Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314795/mid_zpoved-jonatana-papirnika-memoar-na-Jej-314795.jpg 4 55 18

Laskavé a vtipné vyprávění osmiletého imaginárního chlapce Jonatána, který neví, že ve skutečnosti neexistuje. Pro milou holčičku Florentýnu a spoustu dalších dětí ale opravdový je. Jonatán má pocit, že ho nikdo kromě sestry Florentýny a rodičů nemá rád. Ve škole ho učitelé přehlížejí, na tělocviku si ho nikdo do týmu nikdy nevybere a sedat si musí jen tam, kde je zrovna volno. Připadá si přehlížený, neviditelný. Když se dozví, že je na tom pocitu víc pravdy, než si chtěl připustit, život se mu otočí vzhůru nohama. Jonatán se rozhodne vzít osud do vlastních rukou a vydá se najít své skutečné já. Na svojí dlouhé cestě pozná spoustu opravdových kamarádů, kteří ale také nejsou vždycky úplně skuteční, a ačkoliv mu plány nevyjdou, neznamená to, že nezjistí, kým doopravdy je. Kniha je určena starším dětem od 9 let, ale i všech dospělákům, kteří potřebují pohladit po duši.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Confessions of an Imaginary Friend (A Memoir of Jacques Papier) , 2015

simca9342
simca9342
28.09.2023 4 z 5

Jonatán je teď už možná dospělý člověk s duší věčněho dítěte. Snaha pomoct každému, kdo ho vidí je neustálá a nikdy nekončící.On sám se vnímá jako kluk s normálním životem. Až na to, že jeho život nikdy nebyl uskutečnitelný a Jonatán vlastně neexistoval. Florentýna a ostatní děti ho vidí tak, kde je chyba?
Po čase přijde na svou neexistenci a přidá se k osobám, kteří jsou na tom podobně, ale vlastně všichni stejně. Dojde mu, že je někým, který díky tomu, že vlastně není může pomoct plnit dětské sny.

janamaluveckova
janamaluveckova
01.02.2022 2 z 5

Kniha má dobré jádro, ale jinak je to produkt amerických škol kreativního psaní, moc vaty a nudy. — Pro zajímavost: v pražském divadle Minor to uvádějí jako představení, vykuchali to a nechali jen to jádro a najednou je to síla. Stojí za vidění.

JanaDBK
JanaDBK
16.08.2021 1 z 5

Nás tedy kniha vůbec nezaujala - strašná nuda, rádoby vtipné, překombinované, jazykově chudé. Proč se dnes všichni snaží vymýšlet děsně moderní pohádky, které nemají děj a kde hlavním hrdinou je nějaký podivín? Namísto toho aby vyprávěli opravdové příběhy? Proto se nakonec dokola vracíme k Astrid Lindgrenové nebo Roaldu Dahlovi

IvetKl
IvetKl
17.02.2021 5 z 5

Moc krásný příběh o imaginárním kamarádovi. Vtipné, milé a někdy velmi dojímavé.

Jarka_rybář
Jarka_rybář
01.12.2020 3 z 5

Velmi pěkná knížka hlavně pro starší děti. Příběh imaginárního kamaráda je hezký, realistický a někdy i dojímavý.

vojta888
vojta888
23.11.2020 2 z 5

Za mě super kniha ale nedalo se o tom vyprávět protože to bylo velmi komplikované. :)

qinska
qinska
14.03.2020 5 z 5

Někdy si neuvědomujeme co máme, dokud o to nepřijdeme. Utěšujeme se tím, že každý je nahraditelný, ale dobře víme, že to tak není. A už navždy to bude bolet, pokud ovšem...

Mothermoth
Mothermoth
17.03.2019 5 z 5

Nádherný citlivý příběh plný fantazie, užila jsem si ho já i dcery (7 a 11), na konci i slzička ukápla.

Knihomlok2015
Knihomlok2015
18.02.2019 5 z 5

Zase jedna z těch úžasných knih, která mě dostala do kolen, v tomhle případě už jen tím, na jakém základu je vlastně postavená. Protože, i když miluju všechny ty knihy založené na složitě fungujících světech, plné intrik a překvapení, s pointami až tak vysoko v nebesích, že když na ně konečně dojde, nedokážu se vůbec nadechnout, u téhle knihy je to přesně naopak. Obdivuju tam tu jednoduchost, dětskou imaginaci se srdcem na dlani, otevřenost a absenci jakékoliv složitosti, téměř by se dalo říct naivitu. A miluju to všechno přesto nebo právě proto, že je to příběh jen o jednom imaginárním človíčkovi, a tom, co se stane, když najednou zjistí, že není skutečný. A taky, že je to vlastně příběh o tom, že i imaginární přítel může být taky jenom člověk (nebo drakosleď:-).
PS: Pro ty s vás, co už jsou trošku staršího vydání jako já - zkuste i Paměti imaginárního kamaráda - stejný nápad zpracovaný o něco jinak, ale stejně skvělý.

nikikostadinova
nikikostadinova
23.01.2019 5 z 5

Dostala jsem na doporučení a byla jsem nadšená

Unicorn_10
Unicorn_10
24.08.2018 5 z 5

Podle mě zajímaví nápad na knížku . Je to i docela vtipné . Knížka se rychle čte a doporučuji

lushi
lushi
22.05.2018 3 z 5

Unikátní námět s milým poselstvím, ale bohužel vyprávění mi nepřipadalo příliš poutavé a kniha mě docela nudila.

broskev28
broskev28
14.10.2017 4 z 5

Pro mne další z mnoha dětských knih, které mají šanci jen u empatického a dostatečně inteligentního dítěte, nebo u podobně vybaveného dospěláka. Knižní klub moudře uvádí věk čtenáře 10+.
Mně osobně se Jonatánova zpověď moc líbila. Je v ní spousta vtípků, které ocení zřejmě jen dospělák. Dětský čtenář utkví asi na něčem jiném, a má si z čeho vybírat - Jonatán ve svém příběhu potká spoustu dalších postav a zažije s nimi zajímavé situace.
Za velké plus knížky považuju jazyk, netypické a zajímavé výrazové prostředky. Vždyť je to nádhera, přečíst si věty: "Pokoj natřít na šeptano nebo na klikato. Zvolit odstín opomíjené a neviditelné." Nerozliším, co je zásluha autora a co má "na svědomí" překladatelka, ale děkuju oběma za tyhle jazykové lahůdky. Jistě, vloudila se i chybička, ale to jen opravdu výjimečně (název kapitoly 34).
Takže určitě doporučím jak našim školákům, tak všem imaginárním čtenářům.

ivana1975
ivana1975
07.10.2017 5 z 5

Krasna a putava kniha od zaciatku az do konca. Odporucam ju aj pre dospelych a nielen pre deticky. Sem tam som si aj trosku poplakala. Palce hore ...

zupri
zupri
26.08.2017 4 z 5

Já jsem se pobavila. Hezký nápaditý příběh pro již větší děti. Třeba to takhle fakt funguje ... :-)

janyska13
janyska13
13.03.2017 2 z 5

Nevšední příběh a zajímavý nápad, ale zas taková bomba to taky nebyla.

sola_lupa
sola_lupa
09.03.2017 5 z 5

Už dávno nejsem dítě a ke knize jsem se dostala vlastně jen náhodou - hledala jsem, čím zaplnit kolonku výzvy "kniha poprvé vydaná v roce 2017". Jsem hrozně ráda, že náhodný výběr padl zrovna na tuto knihu. Je vážně úžasná. Skvěle se čte, má velmi originální příběh a vlastně jsem díky ní přišla na to, že velmi lituji, že jsem musela své imaginární kamarády nechat odejít, abych zapadla do reálného světa kolem.

Adris
Adris
04.03.2017 4 z 5

Dovolali jste se na pohotovostní linku přeřazovacího úřadu, která funguje mimo úřední hodiny.
Zmáčkněte 1, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako pokojovou rostlinu.
Zmáčkněte 2, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako postavičku chráněnou ochrannou známkou a vy máte obavy z porušení autorských práv.
Zmáčkněte 3, pokud si ás vaše nové dítě představilo jako mrak za větrného počasí.

Skvělá kniha pro děti i dospělé! Celá recenze na blogu Adrisbooks

Autorovy knížky

2017  82%Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové