To by se zvěrolékaři stát nemělo

To by se zvěrolékaři stát nemělo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22769/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-22769.jpg 5 1060 123

Zvěrolékař série

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi, a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový, a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Baronet

It Shouldn't Happen to a Vet , 1972

hana4834
04.03.2024 5 z 5

Pro zasmání skvělá volba

Zemlja
03.09.2023 4 z 5

Laskavé, vtipné příběhy, čtivé. Ideální k odpočinku a nasycení duše dobrem.

katerina3502
11.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha, která se čte sama. Děj rychle ubíhá a kniha je napsaná velmi příjemným stylem, u kterého člověk vypne a jen si užívá vtipné i smutné historky ze života venkovského veterináře. Určitě doporučuji všem a musím říct, že knihy mě baví mnohem více než seriál, ale i ten je taková oddechovka.

Steffy
29.03.2023 5 z 5

Kniha se čte úplně sama. Přečetla jsem si jí, když jsem viděla seriál Všechny velké a malé bytosti a od rodičů jsem se dozvěděla, že je to podle knih a že je to hrozná sranda. Rozhodně jsem nelitovala. Kniha se čte sama. Parádní vyprávění z pohledu venkovského veterináře. U veselých příhod se smějete a u smutné scény jsou vykládány přesně tak, aby se do nich mohl člověk vžít a prožít je přesně tak, jak to cítil autor sám. Výborný styl vyprávění. Určitě v budoucnu sáhnu po dalších autorových dílech!

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Ač běžně nečtu ani nesleduju tématiku se zvířaty, protože na to nemám nervy a jen brečím jak blbá, tuto sérii jsem si zamilovala, protože autor vše popisuje moc hezky. Jeho příběh mě moc baví.

Popko
05.01.2023 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala uvidíme, pak se kniha rozjela :-) pěkný příběh vesnického veterináře, který vypravi o své praxi, i o svém osobním životě. Některé příběhy pěkné, jiné smutné, takové jaký je život.

Nofar197
28.11.2022 4 z 5

James, Siegfried, Tristan, paní Pumpreyova a Tricky Woo plus všichni srdecni farmáři a ostatní obyvatele yorkshirskeho venkova. Ctive a vtipné.

palka452
16.11.2022 5 z 5

Úžasné

Marie2004
29.03.2022 4 z 5

Knížku jsem četla už po druhé a zase mě nadchla. Můžu doporučit, ale ne slabým žaludkům :-D

pablito
16.02.2022 5 z 5

To je balzám na duši, protknutý jemným humorem, spoustou lidskosti a vůní třicátých let na anglickém venkově.

Štěpinambura
01.02.2022 5 z 5

Nejlepší kniha na světě, příjemně nutí k zamyšlení nejen humorem.

wendulka321
30.01.2022 5 z 5

Poslouchala jsem ve formě audioknihy.Krásné příběhy z krásného a zároveň drsného prostředí. Bylo mi velkým potěšením si připomenout příběhy Jima a jeho šéfa Siegfrieda a všech těch farmářů kteří svá zvířata znají přeci nejlépe.

Jo a navíc další položka čtenářské výzvy odškrtnuta.

markyticka
27.12.2021 5 z 5

Mám ráda zvířata a příběhy začínajícího veterináře jsou podány vtipně i realisticky, často jsme měla pocit, jako bych při telení stála vedle něj.

Nieroccoon
22.11.2021

Vtipné, příjemné čtení. Člověk se hned do veterináře vžije a může tak z jeho pohledu začít objevovat krásy, ale i strasti anglického venkova... Při čtení musíte počítat s možnými výbuchy smíchu.

Mermaid
21.10.2021 5 z 5

Takových knih je jako šafránu. Vtipných, přitom inteligentních.
K veterinářům jsem získala při čtení velký obdiv. Těžkosti, s kterými se během své praxe musejí potýkat si nezadají s nasazením lékařů v první válečné linii.
V první části knihy jsem se hodně pobavila, část s oblekem je pak totální šperk dílu.
Část druhá pak oproti tomu plynula v přílišném poklidu, aby se pak na závěr dostala do známých obrátek.
Ráda si přečtu pokračování, i kdyby byl další díl humoru prostý, práce je to natolik zajímavá, že se snad opět dozvím něco nového.

bookemma
10.09.2021 5 z 5

"Jestli mít duši znamená být schopný milovat, schopný být věrný a vděčný, pak jsou na tom zvířata mnohem líp, než spousta lidí..."

Velice milé pohlazení po duši... A zajímavý vhled do veterinářské praxe ve 30. letech, to vše s notnou dávkou "anglickosti"... Asi bych tu krajinu někdy ráda navštívila.

martiline
02.09.2021 5 z 5

Pohlazení a balzám pro duši ... to jsou všechna díla od Jamese Herriota ...

ivulka15
31.08.2021 5 z 5

Milé, čtivé a hřejivé.

Zuuuza
30.07.2021 5 z 5

Milá, vtipná, zajímavá kniha, kterou jsem si s chutí po letech dala podruhé. Evergreen.

Slunik127
21.06.2021 3 z 5

Prijemne, mile, ctive. Velmi podobne doktorske serii Patricka Taylora, ktera mi ale prijde nesrovnatelne lepsi.