Zombie blondýny

Zombie blondýny https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32167/bmid_zombie-blondyny-jMC-32167.jpg 3 146 27

Hannah a její otec, bývalý policista jsou neustále na útěku před exekutory. Tentokrát zamířili do malého města jménem Maplecrest. Od prvního okamžiku Hannah cítí, že je něco špatně. Že se tu děje něco podivného spousta domů je na prodej a ulice jsou nezvykle klidné aprázdné. A pak se po prvním dni na místní střední škole dostane mezi skupinu roztleskávaček nejpopulárnějších dívek na škole. Divné na nich je, že všechny vypadají stejně stejně krásné, stejně blond a se stejnou bledou pletí, dokonce i jejich jména jsou si podobnávšechna začínají písmenem M. Ony jsou ale ty, které vládnou celé škole. Věčná outsiderka Hannah náhle cítí možnost změnit svůj život a jednou patřit mezi ty úspěšné a je jí jedno, před čím ji varuje její kamarád Lukáš. Pokud si nedá pozor, bude stejně blond,stejně populární, ale také stejně mrtvá jako ostatní zombie v tomhle městě... Blond zombie je strhující příběh a trochu hororové čtení nejen pro mladé ženy a dívky.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

Zombie blondes , 2008

Týna24
22.01.2023 3 z 5

Ani nevím proč jsem to dočetla do konce. Ze začátku mě to sice bavilo,ale pak až na posledních 40 stran mě to dost nudilo. Hannah mě dost štvala pořádně nevědela co chce. Spisovatel se do toho dost zamotal.

Veronika33
15.10.2022 1 z 5

Túto knihu som mala doma pekných pár rokov, tešila som sa na ňu, pretože zbožňujem zombie tématiku. Zobrala som si ju na dovolenku a to je dôvod, že som ju dočítala (nemala som za ňu náhradu). Nápad by mohol byť aj super, ale to spracovanie hrôza, viem, že nie som cieľová skupina, ale bolo to fakt slabé, naivné a hlavne nezmyselne napísané. Neodporúčam!!!

Hanncha
03.05.2022 4 z 5

V době, kdy jsem knihu četla (v nějakých třinácti letech) mě kniha vlastně ani neurazila. Příjemně mě překvapila jak moc byla kniha čtivá a ač jsem si před čtením myslela, že ji určitě po dvou kapitolách odložím, dočetla jsem až do konce.

punkgirl97
04.04.2022 3 z 5

Nevím kde začít. Kniha byla poměrně čtivá. A její myšlenka byla dobrá. Líbilo se mi jak to bylo vymyšlené.

Nicméně přestože má kniha jen nějakých 240 stran se tam zhruba do poloviny nic moc nedělo, ano bylo tam spíš takový tajemno kolem toho, co se tam děje. Postavy mi k srdci nepřirostly. Nejvíc Oukej byl Lucas. Hannah se chovala jak pipina občas. Jako v některých situacích jsem ji chápala a jinde jsem ji zas tloukla do hlavy pánví, co si to sakra dovoluje. ‍️
Roztleskávačky ne opravdu si nepamatuju jejich jména - kdo četl tak chápe.

No jak říkám vymyšlené to bylo dobře. Posledních 70 stran mě docela i bavilo. ️ Konec byl zvláštní, ale budiž.

Číst to mé mladší já, zhruba v době kdy jsem ujížděla na Stmívání, tak by se mi to líbilo více. Možná je to taky tím kolik mám načteno.

2,75/5

Elulilinka1
28.09.2021 3 z 5

Zajímavá kniha, podobnou jsem snad ještě nečetla. Ačkoli se mi ze začátku moc líbila (4,5⭐), tak konec a celkově druhá polovina děje knihy mi přišla dost táhlá a nijaká. Takže jsem to hezky zprůměrovala na 3⭐a za mě je tohle hodnocení tak akorát. Jenom mě kniha překvapila (nedokážu říct jestli mile či nemile) v tom, že jsem se u ní fakt bála a fakt mě děsila. Zombie ale nejspíš nejsou můj šálek kávy...

JolankaP
06.04.2020 3 z 5

Kniha dobrá, ale trochu mě zklamal konec. Přijde mi nedodělaný, jako kdyby to chtěl autor zkrátit. Ale děj zajímavý, taková jednohubka na jedno odpoledne.

BelphegorSara
23.11.2017 5 z 5

Kniha je jedna z mých nejoblíbenějších i když je v podstatě úplně primitivní. Nějak jsem se v ní našla :) Ráda si ji přečtu znova.

Mrs.Morgan
14.11.2017 1 z 5

No...námět zajímavý,teoreticky...ale asi to neni tak úplně muj žánr

SeverusSnape
10.08.2017 4 z 5

Zajímavý námět,bavilo mne to i číst,ale konec byl předvídatelný a nic moc

sabanka
23.03.2015 4 z 5

Na kombinaci Twilight a Stepfordskym panicek to docela uslo . Libi se mi nejaka ta celkova nerealnost a za dalsi by musela byt Hannah blba ,aby si toho jiz drive nevsimla :D :)

pajka0071
28.08.2014 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala, i když vypadala na první pohled zajímavě. Ale byly chvíle kdy mě to opravdu bavilo :)

Kari15
13.08.2014 4 z 5

To byl docela nářez, tahle kniha mě strašně bavila :D. Byla to strašná šílenost a navíc tam byli zombíci. Nevím jestli bych knihu doporučila, protože není pro každého. Super oddychovka na prázdniny :D:)

ivca.jaresova
16.03.2014

Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem ji během dvou nocí. Líbil se mi námět. Knížka se mi líbila, protože byla s nápadem. I konec mi přišel dobře promyšlený.

Rose18
28.09.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. A páni, ten konec!

kleria
17.06.2013 5 z 5

Vážně úžasná kniha, jak tak koukám mnozím se nelíbí, ale mě bavila a byla pro čtivá skoro od začátku až do konce ;).

Ell Amaterasu
09.06.2013 3 z 5

Tahle kniha má sice dobrý nápad, ale poněkud špatně zpracovaný. Lukas - jediný člověk ve městě, můžete mi tedy říct, čím se živili ostatní obyvatelé města? Každý přece potřeboval krev, aby se mohl vydávat za člověka. Je to dobrý nápad, ale celé zombie město s pouze jedním člověkem je trochu přitažené za vlasy.
Je to tak na max. tři hvězdy, protože i když mám takové knížky ráda, tahle byla jedna z těch horších.

mautina7
11.05.2013 3 z 5

Trochu mě zarážejí ty všechny negativní komentáře.. Myslím, že jako odpočinková knížka psaná pro teenagery je dobrá, trochu mě tam nebavily ty cliché typu - hlavní hrdinka zažívá lásku s nejhezčím klukem, atd., ale rozhodně bych jí neházela do odpadu. Celkem mě mrzí, že od autorky není do češtiny přeloženo víc knížek..

MagdalenaHalow
13.04.2013 1 z 5

Obsahuje spoilery!
Vážně tragédie. Tak za a) utíkání Hannah a její táty před "spravedlností" zvlášť, když je to bývalý policista - blbost, b) Hannah - holka, která je úplně vypatlaná a chce být populární - stupidní, c) konec - zombie roztleskávačky bych možná vzala, ale celé zombie město??? Jak mohl ten její kamrád (už si ani nepamatuju, jak se jmenuje) být jako jediný člověk v celém městě? Proč ho autor na konci zabil? - děs a hrůza! Do poloviny ta knížka ušla, ale potom to bylo vážně hrozné. Už nikdy více.

Velcka
17.03.2013 odpad!

Jak tak čtu, tak se to nelíbilo snad nikomu... mě taky ne, jedna z nejhorších knížek, které jsem kdy četla. Už nikdy víc!

vasjkdhlsjh
31.01.2013 odpad!

Tahle knížka byla hrozná!
Celá je vyprávěná stylem "Ahoj, jsem Hannah. Chci být populární. Myslím si, že jsem hezká, takže nechápu, proč se se mnou lidi nechtějí kamarádit. Ráda si koušu nehty a beru si šaty od svých populárních kamarádek. Vůbec mi to není blbý, oni chápu, že jsem chudá."
Tuhle knížku s chutí zařadím mezi nejhorší knížky v životě, co jsem kdy četla. Nejenže se s hlavní postavou nedalo soucítit , ale je ve všech směrech nesympatická. Možná je nápad se "zombíky" zajímavý, ale to, že pan spisovatel do jejich role angažoval roztleskávačky, o kterých zaprvé nevěděl vůbec nic a za druhé si myslím tenhle otřesný příběh je lživé a naprosto otřesné zpodobnění tvrdě pracujících sportovkyň jako příšer. Autor zjevně ignoruje podstatná fakta a příběh převrací v subjektivní a smysl nedávající "drama", kterým si nejspíše léčí svůj psychický deficid z dětství. Nejen že roztleskávačky nejsou obvykle sebestředným zmalovaným středobodem školy/města, ale dělají sport, který je nejvíce rizikovým týmovým sportem. Nejspíš autor nezná žádná fakta a příběh roztleskávaček založil plně na středoškolských filmech. Příběh zkrátka nemá hlavu ani patu, obzvlášť když je autorem muž a snaží se příběh podat očima náctileté nevyrovnané Hannah. Takže, i když je knížka v celku tenká, nutila jsem se do četby asi dva týdny, protože jsme se nad každou stránkou rozčilovala. Kdyby knížka nebyla z knihovny, tak jí spálím. HRŮZA!

zombie

Autorovy knížky