Zpověď jednoho děvčete

Zpověď jednoho děvčete https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134292/zpoved-jednoho-devcete-134292.jpg 4 60 16

Život má často i stinné stránky a šestnáctiletá Nela o tom ví své. Svérázným – a dost nerozumným způsobem - se pokouší i vyrovnat se smrtí svého milovaného otce a později i s nevlastním otcem – alkoholikem, kvůli němuž je domácí násilí téměř na denním pořádku. Navzdory všem těžkostem i stresu z nástupu do prvního ročníku střední školy se však snaží žít životem obyčejného dospívajícího děvčete s běžnými problémy. Změna k lepšímu nastane, když mezi novými spolužáky najde spřízněnou duši – záhadného Erika s krásnýma očima a trpkými vzpomínkami. Je to právě on, kdo odhalí její největší tajemství…... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Víkend

Spoveď jedného dievčaťa , 2012

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Tato kniha byla první, kterou jsem si kdy v knihovně půjčila. Bylo to pár let zpátky, probudila mou lásku ke knihám a když jsem si před rokem viděla v knihkupectví, musela jsem si ji pořídit. Není to sice nic převratného, ale je to moc pěkná oddechovka na večer, nebo když jste nemocní. Má poutavý děj, od kterého se odtrhnout nejde a navíc není dlouhá! Takže se dá přečíst během dvou večerů. Moc se těším, až se k ní vrátím.

Liduka
30.04.2022 3 z 5

No co říci. Kniha se mi četla docela těžko a musela jsem se do toho i nutit. SPOILER: Nel ani Erik mi nebyly moc sympatičtí (zpočátku možná, ale postupem času se mi protivili čím dál tím víc) a Tomáš byl až moc dokonalý. Popravdě jsem čekala, že Nel skončí s Erikem, když se o něm píše v anotaci a tak nějak jsem doufala, že se nakonec ukáže, že Tomáš je nějaký hajzlík, ale ono ne. O to větší bylo moje zklamání, když se na konci knihy nedali s Erikem dohromady.

warca
12.02.2016 3 z 5

Četla jsem ji kdysi, ale myslím, že se mi to docela líbilo.

Normalgirl
26.09.2015 3 z 5

SPOILER!!!
Taky se vám zdálo, že spolu s Tomášem začali chodit jen pár minut potom, co se poznali? Mi totiž jo.
Prostě se poznali, další den se sešli a už spolu chodili.
To byla první věc, co mi na tom vadila.
Další bylo to řezání. Bylo tam plno zmínek, ale myslím, že mohly být trochu rozvedené. Takhle z toho totiž vůbec nevyplynula ta vážnost situace.

MíšaK.
27.07.2015 4 z 5

NICE! Skvěle popsaný, chytlavý děj, zvláštní, ale skvělé téma. Jen bych si s tímto tématem trochu více pohrála.

en.bee
12.11.2014

Nádherné napsána knížka, moc se mi líbila.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Tímhle dílem, se mi tahle dosud naprosto neznámá autorka dostala do podvědomí i na seznam k oblíbeným autorům. Na to, jak mladá je, dokázala napsat něco fantastického. Dokonalý příběh, který mě celkem slušně dostal. Na tuhle knihu nejde zapomenout. Je silná, a to hodně. Bez debat doporučuji!!! :)

Miška14.07
24.07.2014 5 z 5

Bží kniha, ale nerozbrečet skoro na konci když ji Miloš mlátí bylo u mě nedosažitelné. U jiných knih jsem se rozbrečela jak to bylo romantické, ale tady: PŘESNEJ OPAK! Ale knížku doporučuji. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny

Roselunda 1928
27.06.2014 4 z 5

minispoiler
U týhle knihy jsem se dost pobavila. Nápad - bratři dvojčata, kteří se doslova perou o holku nebo nějak tak - je super. Nejprve jsem si vůbec neuvědomila, že se to odehrává na Slovensku:D. Erikovi jsem fandila, naštvalo mě, že Nela nakonec skončí s Tomášem, protože mi byl daleko víc sympatičtější Erik. Nakonec se mi ta kniha docela líbila. 4,25*

dark.ma93
22.03.2014 3 z 5

Kniha je fajn jako oddechovka na víkend, když jste nemocní, máte volno :) Od knihy jsem čekala víc, asi bych si s tématem sebepoškozování pohrála víc, ale jinak to bylo fajn :) Některé momenty na mě možná byly moc přeslazené, asi se ke mně kniha dostala pozdě, ale jinak to bylo pěkné. Hodně jsem se s hrdinkou ztotožnila a fandila jsem jí :)

PriMula
18.02.2014 4 z 5

Kniha vážně pěkná. Akorát místy styl napsání byl jak pro desetileté děti. Ale s tím jsem se tam setkala jen málokdy a navíc od začínající a tak mladé spisovatelky vážně výborné! SPOILER-Radši jsem měla Erika a myslela jsem že si nakonec vybere jeho! :( :D

Terezk-a
12.07.2013 5 z 5

Kniha s poutavým dějem, nešlo se odtrhnout a pořád mě něco překvapovalo. Skvělá knížka o osudech mnoha lidí! :)

Jenny.S
28.05.2013 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha! S postavou Nely, mám něco společného. Obdivuji, že to všechno dokázala překonat,jelikož si musela dost protrpět.

herotabe53
19.01.2013

Knížka je velmi zajímavá. Člověk se vcelku snadno dostane do děje. Pro dlouhé zimní večery fajn. Není to nijak přeslazený román, má spíše trpkou chuť. Obduvuji Nelu, že to tak všechno zvládla. Možná se k ní někdy, až bude čas a nálada, vrátím. Poslední komentář ke knize..všechno má rub a líc.

Katee
15.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Skvěle napsaná :)

kleria
07.01.2013 5 z 5

Do této knížky jsem se zamilovala a doufám že se k ní ještě někdy vrátím :D.

přátelství láska sebepoškozování psychické problémy

Autorovy knížky

Alžbeta Hulová
slovenská, 1995
2012  76%Zpověď jednoho děvčete

Kniha Zpověď jednoho děvčete je v