Aires - KomentářeDívka v leduDívka v ledu

Na začátku jsem měla chuť Dívku v ledu poslat k ledu...
Naštěstí jsem se brzo začetla a příběh si začala více užívat. Přesto nemohu souhlasit s tím, že si Dívka v ledu zaslouží nálepku bestseller. Četla jsem mnohem napínavější detektivky a thrillery, ze kterých doslova mrazilo. Dívce v ledu se nepovedlo mě vtáhnout do příběhu natolik, aby ve mě vyvolala nějaké emoce, chuť zabásnout vraha a fandit detektivce Fosterové. Byl to čtivý, průměrný příběh, kterému k dokonalosti chybí pořádná dávka akce a méně arogantní vyšetřovatelka :)

20. února


Mrazivý oheňMrazivý oheň

Podvrženci, trollové, skrytá města a trollské čárymáry. Podivný příběh? Ten nejpodivnější...

Po dočtení této knihy jsem dost rozpačitá. Kniha sama o sobě je čtivá, zaujme a pobaví. Ale nesedí mi celkově ten nápad, který není domyšlený. Mezi námi žijí skrytě trollové. Podobají se lidem, ale mají své vlastní schopnosti. Žijí v utajených městech o kterých lidé nemají tušení a unikají jejich pozornosti (ještě je neodhalil ani Google Earth). Královstvím trollů vládne král nebo královna. A protože se musí nějak živit, posílají své děti, podvržence, do bohatých lidských rodin. V nich dítě vyrůstá a v 18-letech je pro něj poslán stopař, který ho má přivést domů, zpět mezi trolly. A pomoct mu vyluxovat bankovní konto rodičů. :D

Nemůžu si pomoct, ale tenhle svět mi přijde trochu na hlavu. Vážně autorka věří, že tohle může fungovat? Utajená města? Měla si z Harryho Pottera aspoň vypůjčit odpuzovací kouzlo proti mudlům. Vážně se mohou ztratit stovky bohatých dětí? Tohle chce kouzlo zapomnění z Harryho Pottera. A když se s někým skamarádíte a on vám po 5 dnech řekne, že jste troll a máte s ním jít do trollího zámečku, půjdete? :D

A ten konec, to byl prosím vážně konec? Kniha působí jako polotovar, hamburger, který někdo opekl jen z jedné strany a řekl si že už to stačí. Ve druhém díle nám Amanda Hocking asi naservíruje tu druhou půlku. :) Ale já bych radši prosím celý :D

11. února


SirénaSiréna

Oceán ti daroval život. Teď mu 100 let služ jako Siréna. Nezestárneš ani o den, nebudeš nemocná. V přítomnosti jiných lidí mlč, dokud nenastane čas pro zpěv. Jakmile ten čas přijde, zpívej bez váhání...

Těmito pravidly se řídila Kahlen, kterou oceán zachránil před utopením, celou dobu svojí služby. Teď jí zbývá posledních 20let služby. Jenže potká Akinliho, který si získá její srdce. Ona a on. A mezi nimi samotný Oceán...

Na Sirénu jsem četla hodně kritiky a byla tak připravená na to, že to nebude nic dokonalého. Jenže mě ten příběh kupodivu bavil. Jasně, neseká se tu mečem, nelítá na dracích ani tu nejsou sexy princové Maxonové jako v Selekci. Kahlen je naivka, co se zamiluje na první pohled a celá kniha je jedna velká rozkošná romantika. Ale jinak se čte krásně, bavila mě a i příjemně překvapila.

Sirénu doporučuji, ale pozor- nezkoušejte ji srovnávat se Selekcí. Selekce je jednoznačně lepší, ale také jiná. Siréna je čistá romantika, při jejímž čtení vám v uších hučet Oceán :)

26. března


Hot BoysHot Boys

Hot Boys si zaslouží plný počet hvězdiček.Kniha mě při čtení celou dobu bavila, zvláště hlášky Chrise.Příběh je zahuštěný tak neuvěřitelnou dávkou sexappealu, erotiky a charismatem Chrise, že snad žádnou ženu nenechá chladnou.Může se zdát, že jde jen o jednoduchou, prostou romanci bez nějaké větší pointy, ale opak je pravdou.Kniha je i plná akce a napětí souvisejícím s Tařinou minulostí.Chrise si po pár stránkách oblíbíte a tak mu jistě odpustíte i pár jeho negativních vlastností, jako je přílišná sebedůvěra a občasná arogance.:D

03.08.2014


Temná horečkaTemná horečka

Temná horečka mě mile překvapila.Svět Dananů je příjemný zpestřením oproti všemožným upířinám apod. MacKayla mi byla sympatická, těch situací, kdy se nejvíce stará o své nehtíky v knize zase tolik není a pokud ano, tak jenom na začátku.V průběhu děje totiž Mac prodělá úplný "restart", kdy se z barbínky změní v bojovnici :)
A nemůžu zapomenout na tajemného Jericha Barronse, muže, který ví naprosto přesně co chce a navíc je příjemně okouzlující.V knize je jen pár okamžiků, kdy se zdá, že jeho kouzlu začíná propadat i Mac, ale žádnou velkou romantiku nečekejte.Nejvíc mě ale zajímá- kdo nebo co je sakra Jericho zač??:)

09.11.2013


Běsni a zuřBěsni a zuř

Znáte už Brigid Quinnovou? Temperamentní dámu na prahu šedesátky, která loví vrahy, jako by nic a na potkání trousí vtipné hlášky? Jestli ne, je nejvyšší čas se seznámit :) I přes pokročilý věk Brigid nemá problém pronásledovat vrahy a kniha je tak plná akce. Zápletka je dobře promyšlená a v knize vás čeká spousta překvapivých zvratů :) Je to výborný thriller, ke kterému se ráda někdy vrátím :)

16.08.2015


Stínová královnaStínová královna

Skvělá anotace, nadšené ohlasy a velká očekávání, s tím jsem do knihy šla. Nebylo to špatné, ale kniha postrádala něco, co by mě přinutilo se začíst a fandit hlavním postavám. Děj mi přišel zrychlený, místy překombinovaný a proto mi zpracování knihy nesedlo a hlavní hrdiny jsem si neoblíbila. V knize je totiž akce doslova na každé straně a tak si za jednu kapitolu užijete deset útěků, ještě víc kouzlení a ještě víc útoků...Skvělý nápad, ale na mě to bylo až moc překombinované. :)

19.11.2016


Němý křikNěmý křik

Kniha s akční zajímavou zápletkou, která slibuje velký čtecí zážitek. Akce v ní bylo dostatečně, příběh měl svižné tempo, ale ten velký zážitek se přesto nekonal. Nějak mi nesedl styl psaní, nepřehledné dialogy, ve kterých ztrácíte přehled, kdo s kým mluví a povaha detektivky, motorkářky a ranařky Kim Stoneové, která zpočátku nepůsobí právě sympaticky :)
Není to špatná kniha, ale četla jsem i lepší krimi :)

24. března


Přijdu tě zabítPřijdu tě zabít

Protože mám ráda seriál Sběratelé kostí, rozhodla jsem se i přečíst celou knižní sérii od Kathy Reichs.Začala jsem prvním dílem Přijdu tě zabít, a výsledný dojem je skvělý!
Knížka je moc dobře napsaná, čte se rychle a nebudete se od ní moct odtrhnout, protože budete neustále napnutí, co bude dál :)
Co se týče porovnání se seriálem- tak seriál je úplně jiný, nesrovnatelný s knižní Brennankou.To ale ničemu nevadí, protože úžasný zážitek budete mít jak ze sledování seriálu, tak i ze čtení této knihy. :)

28.10.2013


MlhovinaMlhovina

Mlhovina je další z řady dystopií a odehrává se ve vesmíru.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale do paměti se mi zapsala spíše jen Waverly.Ta je odhodlanou bojovnicí, která si nenechá nic namluvit a řídí se srdcem.Její vztah s Kieranem je ale podivný,jejich láska působí trošku naplánovaně.

Mlhovina má i menší nedostatky- jako že autorka podle mě naplno nevyužila všech možností, které se jí nabízely.Vždy jenom něco nastínila a rychle od toho šla pryč.Je to škoda, protože pokud by se věnovala detailům a více se rozepsala, mohla být Mlhovina poutavější.Takto kniha působí poněkud zjednodušeně, jako řadová kniha pro náctileté.Samotný příběh je ale napsán dobře, čte se lehce a děj je svižný :)

28.10.2013


Tygrovo prokletíTygrovo prokletí

Tygrovo prokletí je skvostná chuťovka.Plná akce a scén ala Indiana Jones.Příběh je nápaditý, neotřelý a až na dost natvrdlou hlavní hrdinku je dokonalý.Už kvůli oběma tygrům stojí za to si knihu přečíst.Tygří bratři jsou originální postavy a oba mě chytili za srdce.Dost už bylo upírů, vlkodlaků a andělů, teď tu jsou jedineční plyšoví prokletí tygříci, co čekají na osvobození! :)

22.08.2014


Zlomená srdceZlomená srdce

Zlomená srdce je perfektní kniha pro zpříjemnění dne.Jde o nenáročnou, mírně klišovitou knihu se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, která se čte rychle, skvěle vás pobaví a není v ní nouze ani o dojemné a romantické chvilky. Výborná oddechovka :)

08.01.2015


Měděná rukaviceMěděná rukavice

Měděná rukavice je ještě čtivější a chytlavější, než první díl :) Jakmile se začtete, knížka vás už nepustí a vžijete se do Callova příběhu :) Opět s ním budete jíst lišejníky, bloudit chodbami Magisteria, čelit nové výzvě a doplňovat bodíky na jeho seznam zlosynnosti :) Vlažný začátek vám rychle vynahradí zbytek knihy :)

13.02.2016


NářekNářek

Nářek byla má první přečtená pkniha s víláckou tématikou.Rozhodně je nutné pochválit výborné popsání víl, které jsou v Nářku prezentovány tak, jak bych si je sama představovala a to velmi realisticky.
Pokud by jste ale byli zvědaví na nějaké podrobnější vysvětlení jak vílí svět funguje, nedočkáte se jej.Čtenář je do příběhu vhozen po hlavě, nestačí se divit co se to vlastně děje a nikde se nic moc nedozví, proč se to tak děje...
Některé situace jsou také poněkud přitažené za vlasy.Já sama jsem občas naříkala nad smýšlením a jednáním hlavní hrdinky..
S odstupem času a při zamhouření jednoho oka není Nářek až tak špatný.Je čtivý a dokonce po přečtení určítého množství stránek, příběh začne i dávat smysl.

28.10.2013


Sbírka motýlůSbírka motýlů

Celá kniha je o lovu na muže, sexu, neschopnosti vyrovnat se s ukončením předchozího vztahu a zase o sexu.. Lucie mi bohužel nebyla příliš sympatická.Vadí mi některé její vlasntosti- je neustále nespokojená, přelétavá a každý muž má problém se jí zavděčit. Zkrátka mám úplně odlišné životní hodnoty, než porovnávat, který z mých tří současných milenců je nejlepší...
Jistě, sex a vysoký počet sexuálních partnerů k tomuto typu četby patří, ale Lucie prostě nemá nic, čím by čtenáře do příběhu vtáhla, upoutala..
Jako oddechovka dobré, ale nějakou hlubší myšlenku tato kniha nemá, ani vás ničím výrazně neuchvátí..

28.10.2013


EspressologieEspressologie

Skvělá knížka, hlavně úžasná oddechovka u které si nejlépe odpočinete právě s hrníčkem espressa..Čte se lehce, hlavní hrdinka je příjemná, zápletka jednoduchá a předvídatelná, ale přesto zajímavá ;)

28.10.2013


Alchymie věčnostiAlchymie věčnosti

Alchymie věčnosti, jak už počet stránek napovídá, je spíše jednodušší oddechovka.Střídání těl je nové, zajímavé téma, které mě bavilo, ale zasloužilo by si více prostoru, stránek a celkově více rozvést.Kniha mi tak přišla nedotažená, určitě by se s ní dalo dále pracovat a trošku ji vyšperkovat k dokonalosti ..:)Hlavní zápletka je jednoduchá, ale bavila mě a hl.hrdinové jsou také sympatičtí :)
Konec je tajemný, takže jsem opravdu zvědavá na pokračování ! :)

28.10.2013


Černá labuť vzlétáČerná labuť vzlétá

Mě se kniha poměrně líbila, ale je pravda, že má své mouchy a není to typická urban fantasy.Garet vybočuje z početné řady urban fantasy hrdinek, které jsou obvykle drsné holky, co nejdou pro ránu daleko..Garet není tolik průbojná, spíše je úplně obyčejná.Bohužel to platí o jejím charakteru a i o charakteru Willa, oba jsou sympatičtí, ale nijak se s nimi neztotožníte a výrazněji nezaujmou.
V knize je i romantická linka, která ovšem úplně nefunguje tak, jak by měla, není tam ta správná chemie.
Námět slibný, ale autoři se s ním nevypořádali dobře.V knize je málo akce, prospělo by jí trošku zkrouhnout objem 400 stránek a vynechat popisy..Pokud vás baví urbanky s drsňačkami prošpikované pořádnou erotikou, typu Anita Blake, poohlédněte se radši jinde.

01.11.2013


Vlčí touhaVlčí touha

Příjemná erotická romance, která se skrývá pod nenápadnou anotací.Hlavní hrdinové sympatičtí, poměrně si je oblíbíte a s radostí budete číst, jaká mezi nimi přeskočila jiskra :)Erotické pasáže jsou dobře napsané, nepůsobí jako něco, co bylo do děje násilně vepsáno, ale působí přirozeně a tak jak mají- tzn. opravdu eroticky ;) Velkým bonusem je, že celý děj není jen o sexu, ale točí se i okolo jisté tajemné kletby.. :)

16.11.2013


HorečkaHorečka

Horečka začíná prakticky v tom okamžiku, kde první díl končí.Rein se konečně podařilo utéct a doprovází ji Gabriel,který je sice sympaťák a narozdíl od Lindena i jasný klaďas, ale za celou dobu toho moc nenamluví,ani nevykoná.Nebyla jsem nadšená ani prostředím ve kterém se kniha odehrávala.Nevěstinec madam Soleskiové mi tam tak nějak přebýval, chybělo mi prostředí vily doktora Vaughna a Linden.Původně jsem očekávala, že ve druhém díle se dozvím více o Vaughnovy a o viru, kvůli kterému všichni umírají mladí...
Horečka je sice stejně zajímavá a originální jako první díl, o něco akčnější, ale prakticky o ničem.Nic nového se nedozvíme a situace se oproti prvnímu dílu moc nezmění..No snad Fortuna Libri vydá i poslední díl, jsem zvědavá jak to celé skončí :)

24.11.2013


Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnoty

Kniha mohla dostat navíc pátou hvězdičku- za lepšího Christiana a více romantiky.Christian už není jen mega bohatý sexy byznysman se zvrhlými potřebami, ale ušel obrovský kus cesty a je v tomto díle představen jako nemocný člověk, který za své temné touhy až tak úplně nemůže, protože si zkrátka prožil své..Anastasia ho přinutila změnit náhled na svůj dosavadní život a on se tak snaží být jiný a dát Anastasii to po čem touží- své srdce a lásku.. A Anastasia se pokouší ho vytáhnout z jeho temnoty.Takže ještě jednou- velké + za jiného Christiana.
A naopak velké - za to, že se autorka nepokusila vyhnout se ohraným klišé z minulého dílu (vnitřní bohyně, kousání rtu apod..)a místo toho ještě nová přidala..(neustále pochyby Any o tom, jestli je dost dobrá a jestli by se na světě nenašel někdo vhodnější a lepší než ona)

12.01.2014


PřechodPřechod

Přechod mě nadchnul.Při čtení jsem sice místy měla nutkání nějakou tu nudnější pasáž přeskočit a pochybovala jsem o tom, jestli vůbec rozuzlení na konci bude stát za to..A stálo.Právě závěrečná část na mě nejvíce zapůsobila a ačkoliv má Přechod své mouchy, udělal na mě silný dojem.Je jednou z knih, které mají skutečně poutavý děj a které vás něčím osloví..Navíc vybočuje z řady upířin, protože Cronin stvořil opravdové bestie, vampýry, kteří by Edwarda ze Stmívání hravě rozcupovali. Cronin stvořil monumentální příběh, detailně propracovaný a s jedinečnou mrazivou atmosférou.O jeho kvalitách vás přesvědčí zejména poslední stovka stran a skvělý závěr.Jen si připravte dávku trpělivosti a odvahy, kterou budete potřebovat na probojovávání se kupou zbytečně dlouhých popisů..

03.08.2014


Zůstaň se mnouZůstaň se mnou

Krásná knížka s jednoduchým dějem, který ji ale na zajímavosti neubírá.Je napsaná lehce a čtivě, jako oddechovka, ale donutí vás se nad ní zamyslet.Při čtení si uvědomíte, jak jednoduché je vše ztratit a příběh vás silně zasáhne, protože to co se stalo Mie se může stát každému z nás.Patří k těm knihám, které ve vás zanechají dojem.

18.10.2014


Krásná katastrofaKrásná katastrofa

Skvěle napsaná kniha, která se zaměřuje hlavně na nefunkční vztah Abby a Travise..Kniha je jako jízda na horské dráze.Nahoru a dolů.Mají světlé chvilky, plné lásky a romantiky, kdy máte v krku knedlík a přejete jim, aby už vše bylo v pořádku.A pak přijde pád dolů.Kniha je čtivá a nebudete se od ní moct odtrhnout.Společně s Abby a Travisem prožijete střídavě oblačno v jejich vztahu..I když jsem občas měla problém s hlavními hrdiny a jejich chováním, ve výsledku se mi Krásná katastrofa opravdu líbila a nejspíš bude patřit mezi ty knihy ke kterým se vícekrát vracím..

19.11.2014


EdenEden

Snila někdy vaše romantická dušička o dokonalém klukovi, který by vám při měsíčku ukázal všechna souhvězdí? Pokud je odpověď na předchozí otázku ano, tak popadněte knihu Eden a seznamte se s Ryanem Westlandem. V knize si s ním užijete spoustu romantiky, s kterou to autorka trochu přepískla. Je škoda, že se cestování časem a planetce, okolo které se vše točí, nevěnovala více. .Knize dávám tři hvězdičky, je to milá čtivá knížka, kterou zvládnete přečíst za jedno odpoledne. Oddechová pohádka o tom, jak zachránit svět :)

13.07.2015


Útěk z teritoria smrtiÚtěk z teritoria smrti

Zajímavý nápad, který má určitý potenciál. Ale určitě by to šlo zpracovat lépe, mnohem lépe. Takhle je kniha kostrbatě napsaná a je v ní možné téměř všechno. Lovit obojživelníky na poušti, za jednu noc se naučit střílet líp než Katniss a podobných nelogických věcí tam bylo víc...:D Občas jsem si nebyla jistá, jestli to je parodie na Labyrint, nebo to autor myslí vážně :) Ale když dokážete okázale ignorovat všechny nesrovnalosti, není to tak zlé :)

10.01.2016


Bez šanceBez šance

Knížka si vysloužila tři hvězdičky. Ne, že by byla průměrná. Je to dobrá kniha, která stojí za přečtení. Ale.. čekala jsem fascinující a temnou dystopii, jak se slibuje v anotaci. Nápad Rozpojení, zákon o životě, to je nesmírně zajímavé téma. Ale pořád mi v knize chybělo něco, abych si řekla, ano tohle je geniální. Bez šance na mě působí spíše jako kniha pro mladší čtenáře, hlavními hrdinové jsou totiž třináctiletí puberťáci a všechno to bylo takové ploché. Nedokázala jsem se do příběhu opravdu pořádně vcítit. Kdo ví, možná jsem prostě jen očekávala moc :)

02.05.2016


Kaleidoskop srdcíKaleidoskop srdcí

Příjemně čtivá oddechová knížka, patří mezi lepší v tomto žánru, ale na pět hvězdiček to není :) Za pár dní zapomenete o čem byla :) Hlavní hrdinka navíc po ostatních vyžaduje schopnost telepatie a protože její milý Oliver telepatii vážně neovládá, hádají se kvůli hloupostem :D A ten sladký závěr je možná až přehnaný, ale jinak to je čistá romantika :)

15.05.2016


Tažení do TearlinguTažení do Tearlingu

Určitě mě někdo podfoukl a vyměnil pravou úžasnou Královnu Tearlingu za tenhle blaf. Druhý díl byl totiž 500 stran o ničem, přesněji o čekání na útok mortského vojska. Během té doby se nestalo nic převratného a nějaká ta akce se rýsuje až na samém konci knihy. Navíc je kniha neosobní, bez emocí a víc prostoru než Kelsea mají postavy absolutně nedůležité. Tažení do Tearlingu doplatilo na typické prokletí druhých dílů, je jen záplatou pro věrně čekající čtenáře, aby měli co číst.

19.11.2016


Prastarý mečPrastarý meč

Rick Riordan má nekonečnou zásobu nápadů. Po předchozím seznámení s bohy Egypta, Říma a Řecka, tentokrát přichází na řadu bohové severské mytologie. Ódin, Frey, Thór závislý na seriálech nebo prolhaný záporák Loki? Seznamte se, to jsou noví hrdinové této série. Autor si drží svůj vtipný, lehký styl, knížka je proto sázkou na jistotu :) Skvěle pobaví a ukáže vám, že hrdinství je pěkně otravná a napínavá dřina :)

25.11.2016


BolestBolest

Očekávaná detektivka o vyšetřovateli, který vidí duchy a cítí jejich bolest. Tajemna a duchů tu ovšem bylo pomálu, za to nedůležitých postav mraky. V cizích jménech a záplavě postav jsem se ztrácela. Zajímavý a chytlavý děj, ale v knize bylo tolik postav z divadla, že chyběl snad už jen údržbář a popelář, aby to bylo kompletní. :D

12.12.2016


Třpytný dvůrTřpytný dvůr

Zajímavá a čtivá knížka, ale kde jsou ty doby VA, kdy jsem knihy od Richelle přímo hltala...
Třpytný dvůr se jí rozhodně povedl více než Neslyšno, hlavní hrdinka sympatická, prostředí lákavé a mužský hrdina je k sežrání. Ale bylo to krapet překombinované. K dobré knize by stačila i jen polovina děje. Neustále mi to připomínalo jinak okecanou pouť do Nového světa- Adorie/ Ameriky, za lovem zlata...
Ale i tak to bylo příjemné čtení :)

09. ledna


Císařovy čepeleCísařovy čepele

Nejlepší kniha, kterou jsem za dlouhou dobu četla.
Opět se potvrdilo, že i když mám ráda YA fantasy a dystopie, mojí největší srdcovkou je pořádná fantasy :) A Císařovy čepele jsou skvělá kniha, která si zaslouží místo na poličce vedle Tolkiena a George R. Martina :)

14. ledna


Rudý úsvitRudý úsvit

Tak tohle je kniha, pro kterou stojí za to běžet hned zítra i v antarktických mrazech do nejbližšího knihkupectví. Pierce Brown vytvořil chytlavé, návykové a pořádně drsné Hunger Games pro dospělé. Opět je v sázce svoboda národa, opět tu jsou mocní protivníci, lstivější a bezcitnější, než si umíte představit :) Společnost rozdělená na kasty, utiskovaní Rudí, mocní Zlatí. Spousta krve, pár pulsních zbraní a odhodlaný hlavní hrdina, který chce prolomit okovy a dát lidem svobodu :)
Výborné čtení :)

30. ledna


Strážci příběhůStrážci příběhů

Napínavá a čtivá knížka o vysněné schopnosti všech knihomolů - o cestování přímo do příběhů a pohádek :) Být o pár let mladší, tak jsem z ní naprosto unesená a hned vyzkouším, jestli když si dám na hlavu otevřeného Hobita, propadnu se taky do příběhu.:) Knížka je mířená na mladší čtenáře (cca 14+) a protože do té cílové kategorie už úplně nespadám, tak to pro mě nebyl životní zážitek, ale jen pěkné odpočinkové čtení. :)

18. února


Světlo a stínySvětlo a stíny

Kdysi mocné království Ravka protíná Vrása stínu, pás neprostupné temnoty, kde číhá smrt. Bestiální krvežíznivé volkry, roztrhají každého odvážlivce, který chce projít na druhou stranu. Ve Vráse je jen tma, kosti a smrt. Až do dne, kdy do ní vkročí Alina Starková. V ten den Vrásu ozáří světlo.

Velkolepé království Ravka, svět mocných grišů, je inspirované carským Ruskem. Je tu i mnoho magických a romantických nitek, které se splétají dohromady a výsledek je překvapivě kouzelný. Máme tu mystického Temnyje, neobyčejnou Alinu, jejího přítele Mala a v neposlední řadě také legendárního bílého jelena. Všichni mají svoji roli a je to nesmírně zajímavý propletenec. Celkově kniha působí jako závan něčeho jedinečného, co tu ještě nebylo. Je plná akce, nebezpečí, intrik i romantiky. V závěru přijde i pár nečekaných odhalení, které pořádně zamíchají kartami. I když má jisté nedostatky, přesto vás Griša okouzlí svojí grišovskou magií a udělá z vás fanoušky této série. :)

19. března


Prokletý důmProkletý dům

Krásná obálka vzbuzuje dobrý první dojem, který se ale pokazí až se do knihy začtete.Problém jsem měla s hlavní hrdinkou Claire, která má být velmi chytrá, ale její uvažování a jednání její inteligenci moc neodpovídá.Vykoleduje si spoustu potíží, přičemž nejhorší je, že si neuvědomuje, že si za ně může sama.
Naštěstí tu jsou další postavy.Nejzajímavější postavou je Michael a i jeho příběh je na celé knize to nejlepší..
Celý příběh je vystavěný na tom, že městu vládnou upíři.Občané města se jich bojí a žijí v neustálém strachu..Celou dobu jsem si pokládala jednoduchou otázku- Proč všichni z města neodejdou?
A tak se ukazuje první nelogičnost této knihy a podobných situací v ní je více.Samotní upíři po většinu děje působí jako něco, co je tam navíc.Jaksi přebývají..

01.11.2013


Setkání s duchemSetkání s duchem

Celá kniha je napsaná s nadhledem a i když v ní budete číst o smrti, vůbec není smutná.Je čtivá, ale příběh je spíše průměrný, jednoduchý a s minimem akce.Je to oddechovka, která vás neurazí ani nenadchne.Kniha není špatná, ale nepatří k těm, které nutně musím mít ve své knihovničce...

18.01.2014


Čistá krevČistá krev

Knize dávám tři hvězdičky- průměrné hodnocení.Není to propadák, ale ani kniha ke které bych se chtěla vracet.Nejvíce mi vadili pomatené postavy a neustále střídání vyprávění z úhlu různých postav.Také mi nesedla hlavní hrdinka Charlotte..Je nesympatická,chová se zmateně a hodně tápe.Navíc neváhá muže, kterého miluje, využít, zmanipulovat a pošlapat jeho srdce.Jedná se o průměrnou paranormální romanci.Nechci být moc přísná, ale myslím si, že můžete najít lepší knihy podobného žánru.

19.04.2014


Krvavá horečkaKrvavá horečka

Tento díl se mi líbil víc než ten první.Mac prodělala změnu k lepšímu, Barrons je pořád stejně záhadný..Z knihy také naštěstí zmizely věty, které mohly naspoilerovat děj.Kniha je méně akční než minulý díl, ale nedostatek akce v průběhu knihy si vynahradíte na konci.Kniha zase končí neskutečným cliffhangerem a většina vašich otázek zase zůstane nezodpovězená.A ta pro mě nejdůležitější otázka pořád zůstává- co je sakra Barrons zač?

02.06.2014


1 2 >