ZOOOM 2 – Pavel Čech

ZOOOM 2 – Pavel Čech https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194989/bmid_zooom-zooom-2-pavel-cech-5X3-194989.jpg 5 32 6

ZOOOM série

Druhý svazek řady ZOOOM! je věnován tvorbě komiksového kreslíře, ilustrátora a tvůrce autorských dětských knížek Pavla Čecha (narozen 1968), jedné z nejvýraznějších osobností současné české komiksové scény s nezaměnitelným stylem a poetikou, držitele několika cen Muriel (2010 - album Tajemství ostrova za prkennou ohradou, 2012 - album Dědečkové a 2013 - 2 x za album Velké dobrodružství Pepíka Střechy) či dvou ocenění prestižní cenou Magnesia Litera (2012 - publikace Listonoš vítr, již vyzdobil svými obrázky a 2013 - autorské album Velké dobrodružství Pepíka Střechy). Čtenáři zde najdou průlet Čechovou komiksovou produkcí (několik krátkých uzavřených příběhů i pasáže z dlouhých alb), ukázky ilustrátorské tvorby, reprodukce jeho obrazů, ale i fotografie trojrozměrných objektů, které vytváří, příklady spolupráce s divadlem i doklady jeho dalších autorských aktivit, to vše doplněno přípravnými skicami, studijními kresbami či detailními výřezy. Kniha obsahuje šest sekcí: Začátky, Malba, Komiks, Ilustrace, Kroniky a Indiáni.... celý text

Marcik7
12.06.2022 5 z 5

Můj velmi oblíbený autor, kterého obdivuji pro jeho přístup k výtvarné práci, ač ji nevystudoval. Jeho obrázky jsou kouzelné, do detailu vypracované, s jemným humorem a obrovskou fantazií.

meluzena
18.02.2021 4 z 5

Pár rozhovorů s Pavlem Čechem (dvojjazyčně česky a anglicky) zaměřených vždy na jednu oblast jeho tvorby, následuje několik stránek na ukázku. Člověk tak může nahlédnout do jeho duše skrze slova i tvorbu.
Pěkná knížka. Jen jednu poznámku k ní mám: knížka je poměrně malého formátu (třeba oproti Dědečkům), takže některé reprodukce jsou titěrné a rozhovory jsou psané písmem velikosti jako v příbalovém letáku, takže pokud patříte k Čechovým vrstevníkům, už asi budete potřebovat lupu :-)

adevr
27.05.2020 5 z 5

Průřez prací skvělého výtvarníka a už vlastně neni co dodat. Snad jen, že ta knížka je skutečně nádherná

Magdalena5
18.02.2018 5 z 5

Nádhera - vyrůstali jsme na stejných vzorech - Foglar, indiáni. Neskutečně nádherné dílo.

martinstefko
16.03.2017 4 z 5

Pokud Pavla Čecha moc neznáte, tak tohle komplexní portfolio a hlavně onen rozsáhlý rozhovor, vám o něm řeknou skutečně hodně. Sám zde vypráví svou minulost, to, co ho ovlivňovalo, ale i to, co ho formovalo a formuje neustále. Vytvořil si svébytný přístup k tvorbě i k životu a musím říct, že ho do jisté míry v tomto přístupu obdivuji a rozumím mu. Ne, že bych se vydal stejnou cestou, ale chápu ho. Z jeho tvorby na vás doslova dýchá nostalgie, dýchají na vás staré chlapecké příběhy a vy se k nim rádi vracíte. Já jsem byl jako malý kluk hodně ovlivněn Foglarem. Tvorba Pavla Čecha je specifická a soudržná, vybírá si podobná témata a z jeho maleb je cítit něco, co je v nás skryto někde hluboko. Kniha "ZOOOM 2" mě nezaujala tolik provedením, které je stejně dobré jako v prvním díle, ale hlavně prezentovanou tvorbou a osobností Pavla Čecha. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/03/539-zooom-2-pavel-cech-75.html

bibi.r
27.02.2014 5 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá... kdo má Pavla Čecha rád, tak by neměla chybět v jeho knihovně. Já už ji v té svojí mám ;).

české komiksy

Autoři knihy