andreapistkova andreapistkova komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knihu jsem přečetla na jeden nádech a přímo si ji zamilovala. Je to jedna z těch knih, kterou si vezmete po nějaké době zpět do rukou a znovu si ji přečtete a najdete v básních úplně jiný význam, než když jste je četli poprvé. Osobně já se ke knize moc ráda vrátím a popravdě se na znovu setkání moc těším. Vřele doporučuji.

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Moc jsem netušila do čeho jdu když jsem si knihu pořídila, ale vůbec toho nelituji. Většinou mám problém se do knihy začíst, tady jsem se začetla prakticky ihned a nemohla se odtrhnout. Výborně napsaná kniha. Ano některé technické věci jsem nepobírala, ale to u mě nemá na kvalitu knihy žádný vliv, i tak byla kniha skvělá. Lépe jsem vstoupit do nového roku nemohla. Vřele doporučuji.

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Kniha, která u mě způsobila dvouměsíční pauzu od čtení. Po dočtení jsem na ni nemohla přestat myslet. Až tak moc mě zasáhla a myslím, že to bylo nejlepší čtení roku 2017. Kniha vás skvěle vtáhne do děje a musím se přiznat brečela jsem prakticky od začátku do konce. U knih nebývám tak emotivní, ale tady to šlo samo. Až na ten epilog, který podle mě v knize být nemusel, je kniha skvěla a můžu jen doporučit.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Po přečtení jsem zkrátka nevěděla co si mám myslet. Nevěděla jsem prakticky nic. Jen v srdci neskutečná prázdnota a v hlavě zmatek. Jsem člověk co by na sebevraždu nikdy nepomyslel, ale nějaká ta černá období jak to tak bývá přijdou a zase odejdou. Při čtení této knihy jsem měla pocit že jsem na okraji jen se pohnout a jsem v tom zas po uši. Ale knihu jsem dočetla a konec probrečela, protože i když ve mě kniha vyvolávala maličko depresivní myšlení, nedalo mi to a musela jsem ji dočíst. Jen doufám, že má hora čeká. Tak hurá na cestu!

10.10.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Téma "nadváha" mi není tak úplně cizí. Proto se mi příběh velice líbil. Miluju Libby a hlavně to jak dokáže každého tak bravurně usadit. Je docela stejná povaha jako já a to mě na příběhu hrozně bavilo.

10.10.2017 3 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Líbí se mi až do konce celková propojenost následovníků trůnu v celé serii Narnie. Jde vidět, že autor nad touto propojeností přemýšlel. Ale ten konec. Ano možná jsem ho nepochopila. Ale přišel mi tak náhle ukončený, že na to jak pan autor popisuje některé pasáže, které klidně mohl vynechat bych čekala možná něco lepšího co by tuto sérii uzavřelo.

10.10.2017 2 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Druhá kniha ze série co se mi líbila více než ostatní. Asi to bude tím, že v obou případech se putuje a je v tom nejvíce dobrodružství. Nikdo zkrátka neví co je na jejich cestě čeká.

10.10.2017 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Líbil se mi fakt, že je to úplně jiné jako ve filmu, ale nakonec asi vím proč je film tak moc odlišný.

10.10.2017 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Musím říct, že tenhle díl z celé série Narnie, mě nejvíce vtáhl do děje. Nevím přesně čím to bylo, ale bylo to pro mě pěkné zpestření celého příběhu.

10.10.2017 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Spíše příběh pro děti. Není to celkově špatný příběh, ale zřejmě jsem ho měla číst dřív.

10.10.2017 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Knihu jsem četla jako první v pořadí a líbila se mi. Je pěkné vidět jak to všechno začalo. Jak se Narnie probouzí k životu. Ale nějak jsem se nemohla začíst a některé popisné pasáže mi přišli zdlouhavé. Proto 3*.

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Kniha, která se čte poměrně rychle, ale obsahově mě zas až tak nezaujala. Chvílemi mě dokázala vtáhnout, ale občas jsem měla pocit, že už se to moc táhne a když nastal konec řekla jsem si jen "To je vše?" Takže pro mě slabé 2*

10.10.2017 2 z 5

Jelikož jsem viděla dřív film představovala jsem si fantastická zvířata o dost lépe. A musím říct, že hodně z fantastických tvorů v knize chybí. Například já bych v knize nepohrdla ďasovci, tesráli a dalšími tvory, které jsem viděla ve filmech a neobjevili se v knize. Ale i tak se mi kniha jako taková velice líbila.

06.07.2017 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Znát lépe pravidla a historii vymyšleného sportu, než reálného např. hokeje či fotbalu může někomu připadat smutné. Ale mě ne. Prostě se s tím smiřte mudlové.

06.07.2017 3 z 5

Kniha je napsána formou scénáře, takže se četla velmi rychle. Já osobně jsem ji přečetla během jednoho dne. Po dočtení jsem měla, a stále mám takové smíšené pocity. Začátek byl na mě velmi rychlí, ani jsem se nestačila zorientovat. Celkově to bylo nějak moc rychlé, ale neříkám, že se mi to nelíbilo jen asi nemám úplně na tuto knihu definitivní názor.

06.07.2017 1 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Velmi napínavý příběh, který mi doslova vyrazil dech. Tato poslední kniha byla doslova třešničkou celého příběhu. Konec byl velmi napínavý a dojemný a musím říct, že děj celé této série ve vás od samého začátku vzbudí silné emoce. Nebo aspoň ve mě určitě.

06.07.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mě velice mile překvapila a vážně smekám před autorkou a tím jak bravurně propojila děj postav. Mě se kniha velice dobře četla a určitě můžu doporučit dál. :)

08.02.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tuhle knížku jsem dlouho ve své knihovně přehlížela, nějak se mi do ní nechtělo,ale co jsem po ní sáhla nemohla jsem přestat číst. Je to napínavé, zamilované a svým způsobem neobyčejné. Moc se mi kniha líbila, ale ten konec...

13.01.2017 5 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Musím říct, že jsem od knihy čekala asi něco víc, ale dala jsem jí šanci a od poloviny mě mile překvapila. Začalo se to konečně více rozvíjet a moc se mi líbilo rozuzlení, které bylo velmi dobře promyšlené, aspoň tedy podle mého názoru.

13.01.2017 3 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Musím říct, že nejsem ani překvapená, ale ani zklamaná. Po pravdě jsem si toho moc od druhého dílu neslibovala, ale musím říct, že oproti prvnímu dílu jsem se začetla mnohem víc. Tomuto dílu nechyběla zápletka a děj byl možná i v jednu chvíli napínaví, i když docela předvídatelný. Až na konec příběhu, který byl na můj vkus až moc přeslazený, se mi tato kniha líbila a určitě doporučuji těm, kteří rádi sáhnou po romantické a odlehčené četbě.

04.01.2017 4 z 5