Acinore Acinore komentáře u knih

Probudit se jako delfín Probudit se jako delfín Johana Kral (p)

(SPOILER) Aneb když se v jednom příběhu sejdou ty nejvíc absurdní situace. Bankrot firmy, manželova nevěra s vaší nejlepší kamarádkou, váš románek s náctiletým studentem, do toho všeho děti v pubertě a jedno předškolní. Jako nevim, na jednu knížku toho bylo moc, konec zase moc hrr a happy. Ale špatný to nebylo.

21.04.2022 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Prosím, dočkám se někdy krimi, kdy nebudu muset řešit emoční vztahy mezi hlavními vyšetřovateli?? To už je tak ohraný, láska mezi mrtvolami. A ještě ty pubertálně rádoby barvitý popisky.. Ne, tohle ne.

Přitom případ na řešení fakt zajímavý, škoda té omáčky okolo.

17.04.2022 3 z 5

Už mě to hrabání v minulosti nějak omrzelo. Nedočetla jsem, ale autorka píše skvěle. Jen už na ty starý nářky nemám kapacitu :)

30.03.2022 3 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Co to sakra bylo za blbost?! Ani nevím, proč ty dvě hvězdy. Asi že jsem to vůbec zvládla dočíst.

09.03.2022 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Nevim, mám smíšený pocity. Postavám táhne na 30 a chovají se jak děti - ještě než se dostanou do lesa. Až tam se prý setkají s drogama, no nevim, spíš bych tipla, že na drogách jedou odjakživa.

04.03.2022 2 z 5

Jeden z nás: Příběh o Norsku Jeden z nás: Příběh o Norsku Åsne Seierstad

Šílený. Silný. Tenkrát mě tahle událost nějak obešla, znám jméno, vím, že zastřelil XY lidí, ale nevěděla jsem co tomu předcházelo, proč, jak.. A pak jsem jen občas na internetu zahlédla články, jak si dotyčný stěžuje na vězení a přitom měl luxus. No byla jsem ve stejném věku jako jeho oběti, tak asi proto to šlo mimo mě. Teď po přečtení mě úplně mrazí. Všechny země by měly znovu zavést trest smrti.

06.02.2022 5 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Nemám slov.

22.01.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Celou dobu čtení jsem měla pocit dejavu.. Jako by autorka žila s náma doma. Snad se jednou nedopracujeme i k tomu závěru :) ale to je prostě život, tak bych to shrnula. Bylo fajn vidět do hlavy všem účastníkům, člověk to pak přehodnotí i u sebe.

17.01.2022 5 z 5

Nikdo o tom nemluví Nikdo o tom nemluví Patricia Lockwood

Co to sakra bylo??! Ke zmíněné druhé části jsem se ani nedostala, protože první půlka knížky byla naprosto, NAPROSTO, šílená. Jakože cože? Really? A tohle může vyjít jako knížka a sbírat kladný recenze. Ok, tak to už můžu psát a vydávat i já, amen.

14.01.2022 odpad!

První krev První krev Angela Marsons

První krev, první knížka letošního roku :)

Původně se mi do ní ani nechtělo, říkala jsem si, proč se proboha vracet a vrtat v minulosti, když je tu rozjetejch 11 dílů... ale bylo to super a dalo se to přežít, možná se mi tenhle díl líbil i nejvíc ze všech.

07.01.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Četla jsem po nocích a fakt jsem se bála :) hvězdička dolů za ty romanticky ukňouraný pasáže.

08.12.2021 4 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Od půlky jsem to přeskákala až na konec, abych věděla jak to dopadlo. A o nic jsem nepřišla.

22.11.2021 2 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Zaboha jsem se nemohla začíst. Hodnotím a ještě stále nemám dočteno - už to bude určitě měsíc. Ale i kvůli tomu si vyšší hodnocení nezaslouží. Nemastné, neslané, nudné a ten čas už mi nikdo nevrátí.. Škoda, přitom nápad skvělý! Ale v rukou špatného autora..

10.10.2021 2 z 5

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Tak v půlce mi došlo, kdo je v příběhu magor.. a trefila jsem se. Jinak to bylo celý takový zvláštní, nevím. Autorka je asi nějak fixovaná na oči, protože ty detailní popisy každýho pohledu, to už bylo moc i na mě :)

01.09.2021 3 z 5

Propast Propast Jitka Ludvíková

Dobré čtení, trošku zdlouhavé a náročnější - člověk nemůže vynechat ani větu, aby zůstal v obraze :) ale konec naopak moc šup šup, finito.. Celkově ale fajn čtení na dlouhé večery, začínám našim českým autorkám přicházet na chuť.

20.08.2021 4 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé Sarah Langan

Příběh se odehrává v budoucnosti, to mě zaujalo. Ale jinak? Nevím, bylo to spíš o dětech než o dospělých. Ztrácela jsem se v těch nemastných neslaných myšlenkových pochodech (ano, většina dětských) .. Divné dialogy, situace, všechno takové zvláštní, jak kdyby celá ulice na něčem frčela. Nenadchlo mě to.

18.08.2021 2 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Bylo to jako z dob románů Lenky Lanczove, ale jen z dospěláckého prostředí.. Hrozně povědomé, jako bych už.. někdy.. Pocit dejavu :) samotné je mi čerstvých 30, mám manžela, děti a život opravdu není tak růžový, jak by si člověk přál, ale zároveň ani tak hrozný, jak by přece jen mohl ještě být.. Příjemné oddychové čtení :)

12.08.2021 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Na tyhle psychodramata už jsem asi stará.. Nedalo se to. Tadam.

10.06.2021 odpad!

Autoškola? Pohodlně! 2020/2021 Autoškola? Pohodlně! 2020/2021 Zdeněk Schröter

Spokojenost, dostatečně vysvětleno vše :)

29.05.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Tahle série mě hodně baví.. a teprve až teď s novým dílem jsem zjistila, že Rachel Caine loni podlehla rakovině... četla jsem od ní víc knížek a pro literární svět je to velká ztráta, moc mě to mrzí..

29.05.2021