77yasmin 77yasmin komentáře u knih

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Přemýšlím, co ještě víc k této knize napsat, ale myslím, že to za mě Jojo už bravurně udělala sama. Nádherný příběh napsaný její rukou co víc si přát :⁠-⁠) za mě jen děkuji

03.01.2023

Já musím říct, že se mi i tento díl líbil. Kniha se čte lehce, odpočinete si u ní. Podezřívam autora, že příběh napsal najednou vcelku a teď nám to jen dávkuje. A jelikož knih, které jsou určeny jen pro zasmání, je opravdu velmi málo, tak dávám pět hvězdiček.

06.03.2020 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Harry Hole sice s protézou, ale v plně formě. Napětí, fungování drogové scény a její provázanost s vnějším světem, feťák co je pro drogu schopný obětovat všechny a vše. A nakonec překvapivé vyústění. Za mě dobře sestavený příběh, co se čte jedním dechem.

18.08.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Doba ve které dnes žijeme nás stále k něčemu nutí. Nutí nás ke kariéře, ke slušnému a spořádanému životu , k hodnocení všeho a všech. A tak se stále snažíme, aby jsme náhodou něco a nebo někoho nezklamali až se nakonec v celém tom všem dokonale ztratíme a ani netušíme jak dál. A přitom by někdy stačilo nechat vše jen tak plynout a užívat si dar, který nám byl dán, bez nucení a skládání účtů. Tento příběh je přesným zrcadlem našich životů. A já se jím nechám unášet, ať to znamená cokoli... Díky Jojo.

19.05.2018 5 z 5

Love story - no možná, na začátku. Pak jen "realita všedního dne." Je to jako kolotoč. Přidá, ubere, ale hlavně se pořád točí, a vy nemůžete udělat nic jiného než se zapřít a pokusit se vydržet a pokud možno přežít. Neskutečně skutečný příběh, kde se vám chce na každé stránce křičet, brečet a vaří se vám krev. Jsem ráda, že autorka našla dostatek odvahy a síly podělit se o část svého životního příběhu. Mimochodem skvěle napsáno, chytne Vás to hned od prvních stránek. Povinná četba pro všechny.
PS: Jenom taková soukromá otázka na paní Ivu, jestli si to někdy přečte. "Vzala jste si kapitána Tomáše Vaňka?" Děkuji a přeji hodně štěstí do dalších dnů.

06.10.2016 5 z 5

Utajené dějiny Spojených států Utajené dějiny Spojených států Oliver Stone

No co dodat. Všechny iluze, i když již tak vratké jsou smazány. Zbývá otázka:" A co bude dál?"

23.08.2016 5 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Tato kniha je dokončení mého okruhu kolem života E.H.. A dá se říct, že šťastné. Hadley je mou nejoblíbenější Ernestovou manželkou. A myslím ,že on to cítil a věděl rovněž. Krásně napsaná kniha, která vás vtáhne do děje a hnedka nepustí. Chci ještě říct jen Děkuji.

23.08.2016 5 z 5

Návrat jadranské snoubenky Návrat jadranské snoubenky Blanka Čechová

Velké zklamání a to jsem se na knihu tolik těšila, protože první díl byl super. Vytratilo se kouzlo, vytratil se Oliver Dragojevič, vytratilo se moře. Čeho přibylo, jsou politické komentáře, což mi v takové knize připadalo jako rušivý element, který se ani tak moc nehodí. Každý může mít názor jaký chce, o tom žádná, a pokud autorka chce přidat svou do mlýna může napsat nějaký pamflet a pak se o tom můžeme pobavit. Přitom již z prvního dílu je poznat, že p.Čechová má mnoho poznatků o Chorvatsku, které i v druhém díle mohla v příběhu daleko více využít a na které jsem se těšila. Místo toho jsem přečetla slabý odvar prvního dílu s politickou agitkou, kterou si může strčit za klobouk.

19.06.2016 2 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Opět jedna z nenápadných knih, která Vás nakonec nějakým zvláštním způsobem dostane. Je zajímavé číst některé komentáře, a nejen u této knihy, které mě svým pojetím naštvou a pak ty, co naprosto odráží to jak příběh vnímám já. Ale asi to tak má být. Za mě se tato kniha řadí do zástupu těch výjimečných, kdy Vám před očima plyne filmové plátno a za zvuků melodie od Ennia Morriconeho se odehrává úžasný příběh obyčejných lidí co neváhají v nejhorší možné době bojovat a umírat za vše v co věří. Konec je drobátko useknutý, ale zase nám dává možnost ho snít dál jak je psáno : "To nejdůležitější je neviditelné".

10.05.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Musím říct, že tahle kniha mě fakt dostala. Trvalo mi několik dní než jsem ji stačila vstřebat. Styl psaní Jojo mě uchvátil. Příběh krásně plynul, nemohla jsem se dočkat konce a zároveň jsem si přála ať kniha nikdy neskončí. K samotnému příběhu není co dodat. Je tam vše, co je podstatou samotného života a proto je ten příběh tak silný. Až na dřeň a to je dobře.

18.04.2016 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Za prvé: dokonalé, za druhé: můžu jen doporučit. "Věděl jsem, že s tebou to bude na věčné časy, byť času se nám nedostává."

08.12.2015 5 z 5

Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Pavla Smetanová

Je to chvilkama až moc odborné. Přesto mi kniha potvrdila to co jsem si myslela. Držím palce Řekům ... a vlastně i nám všem.

27.08.2015 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Myslím si, že tato kniha by měla být jako školní povinná četba. Skvěle napsaný příběh o jedné z nejhorších chvil v našich dějinách. Všichni víme jak tento příběh skončí, a přesto jim všem fandíte a přejete si, aby to zvládli a přežili. A možná se někdo splet a všechno nakonec dopadlo jinak. Bohužel nedopadlo ....Čest jejich památce!!

27.08.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Říkám si, že by nám někdy opravdu a vážně neuškodilo zapomenout pár let svého života a uvědomit si v dnešní uspěchané době, jaké sny jsme před lety měli. Jaký měl být náš život. Moc hezky a čtivě napsané. PS: Moc jsem Alici s Nickem fandila.

Když život ještě býval náš Když život ještě býval náš Marian Izaguirre

Tento typ knih miluji. Je to to kouzlo co vás obestře, a vy chcete víc. Chcete číst, číst, číst. A zároveň se bojíte, že až přijde konec, zůstanete sám. Pak chvilku jen tak sedím a vychutnávám tu chvíli, než najdu odvahu jít dál. Krásně napsaný příběh o nelehké době.

Včera, dnes a zítra Včera, dnes a zítra Sophia Loren

Skvěle napsaný životopis. Mnoho zajímavých vzpomínek, při kterých si uvědomíme, že vše je nakonec jiné než jsme si mysleli. Úžasná žena a herečka z nejlepších let stříbrného plátna. Doporučuji.

21.08.2015 5 z 5

Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě Nicholas Best

Několikrát jsem přemýšlela o tom, kdo vlastně válku vyprovokoval a kdo byl tou obětí. Neznat pravdu asi bych zapochybovala. Bohužel odraz dnešní doby.

06.07.2015 3 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

Návrat k prvnímu dílu. Moc pěkné, zábavné čtení. Doporučuji!

11.10.2013 5 z 5