Ztracená prérie

Ztracená prérie https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25013/mid_ztracena-prerie-B7j-25013.jpg 4 50 5

Oklahoma série

Dobrodružný příběh, jehož základem je historická událost - velký run v Oklahomě r. 1893.

Jirka92333
10.11.2023 5 z 5

Pan Pašek prostě věděl jak napsat kvalitní westernový román.

ijcro
03.12.2020 4 z 5

Myslím si, že tenhle díl je ze všech nejzajímavější, líčí osudy českého přistěhovalce Sudíka a jeho dcery ve Státech tak, že je možné příběhu uvěřit i detaily. Není to sice historická freska ani žádná notalgie či volání po dávno zašlých časech, ale bez příkras ukazuje tvrdý boj o claim 160 akrů půdy po vyhnání (odinstalace) Indiánů z nového teritoria - Oklahomy. Děj má široký záběr, je vcelku čtivý a je jak ze života - kdo s koho, s kým a za kolik.

kuruteku
25.08.2019 5 z 5

Prostřední díl, taky smutný a plný ztrát jako ostatní díly trilogie. Paradoxně ale autor i v divných dobách ukazoval to, co je na Americe nesmrtelné (snad) - neustálá snaha nevzdat se. Jak Sudíkovi, tak Walt Cook doslova vstávají z popela. A zároveň druhý rys - silnější pohltí slabšího, přičemž tím silnějším není ten, kdo má větší svaly nebo rychlejší pušku. Je Dolittle kladná nebo záporná postava? A zase mne potěšil Jesu, škoda že v posledním díle není.

kalache
05.01.2018 4 z 5

...zažít to na vlastní kůži.Vždycky jsem záviděl...

vandalka
06.08.2016 4 z 5

Paškův popis velkého runu je naprosto luxusní, bez pozlátka zachycuje všechny zákeřnosti, strasti i zásahy štěstí, které účastníky této šílené jízdy za pozemkem potkávaly. Jako dítě jsem tuhle knihu milovala, ale i dnes bych si ji určitě ráda ještě jednou přečetla.

Amerika Divoký západ dobrodružství

Mirko Pašek