Zuzanka a čarodějnice Bukukururuna

Zuzanka a čarodějnice Bukukururuna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244686/bmid_zuzanka-a-carodejnice-bukukururuna-T3C-244686.jpg 5 32 16

O holčičce Zuzance,která potkala čarodějnici Bukukururunu,stala se načas Barborou a skamarádí se s vílami Violkou a Televizorkou a pozná ducha v lahvi Vinopulose a krále trpasličí říše Pomajzla IV.

Lesni_vila
21.07.2023 5 z 5

Tahle kniha je skvělá. Při jejím čtení se pobaví děti i dospělí.

saez
10.12.2021 4 z 5

O knížce s láskou vyprávěla moje milá kolegyně, kterak ji jako malá četla a pak se jí kamsi ztratila a že po ní touží, aby ji mohla přečíst vnučkám a nemůže ji sehnat. A to bych nebyla já, abych knihu hnedle nesehnala. Kolegyně ji ode mě dostane k vánocům. Já si ji však musela nejdříve přečíst, když na ni pěla takové ódy. Přiznávám, je to miloučký příběh. Při čtení se nebudou nudit ani dospělí. A o to jde.

Skawin
31.01.2021 5 z 5

Vtipná a zábavná knížka pro děti i pro rodiče, kteří ji budou číst spolu s dětmi. Četly jsme ji nahlas s dcerou a pobavily se obě :-)

Rou
01.11.2020 5 z 5

O téhle knížce mi vyprávěla moje mamka, měla ji jako dítě a moc se jí líbila. Jenže se někam zatoulala a já jako dítě jsem si ji neměla možnost přečíst. Takže jsem ji přečetla teď jako dospělá a moc se mi líbila. Pohádkový příběh plný nadpřirozených bytostí přepracoval pro dnešní děti Ondřej Müller. Líbí se mi občasné vtipné narážky určené spíš pro rodiče, kteří knihu dětem čtou. Určitě tedy doporučuji rodičům, kteří čtou svým dětem, ale i už samostatným čtenárům.

broskev28
10.06.2020 4 z 5

Já, ač jsem v době prvního vydání byla téměř školou povinná, objevuju nový svět a s potěšením zjišťuju, že jde o tzv. dvouvrstvou pohádku - vlastní pohádkový příběh doprovázejí drobné odkazy, které ovšem pochopí a patřičně ocení jedině dospělák (toho bohdá nebude, aby duch ze žaláře neutíkal; už tady nemáme železnou, vlastně skleněnou oponu).
Líbila se mi moc, ale zajímalo by mě, kolik dětí se k ní dostane a poté si ji přečte. Opět si myslím, že je pro dnešní malé čtenáře poměrně těžká. A další otázkou je, kolik by asi měl mít ten, komu bych tuhle knížku v knihovně nabídla? Jsou tu poměrně těžká jména - třeba jen Bukukururuna Bradlafousová! Pak ta obrácená kouzla: vatsaz es, ířum ohon! A k tomu jsem tady narazila i na slovní spojení, které často a ráda používala moje babička (ročník 1896): tys toho spocíval!
Ale kdybych já byla jediná, kdo si tuhle knížku v naší knihovně přečte, určitě "nákupu" nelituju. Jednak jsme ji dostali zadarmo stejně jako Sixtinka144, a jednak si PrČaKo v.s. své místo v knihovně plně zasluhuje - nádherným jazykem vypráví úžasný příběh plný kouzel a fantazie.

"A tak po zámeckých a podzámeckých chodbách putuje Viola a hledá Vinopula, Vinopulos shání Violu, aby se jí zeptal, proč ho dala uvěznit, Ryšánek hledá Zuzanku, Zuzanka pátrá po Ryšánkovi a po Plaváčkovi zároveň a kouzelník v.v. Uhu slídí po jakékoli čarovací hůlce."

Sixtinka144
31.01.2020 4 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek k nákupu od Albatrosu zdarma. Sama už dost dlouho \" klasické staré\" pohádky nečtu. Mám jiné žánry ,které mě baví o dost víc, ale víte co se říká \" Darovanému koni na zuby nekoukej\". Takže jsem se do knížky pustila. Přečetla jsem ji během jednoho odpoledne, je to roztomilá , tak trochu zmatená pohádka, která ale stojí za to. Jsem ráda, že jsem si knohu mohla přečíst. Dokonce jsem se u ní i párkrát zasmála.

legoland
27.08.2019 5 z 5

Na Albatrosu mají vydání z roku 2015 za 59,-

magdalena0650
12.01.2019 5 z 5

Četla jsem v dětství, několikrát, byla úplně jiná než ostatní knížky.

vlkcz
16.08.2017 5 z 5

Dětská srdcovka, která se neomrzí a stále baví.

jmz
02.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která kdysi nadchla mě a teď se od ní nemohou odtrhnout moje děti. Jen snad lituji nových vydání - z dětství jsem znala to z roku 1968 s názvem Bukukururuna, bylo z knihovny. Po letech jsem knížku dlouho marně sháněla, až se mi podařilo najít nové vydání z roku 1991 - velké zklamání, spousta tiskových chyb a doplněné uvozovky u přímé řeči (původně bez uvozovek, mělo to své kouzlo). Až nyní v roce 2015, když vyšla znovu při příležitosti autorova jubilea, hned jsem si ji musela koupit. Opět doplněné uvozovky, ale hlavně aktualizace - myslím, že dnešní děti stále ještě chápou, co je to "fialové embéčko" (nebo není tak těžké jim to vysvětlit, aspoň je o téma ke konverzaci víc), ale "fialová škodovka" je jen studené korektní označení bez poezie. Dál jsem už neměla sílu číst a sáhla jsem opět po té staré, pracně v bazaru sehnané knížce. Kdo ví, bude-li mít ještě někdy někdo odvahu vydat knížku v opravdu původní podobě...

Adéla K
05.06.2014 5 z 5

Už jsem ji sehnala, je sice dost poničená, ale mám ji!!!

aneleh18
01.04.2014 5 z 5

Miloučké čtení. Všichni ji shánějí, takže jsem ráda, že já ji vlastním ještě z dětství a nedala bych ji za nic. Je mi líto ...

Adéla K
04.03.2014 5 z 5

Super knížka, kterou sháním od té doby, co jsem ji poprvé přečetla, tedy už 27 let...

Bubble-one
29.03.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem v dětství milovala. Nyní ji již cca 5 let zkouším sehnat pro svoji dceru, ale bezvýsledně... Má někdo nějaké info? Díky moc!!!

klarian
20.08.2011 5 z 5

Pohádkový příběh z Chřibské a okolí. Takže celkem srdcová záležitost. S ilustracemi Radka Pilaře, takže úplně srdcová.

Dolente
19.05.2011 5 z 5