o mně.
Rozjezd knihy je takový pomalejší, ale pak to určitě stojí za to. Atmosféra je celou dobu naprosto geniální, dalšího dílu už se nemůžu dočkat.

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Na druhý díl jsem se opravdu těšila. Musím říct, že to je poprvé, co jsem se setkala s dvoudílnou sérií, ale řekla bych, že tady je to i celkem dobře. Podle mě byl totiž druhý díl o dost slabší. Kvůli dlouhému prostoji mezi knihami, jsem si znovu přečetla jedničku, a v porovnání s ní tu je trochu horší práce s postavami. Některé se změnily k nepoznání, další už mi nepřipadaly tak reálné, jako v předchozím díle. Co se děje týče, chvílemi mi to připadalo dost uspěchané, hlavní hrdinové běhali z místa na místo a bylo to dost zmatečné.
Samozřejmě to má hodně plusových bodů za námět, ze kterého jsem unešená ještě teď. Líbí se mi prostředí, ve kterém se to odehrává, a když opomenu zmatečný děj a prapodivné chování některých jedinců, byl to celkem zajímavý zážitek.

27.07.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Když jsem rozečítala první díl, neměla jsem tucha o co půjde a co od toho čekat a naprosto božsky mě to překvapilo... Takže když jsem se konečně dostala k dalšímu dílu, byla jsem celá natěšená, ale musím říct, že teď už to nebylo ono. Dějově mi to nepřišlo nic moc, ale nejvíc mě štvala hlavní hrdinka. America je v tomhle díle úplně na odstřel - její nerozhodnost, změny názorů, to, že se po ničem nepídí, místo, aby věci řešila, radši propukne v pláč.. Sem tam se ještě objevily chvíle, kvůli kterým jsem si ji oblíbila, ale mockrát ne. Aspen a Maxon jsou pro mě kapitola sama o sobě. Postavy se chovají nepochopitelně, nevěřila jsem jim to a děj mi nepřišel tak promyšlený, jak by mohl být. Čekala jsem od toho víc, ale oddechovka to byla supr. Další díl i tak budu číst, snad se tím autorka vrátí znovu do sedla.

30.06.2015 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Tohle byla kniha přesně podle mého gusta a musím říct, že byla naprosto dokonalá. Je sice krátká a psána poměrně jednoduše, jenže si myslím, že zbytečné natahování by Dárci jen uškodilo. Myšlenka knihy je perfektní a přiznám se, že jsem ji ještě nebyla schopná pustit z hlavy. Ač nejsem fanda takových konců, uznávám, že jiný by se tam prostě ani nehodil. Určitě je to perfektní kniha na zamyšlení a já se k ní ještě několikrát vrátím.

30.06.2015 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Popravdě se přiznám, že po předchozích dílech, který byly fakt našlapaný, jsem očekávala něco trochu víc, ale i tak mě to bavilo, tak jako mě baví valná většina autorčiných knih. Díl mi připadá slabší i co se týče postav, ale i tak jsem jim to věřila a bavili mě.
Co se děje týče, máme tu míň akce, ale i tak se posuneme dál, Sydney s chladnou hlavou řeší, co se vyřešit má, akorát ten Adrian byl lehce plonkovej. Hlavní zápletka je zřejmá už od začátku - najít Jill, ale máme tu, jak už je zvykem, i několik vedlejších linií, což si myslím, že je dobře a Mead to zvládá skvěle. Čtení mě bavilo a hrozila jsem se konce, ale když jsem dočetla, byla jsem naprosto spokojená, i když bych zvládla dalších 20 dílů, ale tak už to prostě je. Rozhodně stojí za přečtení celá série.

30.06.2015 4 z 5