andream andream komentáře u knih

Osudová láska Osudová láska Erich Segal

Na mě trosku červená knihovna s předvídatelným dějem . Čte se to ale dobre, kniha je tenká takže jako oddychovku mužů doporucit

11.03.2024 3 z 5

Opravdu hluboky pribeh, i kdyz neni psan do hloubky spis povrchni vypraveni, coz nic nemeni na velice ctivem a smutnem pribehu, od ktereho se proste neda odejit jednoznacne doporucuji a davam plny pocet hvezdicek.

23.01.2024 5 z 5

Krátké kapitoly jsou super, jinak jsem moc nepochytala styl psani- zadne emoce postav ani psychologie jednání hodně přímé reči a témeř žaldný popis čehokoli.. i presto se kniha cetla dobre a tema sudet a cechu versus nemcu je jako vzdy zajimave a pritom tak hrozné urcite doporucim k precteni

30.07.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Poslouchala jsem jako audioknihu, jako skvělou audioknihu podotýkám.
Kniha je rozdělena na tři části a každou část čte jiný interpret, což je super a umocnuje to celkový dojem, který je absolutně úžasný. Ke konci se vše v knize spojuje a dává smysl, pochopíte o čem to celé vlastně je... pochopíte že pokud nefunguje komunikace a důvěra tak nefunguje vlastně nic... moc doporučuji tuhle knihu.

26.04.2023 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Poslouchala jsem jako audioknihu, pani Zawadska namluvila knihu moc pekne, doporucuji

12.04.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Uzasne! Dlouho me kniha tak nevtahla a musrls jsrm ji precist behem dvou dnu jednoduchy styl psani mi maximalne vyhovuje, pro zmenu konecne kniha, ktera se odviji chronologicky a ne porad prolinani vice casovych usekujednoznacne doporucuji a uz ted se tesim na druhy dil

07.04.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Z počátku se mi pŕíběh docela vlekl a moc nebavil, pak uz se to to rozjizdelo a bylo zajimavejsi. Nicmene romanek se zvkastnim koncem, preslazenym a presto smutnym. Nebyla to ma prvni autorova kniha, cetla jsem od neho uz urcite vic lepsich knih, ale tuto presto rizhodne nezatracuji a kdo ma rad tento zanr tak urcite doporucim precist.

06.01.2023 4 z 5

Sklouzni se v dešti Sklouzni se v dešti Lenka Parýzková

Skvele napsáno! Téměr celé je to o pobytu v psychiatricke lecebne a vecech kolem. Znovu se mi potvrdilo podezreni, ze v lecebne z vas udelaji pokud mozno jeste vetsiho blazna! Hlavne at zobete prasky, to je reseni na vse. Závěr knihy byl famózní a posledni stranka me donutila kapnout slzu… vsem jednoznacne doporucuji, stoji za precteni a zamysleni se…

01.01.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Cte se moc dobre, kratoucke kapitoly a zadné zbytecne kudrlinky… jednoznacne doporucuji

26.12.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Wauuu… uzasna kniha, i kdyz na cteni je potreba se opravdu soustredit a premysle pri tom… mam moc rada i ostatni knihy p. Tučkové a tak jsem vedela, ze i tato me nezklame… a nezklamala, jdete do toho. Velka poklona autorce, za knihou je videt obrovsky kus dobre odvedené práce.

07.06.2022 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Další díl série opět mezklamal. Cte se to opravdu velmi snadno a rychle, velice čtivé. Hned se vrhám na další díl…

04.05.2022 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Velmi dobre se to cte, kniha nema hlucha mista a urcite doporucuji vsem.

23.04.2022 5 z 5

Stíny mých otců Stíny mých otců Helena Šmahelová

Velice zajímavá kniha, mapuje nelehký život předků, jejich každodenní těžký život, narození, svatby, náboženství, smrt, pohřby... prostě všední život, která oproti tomu, o žijeme ted, byl opravdu velice těžký.
Kniha je velice poutavě napsaná, střídají se osudy jednotlivých generací, dozvíte se také mnohé zajímavé informace, např o hospodaření, plodinách, dobytku, náboženství, robotě, nevolnictví atd.
Rozhodně vřele doporučuji každému přečtení této knihy, kterou jsem objevila jenom náhodou.
Hned začínám číst druhý díl, který doufám bude neméně zajímavý.

27.02.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Ze začátku jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, přišlo mi to ploché a jakoby pohádkové.... vzhledem k tomu, že na téma holocaustu mám načteno už opravdu hodně knih, z nichž dost bylo syrově drsných až přímo neuvěřitelně drastických mi tato knížka přišla prostě slabá... nicméně tento můj pocit se s pokračující četbou knihy vzdaloval a řádky, které popisují Eddiho život po válce mi daly pochopit, jak to vlastně starý pán měl poskládáné. Klobouk dolů před ním, klobouk dolů před tím, že přes všechno co jeho tělo bylo nucené vydržet se dožil 101,5 roku. Wau!! Kniha má v sobě velké poselství a mnoho neuvěřitelně silných myšlenek... Přečtěte si ji a zamyslete se. Určitě budete vědět nad čím.

05.02.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak to byla opět jízda, miluju Carterovi krátké kapitoly, díky nim se kniha čte uplně sama a je problém přestat... mohu jen doporučit.

04.02.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Krasna kniha s originalni zápletkou… stridani deje Lilly a Julie vas nuti cist dal a dal.. pribeh je smutny a kruty, nicmene docela ze zivota, bohuzel. Kniha se cte sama a muzu jenom doporucit.

20.01.2022 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Velice čtiva kniha, cte se sama a tezko se od ni odchazi… za me sice romanticka oddychovka, ale napsana tak dobre ze davam plny pocet hvezdicek. Smutna a chvilemi beznadejna , o to vetsi radost mam z dobreho a hlavne uzavreneho konce.. doporucuji moc.

11.01.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Tak mě se kniha opravdu líbila. čtivá od první stránky do posledni, v knize nebyly hluchá místa. Druhá část knihy byla velice překvapivá se spoustou odhalení. Celkově kniha nebyla nijak drsná, spíše mi přišla psaná lehce nad věcí.
Každopádně určitě neprohloupíte, když se do knihy pustíte. Jednoznačně doporučuji.

06.01.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak to byla jizda, konec absolutne nepredvidatelny, nuti vas cist dalsi a dalsi stranku… super jsou kratoucke kapitoly, diky tomu to odsypa jeste vice… hednoznacne doporucuji a jdu na dalsi dil serie

27.12.2021 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Poslouchala jsem jako audio knihu, moje prvni kniha od Fitzeka, a urcite ne posledni.Pribeh byl malicko prekombinovany a obcas hsrm se ztracela, nicmene celkovy dojem je dobry a autira radim mezi oblibene

08.12.2021 4 z 5