1v8na 1v8na komentáře u knih

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tentokrát jsem se v Colleen zklamala.
Prvně jsem se nemohla začíst.
Pak jsem měla problémy s hlavními hrdiny, ani jeden mi nebyl sympatický.
Příběh mi přišel neuvěřitelný.
Tentokrát bohužel pro mě všechno špatně.
Doufám že si Colleen další knihou u mě napraví reputaci.

19.03.2024 2 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Příběh muže, Szmulka, který po po osvobození dostane jméno Steve, který si prošel něčím neuvěřitelným a nelidským a přesto neztratil naději, životní smysl a touhu žít.
Po všem, čím si prošel, několika koncentračními tábory, pomáhá dětem z bostonských čtvrtí, aby chodily do školy a vedly příkladný život.
Kniha je velmi emotivní a přímá, nebere si servítky, místy jsem si i poplakala.
Je doplněna i fotografickou přílohou.

19.03.2024 5 z 5

Hádanky od srdíčka Hádanky od srdíčka Zuzana Kopecká

Četly jsme s dcerou před spaním. Poučné a pěkně rýmované básničky ve formě hádanek. Dceři se líbily a já jsem oceňovala parádní ilustrace.

05.03.2024 5 z 5

Osiřelé sestry Osiřelé sestry Shirley Dickson

Příběh byl velmi citový a emotivní.
Líbí se mi, jak ukazuje rozdílnou povahu obou sester, zároveň i přes svou odlišnost drží při sobě a jejich sesterský vztah je úžasný.
Velmi mne zaujala i May - Místy mě zarážela její naivita.

05.03.2024 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Romantika až na půdu, ale hodně se mi líbila.
S Annie jsme se seznámili už ve třetím díle série. Už tehdy jsem byla zvědavá, jak to s Annie bude. Tenhle díl mě proto dostal.
Musím říct, že Annie nezklamala a obdivuju její silnou povahu.
Cole mě také naprosto překvapil.

Už teď se těším na další dil.

16.02.2024 5 z 5

Nok a knedlíček: Básně o baštění Nok a knedlíček: Básně o baštění Bogdan Trojak

Četli jsme s dcerami před spaním. Četlo se rychle a s vtipem.
Rýmy byly komické a pobavily.
Dcera se snažila rýmovat také.
Vše je doplněno pěknými ilustracemi.

16.02.2024

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Příběh se mi hodně líbil. Byl velmi dojemný. Potřebovala jsem nějaký jednoduchý, lehký a romantický příběh a tohle moje kritéria splnilo.
Sérii Láska z Green Valley mám v oblibě a už teď mám rozečtený další díl.

07.02.2024 5 z 5

Pojďte s námi hledat poklad! Pojďte s námi hledat poklad! Andrea Schütze

Sérii jsme s dcerou začaly číst od konce, od posledního dílu. Nám to ovšem nevadilo.
Příběh byl pěkně napsaný. Líbí se mi vykreslení kamarádství mezi zvířátky a dětmi z lesní školky.
Kniha je doplněna parádními ilustracemi.

07.02.2024 4 z 5

Nick a Tesla a nebezpečná laboratoř Nick a Tesla a nebezpečná laboratoř Steve Hockensmith

Příběh byl celkem fajn a i čtivý.
Četli jsme s dcerami před spaním.
Je to napsáno svižně a líbí se mi, že veškeré objevy, co Nick a Tesla sestrojili, jsou detailně popsány a může si je vyzkoušet i sám čtenář.
Jediná nevýhoda je měkká vazba.

24.01.2024 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Příběh se mi velmi líbil. Byl čtivý a velmi dojemný. Byla i místa, u kterých jsem se rozplakala.
Max i Lily mi byly velmi sympatičtí a jejich příběh byl plný lásky, důvěry, porozumění, ale zároveň zde máme krutou historii, která jim zamíchala s osudy.
Kniha mě zaujala svojí obálkou.
Musím však říct, že na t, že je obálka i kniha koncipována jako young adult, kdybych ji četla v pubertě, měla bych s ní velký emoční problém.

17.01.2024 5 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Tohle byla moje první kniha od autorky a rozhodně nebyla poslední.
Musím říct, že wau.
Kniha byla čtivá, napínavá.
V případě, který řešil soukromý detektiv Erik, se prolíná i minulost a minulé hříchy a je potřeba se v nich orientovat.
Přiznám se, že jsem tušila, kdo je vrah, ale motiv mě vůbec, ale vůbec nenapadl a velmi mě překvapil.

08.01.2024

Dřímej i ty / Vstávej i ty Dřímej i ty / Vstávej i ty Eliška Fojtová

Dvě písničky, doplněny parádními ilustracemi. S dcerou jsme četli dva večery před spaním a úplná spokojenost.

07.01.2024 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Ze začátku jsem měla trochu problém se fo příběhu začíst. Přišlo to až ve chvíli, kdy do příběhu vstoupila Tiff a Blake.
Poté začal mít příběh spád a grády.
Postava Amy mě hodně fascinovala a do teď přemýšlím jestli opravdu může být někdo tak praštěný i v reálu.

30.12.2023 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Nevšimla jsem si, že jde o druhý díl a tento jsem četla jako první. Tím nemohu říct, že by kniha byla zbytečná, protože jsem první díl ještě nečetla. Určitě to napravím.
Líbí se mi, že kniha je psaná jak z pohledu Lily, tak i Atlase a mohu tak poznat oba hlavní hrdiny.
Příběh byk čtivý, zaživný a ubíhal.
Oblíbila jsem si i Emerson a Atlasova bratra Joshe.

25.12.2023 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Parádní, propracovaný a čtivý příběh.
Vztah Paula a Marie je podroben zkoušce. Zda ji zvládli, případně, jak, je výborně popsáno.
Oceňuji, že příběh není zaměřen jen na Paula a Marii, ale i na Paulovi sestry a i na služebnictvo.
Je to opravdu jízda a už teď se těším na další díly

18.12.2023 5 z 5

Obrázkové říkanky 2 Obrázkové říkanky 2 Hanka Jelínková

Pěkná knížka plná básniček a skvělých ilustrací. Četly jsme s dcerami před spaním a vydržely u ní obě.

16.12.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Kniha mě zaujala tématem pohrávání si s myslí. Je zajímavé, jak se mysl vypořádává s traumaty a některé zasune hluboko do šuplíku a zavře je tam.
Je zde téma nejen druhé světové války, ale taky Alzheimera a to mě fascinovalo. Chvílemi v popise hrdinky, která Alzheimerem trpí, nevíte co se opravdu děje, ale je to čirá skutečnost.
Kapitoly jsou krátké.
Za mě to byla zajímavá kniha.

07.12.2023 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Příběh byl velmi čtivý a uvěřitelný. Vžila jsem se do něj.
Líbilo se mi, jak Marie zvládla rozdělit pozornost mezi dvojčata, chod melzerovské domácnosti, vily i továrny.
Obě melzerovy dcery - Elizabeth a Kitty velmi vyspěly. Byly mi sympatičtější než v prvním díle.
Zároveň byly i postavy, kterých mi bylo velmi líto - Alfons, Klaus, Humbert nebo Hana.
velmi mě to chytlo a už teď se těším na další díly.

03.12.2023 5 z 5

Obrázkové čtení - Pohádky, báje, bajky, pověsti Obrázkové čtení - Pohádky, báje, bajky, pověsti Šárka Jechová

Četly jsme se dcerou před spaním. Výhodou je že v textu jsou obrázky a do čtení se tak zapojovala i dcera.

28.11.2023 5 z 5

Obušky a něžná revoluce Obušky a něžná revoluce Josef Kodet

Kniha je psaná formou komiksu.
Je psaná a formovaná pro děti a mládež, aby právě této cílové skupině přiblížila dobu pádu komunismu.
Líbí se mi, že hned když otevřete knihu, máte zde shrnutý celý rok 1989 měsíc po měsíci a vyzdvihnutá určitá důležitá data a co se v nich dělo.
Je fajn, jak se v komiksu představuje hlavní hrdina Davis, zároveň představuje svoji rodinu, shrnuje komunistický režim i historii Česka.
Líbí se mi i stránka, na které se vysvětlují pojmy, které souvisí s komunistickým režimem jako například kádrový posudek, amnestie nebo Charta 77.
Kniha je poučná, psaná zábavnou formou. Oceňuji i poslední obrázek komiksu, kdy je David dospělý.

21.11.2023 5 z 5